TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Погба реши да замине од Манчестер: Време е за нов предизвик!

СуперСпорт - 16.06.2019

Францускиот репрезентативец Пол Погба реши да го напушти Манчестер јунајтед, кој го ангажираше пред неколку години од Јувентус. Англиските медиуми објавија дека Погба на управата на Манчестер без многу двоумење ѝ порачал дека сака да замине летово.

Зидан може да здивне: Пронајден нов клуб за Бејл!?

СуперСпорт - 16.06.2019

Герет Бејл нема да добие место во првиот тим на Реал Мадрид следната сезона, па поради тоа „кралевите“ му бараат нов клуб. Бејл има огромна плата од неверојатни 17 милиони евра, па не сака да се откаже од истата и тоа ја отежнува потрагата по нов ...

„Бомба“: Погба јавно се огласи и најави заминување од „Олд Трафорд“

Спортски - 16.06.2019

Иднината на Пол Погба и ова лето ќе биде една од најжепките теми на трансфер пазарот, бидејќи се погласни се шпекулациите дека Французинот ќе си замине од „Олд Трафорд“. После лошата сезона Погба е спремен да ја промени средината, а најсилен интерес ...

На Реал му олесна: Конечно се најде клуб кој го сака Герет Бејл

Спортски - 16.06.2019

Реал Мадрид му соопшти на Герет Бејл дека нема да смета на него во следната сезона, но проблем за „кралевите“ е што не можат да најдат клуб за Велшанецот. Бејл годишно заработува 17 милиони евра и не сака да се откаже нути од еден цент, па ...

Бомбата се активира, Погба најави заминување од Манчестер Јунајтед: Време е за нов предизвик…

Дерби - 16.06.2019

Пол Погба конечно се огласи во јавноста за својата иднина и со само еден коментар најави заминување од Манчестер Јунајтед ова лето. Се повеќе се шпекулира дека Французинот ќе биде дел од новиот „Галактико“ проект на Реал Мадрид, а дека тоа е така ...

Повеќе нема дилеми: Погба го „предаде“ Манчестер Јунајтед

Спортклуб - 16.06.2019

Францускиот репрезентативец, Пол Погба реши да го напушти Манчестер Јунајтед. Како што објавија вчера англиските медиуми, Погба на управата на Манчестер без биколење и порачал дека сака да си замине ова лето, а слична изјава даде и на новинарите во ...

Погба: Можеби е време за некој нов предизвик

TopSport - 16.06.2019

Шпекулациите дека Пол Погба е блиску до заминување од Манчестер јунајтед се зголемија откако во неделата при гостувањето во Токио, францускиот репрезентативец изјави дека „можеби е добро време да се има нов предизвик на друго место“.

Богатство за Рашфорд поради Реал и Барселона

Sport M - 16.06.2019

Манчестер Јунајтед ќе ги зголеми приходите на Марукус Рашфорд само за да го спречи да оди во Реал Мадрид или Барселона. Англискиот напаѓач влегува во последната година од договорот и во Манчестер мора да одговорат нов аранжмани продолжувајќи ја ...

Конечно се најде гигант кој ќе плати богатство само да го позајми Бејл од Реал Мадрид!

Sport 1 - 16.06.2019

Англиските медиуми денеска на големо пишуваат дека конечно е најден европски гигант кој се согласил да потроши вистинско богатство само да го позајми Герет Бејлс, а со тоа да ја заврши неговата агонија во таборот на Реал Мадрид.

Рашфорд добива богатство од Јунајтед само поради Барса и Реал

SportMedia - 16.06.2019

Маркус Рашфорд влегува во последнта година од договорот со Манчестер Јунајтед, па токму челниците на клубот ќе мораат да бидат брзи доколку сакаат да ја продолжат соработката со него. За да го сочуваат во своите редовите на англискиот 21-годишен ...

Конечно се најде клуб кој го сака Герет Бејл на позајмица

Дерби - 16.06.2019

Медиумите на Островот пишуваат дека конечно би можела да заврши агонијата на Герет Бејл со потрагата по негов нов клуб во кој ќе настапува следната сезона. Манчестер Јунајтед го откажа интересот за велшкиот фудбалер, а не е тајна дека Тотенхем го ...

Баерн се подготвени да му дадат шанса на Бејл

TopSport - 16.06.2019

Баерн Минхен се подготвени да ја плаќаат платата од 350.000 фунти на Герет Бејл ако Реал Мадрид се согласат да го позјамат велшкиот напаѓач, кој очигледно е непожелен во тимот на Зинедин Зидан, јавува британскиот „Сан“.

Реал Мадрид дефинитивно го продава Герет Бејл

Екипа - 16.06.2019

Шпанскиот гигант Реал Мадрид тргна во голема трансферна револуција откако минатата сезона не освои ниту еден трофеј. „Кралевите“ веќе купија неколку големи засилувања, Еден Азар, Лука Јовиќ, Милитао, Родриго, а планираат да купат уште еден одличен ...

Бурно на „Олд Трафорд“: Погба се заканил со штрајк, ако не го продадат во Реал Мадрид!?

