TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тетовци завршија со ЛШ: Салцбург ја победи Шкендија и во Скопје! (ФОТО)

Sport 1 - 14.08.2018

И по две децении откако македонските шампиони играат квалификации за европската елита Лигата на шампионите, Македонија останува без шанса да биде дел од мултимилионското друштво, по вечерашната елиминација на Шкендија во третото коло од австрискиот ...

ВИДЕО: Шкендија со пораз од Салцбург се прости од ЛШ и ќе се бори за Лига Европа

Gol.mk - 14.08.2018

Македонскиот фудбалски првак Шкендија ги заврши настапите во квалификациите за Лигата на шампионите затоа што на домашен терен загуби 0-1 (0-0) од Салцбург и не успеа да ја надополни негативата која ја стекна на првиот меч во Австрија .

Шкендија со нов пораз од Салцбург се збогуваше од ЛШ, на ред е плеј-офот за Лига Европа

Екипа - 14.08.2018

Шкендија со нов пораз од Салцбург, овој пат со 0-1, се збогуваше од квалификациите за Лигата на шампионите. Тетовци загубија од Австријците на реванш пресметката од третото квалификациско коло што значеше и елиминација за македонскиот шампион и по ...

Крај на приказната со „биковите“: Шкендија ќе брка групи на Лига Европа!!!

SportMedia - 14.08.2018

Откако на првиот натпревар Салцбург триумфираше со 3:0, вечерва на реванш мечот од третото квалификациско коло во ЛШ, македонскиот шампион Шкендија повторно загуби овојпат минимално со 0:1, гол постигнат во самиот финиш од средбата.

Без многу возбудувања, без голови по првото полувреме на „Филип Втори“ (ФОТО)

Екипа - 14.08.2018

Во натпревар без многу возбудувања Шкендија и Салцбург играат без голови по првите 45 минути на реванш пресметката од 3. квалификациско коло за ЛШ на „Филип Втори“. По оние убедливи 3-0 од првиот меч, Австријците сосема очекува играат се чини ...

ГЛЕДАЈ ВО ЖИВО: Шкендија – Салцбург

Sport M - 14.08.2018

Гледај го во живо натпреварот Шкендија – Салцбург. По првото полувреме натпреварот е ...

Мируваат мрежите на Шкендија и Салцбург

SportMedia - 14.08.2018

Немаше голови во првото полувреме на „Филип Втори" Арената во Скопје на реванш натпреварот од третото квалификациско коло од Лигата на шампионите помеѓу Шкендија и Салцбург (0:0). Засега не успеваат избраниците на тренерот Ќатип Османи да ја ...

ВИДЕО: Погледнете ги сите шанси од натпреварот Шкендија – Салцбург

Sport M - 14.08.2018

Вечерва на Арената Телеком во Скопје во рамки на третото квалификациско коло во Лигата на шампионите се игра натпреварот помеѓу домаќинот Шкендија и гостите Салцбург. Во продолжение ви ги пренесуваме најинтересните моменти и шанси од првото ...

Почетниот состав на Шкендија за реваншот против Салцбург

24Фудбал - 14.08.2018

Македонскиот првак тргнува во невозможна мисија, Османи ги отвори картите, познат е почетниот состав за вечерашниот меч кој се игра на Филип Втори Арената во Скопје. Шкендија го загуби првиот дуел со Салцбург во третото квалификациско коло за место ...

ПОЧЕТНИ СОСТАВИ: Шкендија без Мурати против Салцбург

Gol.mk - 14.08.2018

Ќатип Османи и Марко Розе, тренерите на Шкендија и Салцбург, ги одредија составите пред реванш-натпреварот на двата тима кој е во рамки на третото квалификациско коло во Лигата на шампионите.

Познати составите: Шкендија пред тешка мисија за остварување на (не)возможното

Спортклуб - 14.08.2018

Шкендија денеска од 20:15 часот ќе се обиде да го стори невозможното, да постигне три гола на домашен терен и барем да се изедначи со резултатот од Салцбург, каде беа поразени со 3:0. Тетовци вечерва ќе настапат во следниот состав (4-2-3-1) Захов, ...

