TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нелегални копии за американските специјалци: САД планираат да го копираат рускиот „калашњиков“ (ВИДЕО)

МКД - 11.10.2018

Специјалните сили на американската војска планираат да почнат производство на оружје базирано врз руска технологија, тврди весникот Нешнал интерест . Американската команда за специјални операции наводно веќе понудила грантови за компаниите кои би ...

САД планираат да прават копии на руско оружје

Руска реч - 10.10.2018

Медиумите објавија дека американската Команда за специјални операции планира на територијата на САД да почне со производство на пандани на руско оружје. Руската државна корпорација „Ростех” нема ништо против со САД да се разгледа прашањето за ...