Sport 1 - 16.06.2019

Француската ѕвезда на Манчестер јунајтед, Пол Погба официјално побарал од раководството на „црвените ѓаволи“ и менаџерот Оле Гунар Солшер да го продадат во Реал Мадрид, а патем се заканил и со штрајк, ако тоа не се случи летово, објавија англиски ...

Јунајтеде со богатство за својот играч поради Реал и Барселона

Спортклуб - 16.06.2019

Манчестер Јунајтед ќе ги зголеми личните примања на Маркус Рашфорд со цел да го спречи неговото заминување во Реал Мадрид или Барселона. Англискиот напаѓач влегува во последната година од договорот и во Манчестер мора брзо да реагираат и да ...

За Бејл постојат само две опции, но што ќе одбере Велшанецот!?

Спортски - 15.06.2019

Герет Бејл не е во плановите на Зидан за следната сезона. Велшанецот е отпишан од страна на тренерот на Реал Мадрид и на сите начини управата на Реал сака да се ослободи од Велшанецот. Меѓутоа, тој нема во план лесно да си замине од Мадрид.

Наполи блиску до договор за Хамес Родригез

24Фудбал - 15.06.2019

Наполи и Реал Мадрид се во напредна фаза од преговорите за Хамес Родригез кој е многу блиску до трансфер во Серија А. Наполи се договорил да плати 10 милиони евра за едногодишна позајмица на Хамес Родригез од Реал Мадрид, но има разлика во опцијата ...

Французинот пресече: Пол погба донесе конечна одлука!

Спортклуб - 15.06.2019

Репрезентативецот на Франција, според пишувањата на англиските медиуми, одлучи да го напушти Манчестер Јунајтед и тоа го соопштил на раководството на клубот од „Олд Трафорд“. Погба силно посакува да оди во Реал Мадрид.

Азар: Моето прво сеќавање на Реал е волејот на Зидан против Баер Леверкузен

Gol.mk - 15.06.2019

Реал Мадрид го претстави и Еден Азар пред 55.000 навивачи на „Сантијаго Бернабеу“ и потврди дека сериозно размислува за враќање на врвот во Шпанија и Европа. Белгискиот репрезентативец доаѓа во „кралевите“ на 28 години, а ќе има можност да ...

Бејл имал само уште две опции

TopSport - 15.06.2019

Герет Бејл не е во плановите на Зинедин Зидан за наредната сезона. Тој може да си оди, но никој не сака да плаќа 17 милиони евра годишно. Велшанецот поради тоа не е многу загрижен бидејќи неговиот договор со Реал е цврст.

Опустошена куќата на фудбалерот на Реал Мадрид

Sport 1 - 15.06.2019

Фудбалерот на Реал Мадрид Лукас Васкез е најнова жртва на крадците во шпанската престолнина. Крилниот фудбалер на „кралевите“ и неговото семејство се наоѓале надвор од куќата, биле на одмор во моментот кога непознати личности упаднале и украле ...

Де Лаурентис на слатки маки, Перез му даде интересен предлог за помала цена на Родригез

24Фудбал - 15.06.2019

Од информациите кои ги пренесоа повеќе медиуми околу иднината на Колумбиецот, се верува дека Наполи е најсериозниот кандидат за неговиот потпис, првиот човек на италијанскиот прволигаш добил интересен предлог од својот колега во Мадрид.

Опустошена куќата на фудбалерот на Реал Мадрид

Sport M - 15.06.2019

Играчот на Реал Мадрид, Лукас Васкез, е најновата жртва на грабежот што владее во шпанскиот главен град. Фудбалерот на Реал Мадрид неговото семејства се наоѓа надвор од домот, на одмор, во моментот кога непознати лица го ограбиа неговиот дом.

Роналдо е мноооогу далеку: Компјутерот откри колку гола ќе даде Азар во првата сезона

Спортклуб - 15.06.2019

Еден Азар е големата надеж на Реал дека идната сезона ќе ја прекине доминацијата на Барселона. Во Челси играше одлично, но за седум сезони освои само два трофеја во Премиер лигата. Истото се однесува за Реал кој од 2008 година само два пати го крена ...

ЗИДАН НЕ ГО САКА ЕРИКСЕН! Тренерот на Реал по секоја цена сака да го донесе својот земјак

Sport M - 15.06.2019

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан не е заинтересиран за купување на фудбалерот од Тотенхем, Кристијан Ериксен, но не се откажува од доведување на ѕвездата на Манчестер Јунајтед, пренесува “L’Ekip”.

Виери за двата напаѓачи кои се пред трансфер во Интер: Со нив двајца ќе уништуваме!

Дерби - 15.06.2019

Интер се очекува да претрпи неколку сериозни промени во составот по пристигнувањето на Антонио Конте, а првите најави кои пристигнуваат од Апенините велат дека клубот од Милано особено е сконцентриран на ангажирање на две звучни имиња во нападот.

Зидан го сака Погба по секоја цена

TopSport - 15.06.2019

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, не е заинтересиран за Кристијан Ериксен од Тотенхем, но нема намера да се откаже од можниот трансфер на сонародникот Пол Погба од Манчестер Јунајтед, пишува „Лекип“.