Шкендија со сите сили ќе го нападне Салцбург (ФОТО)

SportMedia - 14.08.2018

Денеска од 20:15 часот тетовските „црвено-црни" против австрискиот клуб ќе го играат реванш натпреварот од третото квалификациско коло од Лигата на шампионите. Салцбург вечерва на Националната Арена „Филип Втори" - Скопје има предност од 0:3, ...

Шкендија има невозможна мисија против Салцбург

Телма - 14.08.2018

Поразот до 3-0 на гостувањето кај Ред Бул Салцбург е висок и тешко достижен за македонскиот првак Шкендија. Пласманот во плеј-офот за влез во групната фаза во Лигата на шампиони изгледа недостижен, но тетовци не се откажуваат предвреме од сензација.

Шкендија сонува сензација, ама има ли сила барем со чесен пораз да се прости од ЛШ?

Sport 1 - 14.08.2018

Македонскиот шампион Шкендија вечерва (20.15 часот) на Националната Арена „Филип Втори“ со голема негатива од три гола ќе го дочека австрискиот првак Ред Бул Салцбург во реванш мечот во третото коло во квалификациите за Лигата на шампионите, со ...

ШЛАГЕР: Мораме да бидеме внимателни, Шкендија игра добар фудбал!

SportMedia - 14.08.2018

20-годишниот фудбалер на „биковите" ги сподели очекувањата во пресрет на денешниот реванш меч против Шкендија од третото квалификациско коло од Лигата на шампионите. Салцбург дојде во Скопје со позитива од 3:0, македонскиот шампион ќе се обиде да ја ...

Шкендија не се откажува од сензација, иако е пред „невозможна мисија“!

Екипа - 14.08.2018

Македонскиот шампион Шкендија од 20:15 часот на арената „Филип Втори“ во Скопје ја очекува реванш пресметката од 3. коло во квалификациите за Лигата на шампионите против австриски Салцбург.

Салцбург доаѓа во Скопје по заверка на пласманот во плеј-офот, Шкендија ќе игра за чест

Gol.mk - 14.08.2018

Македонскиот првак Шкендија денес ќе го пречека Салцбург на „Филип Втори Арена“ и пред своите гледачи ќе се обиде да го поправи впечатокот од првиот натпревар во Австрија . Поразот од 3-0 не ветува пласман во плеј-офот за групната фаза во Лигата на ...

Шкендија со минимални шанси против Салцбург

Н.Македонија - 14.08.2018

Во Лигата на шампионите (ЛШ) во фудбал вечерва се играат реванш-натпреварите од третото квалификациско коло. Првакот на Македонија, Шкендија, вечерва (арена „Филип Втори“, 20.15 ч.) го очекува тешка задача, да ја анулира големата негатива од првиот ...

Росе: Дојдовме во Скопје по верификација на плеј-офот

Gol.mk - 13.08.2018

Малку австриски новинари го следат првакот на ова земја, Салцбург во Македонија на дуелот со Шкендија. По 3-0 на првиот дуел пред пет дена, Австријците веруваат дека завршиле голем дел од задачата, но тренерот на Салцбург, Марко Росе, апелира да се ...

Шкендија спремна за Салцбург, радосна вест за Изаир Емини! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 13.08.2018

Вечерва на најголемиот стадион во Скопје избраниците на тренерот Ќатип Османи целосно фокусирани на возвратната пресметка против Австријците кои дојдоа со позитива од 3:0. Останува да се види дали ваквата позитива била реална од „Ред Бул Арената" и ...

Османи: Фокусирани сме само на Салцбург

1tv - 13.08.2018

Тренерот на Шкендија, Ќатип Османи во пресрет на реваншот во 3. коло од квалификациите за Лигата на шампионите против Ред Бул Салцбург, рече дека неговите ќе се обидат да се реваншираат за високиот пораз (0:3) на првиот меч во Австрија.

Ќатип Османи: Фокусирани сме само на Салцбург!

24 Вести - 13.08.2018

Тренерот на Шкендија, Ќатип Османи во пресрет на реваншот во 3. коло од квалификациите за Лигата на шампионите против Ред Бул Салцбург, рече дека неговите ќе се обидат да се реваншираат за високиот пораз (0:3) на првиот меч во Австрија.