TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џенет Јелен: Биткоинот е ризично, шпекулативно средство

Банкарство.мк - 23.02.2021

Американската министерка за финансии, Џенет Јелен смета дека поседувањето биткоини претставува ризик и за инвеститорите и за граѓаните. Таа додаде дека важните прашања во врска со законитоста и стабилноста на најголемата криптовалута во светот ...

Биткоинот достигна рекордна вредност, откако доби поддршка од Тесла

Канал5

После големиот скок, Биткоин е во пад: Некои инвеститори стануваат нервозни, може ли долгорочно да се одржи над 50 илјади долари?

Точка

Јелен: Биткоин е ризично, шпекулативно средство

Локално

Биткоинот го направи милионер, има 20 години и вели: Сè што ви треба е компјутер и добра волја

Фактор

Биткоинот ”потона” 17%

Пари

РАСТЕ НЕРВОЗАТА КАЈ ИНВЕСТИТОРИТЕ: Што се случува со биткоинот?

Фактор

Локално iPortal Акцент OhridNews Пари Иновативност Фактор Локално