„Бомба“: Погба јавно се огласи и најави заминување од „Олд Трафорд“

Таратур - 16.06.2019

Иднината на Пол Погба и ова лето ќе биде една од најжепките теми на трансфер пазарот, бидејќи се погласни се шпекулациите дека Французинот ќе си замине од „Олд Трафорд“. После лошата сезона Погба е спремен да ја промени средината, а најсилен интерес ...

На Реал му олесна: Конечно се најде клуб кој го сака Герет Бејл

Таратур - 16.06.2019

Реал Мадрид му соопшти на Герет Бејл дека нема да смета на него во следната сезона, но проблем за „кралевите“ е што не можат да најдат клуб за Велшанецот. Бејл годишно заработува 17 милиони евра и не сака да се откаже нути од еден цент, па ...

Бомбата се активира, Погба најави заминување од Манчестер Јунајтед: Време е за нов предизвик…

Точка - 16.06.2019

Пол Погба конечно се огласи во јавноста за својата иднина и со само еден коментар најави заминување од Манчестер Јунајтед ова лето. Се повеќе се шпекулира дека Французинот ќе биде дел од новиот „Галактико“ проект на Реал Мадрид, а дека тоа е така ...

Погба: Можеби е време за некој нов предизвик

Макфакс - 16.06.2019

Шпекулациите дека Пол Погба е блиску до заминување од Манчестер јунајтед се зголемија откако во неделата при гостувањето во Токио, францускиот репрезентативец изјави дека „можеби е добро време да се има нов предизвик на друго место“.

Лукаку се договорил со Интер

MTM - 15.06.2019

Истиот извор додава дека Лукаку набргу ќе може да се приклучи во италијанскиот клуб на Антонио Конте, за кого белгискиот репрезентативец смета дека е најдобар тренер во свет. Трансферот на напаѓачот на Манчестер Јунајтед во Серија А, односно на ...

Конечно се најде клуб кој го сака Герет Бејл на позајмица

Точка - 16.06.2019

Медиумите на Островот пишуваат дека конечно би можела да заврши агонијата на Герет Бејл со потрагата по негов нов клуб во кој ќе настапува следната сезона. Манчестер Јунајтед го откажа интересот за велшкиот фудбалер, а не е тајна дека Тотенхем го ...

Германската легенда открива: Роналдо го сака Родригез во Јувентус, а знам и зошто

Спортски - 14.06.2019

Поранешнито играч на Баерн и Интер, Лотар Матеус најави трансфер на Џејмс Родригез. Џејмс започна да се поврзува со Наполо откако беше обајвено дека нема да остане во Баерн кој нема да го откупи договорот од Реал Мадрид.

Лукаку се договори со Интер!

Спортски - 14.06.2019

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку ги договори личните услови со Интер, тврдат медиумите на Апенините. Новиот тренер Антонио Конте најави изградба на тим кој ќе се бори за Скудетото, а Лукаку е негова најголема желба во нападот.

Азард: Сакам да уживам во мојот престој во Мадрид

OhridNews - 14.06.2019

Пред 50 000 гледачи на легендарниот стадион „Сантијаго Бернабеу“, Реал Мадрид го презентираше Еден Азард кој е најзвучно засилување за „кралевите“ во летниот преоден рок. Белгиецот во Мадрид се пресели од Челси за трансфер вреден 110 милиони евра.

За Бејл постојат само две опции

Sport M - 15.06.2019

Герет Бејл не е во плановите на Зидан за следната сезона. Бејл е отпишан од страна на тренерот на Реал Мадрид и на сите начини управата на Реал сака да се ослободи од Велшанецот. Меѓутоа, тој нема намера лесно да го напушти Мадрид.

Наполи сериозно се засилува за следната сезона, Хамес Родригез е блиску до потпис

МКД - 15.06.2019

Наполи и Реал Мадрид се во напредна фаза од преговорите за Хамес Родригез кој е многу блиску до трансфер во Серија А. Наполи се договорил да плати 10 милиони евра за едногодишна позајмица на Хамес Родригез од Реал Мадрид, но има разлика во опцијата ...

Зидан го сака Погба по секоја цена

Макфакс - 15.06.2019

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, не е заинтересиран за Кристијан Ериксен од Тотенхем, но нема намера да се откаже од можниот трансфер на сонародникот Пол Погба од Манчестер Јунајтед, пишува „Лекип“.

Лукаку се договорил со Интер

MakPress - 15.06.2019

Ромелу Лукаку сега веќе ги договорил личните услови за можен трансфер во Интер, пишува „Газета дело Спорт“. Истиот извор додава дека Лукаку набргу ќе може да се приклучи во италијанскиот клуб на Антонио Конте, за кого белгискиот репрезентативец ...

Зидан го сака Погба по секоја цена

Точка - 15.06.2019

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, не е заинтересиран за Кристијан Ериксен од Тотенхем, но нема намера да се откаже од можниот трансфер на сонародникот Пол Погба од Манчестер Јунајтед, пишува „Лекип“.