TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Не е тајна: Ова е диетата што го „стопи“ принцот Хари пред кралската свадба

Panacea.mk - 25.05.2018

Принцот се откажал од преработената храна и јаглехидратите, а го зголемил внесот на кељ, киноа и смутија од овошје и зеленчук, што всушност, претставувало драстична промена на неговите навики во исхраната Ш то јадеше и на каква диета беше принцот ...

УРНЕБЕСНО! Кралската свадба од моето детство VS кралската свадба од твоето детство (ФОТО)

Маркукуле - 25.05.2018

За кралската свадба помеѓу принцот Хари и војвотката Меган Маркл, беа посветени повеќе од 4 милиони твитови, а овој е еден од најурнебесните кај нас. “Кралската свадба од моето детство VS кралската свадба од твоето ...

(ФОТО) Зошто принцот Хари зборувал со седумгодишната девојка два дена пред венчавката со Меган?

Екран - 25.05.2018

Иако свадбата на принцот Хари и Меган, сега војвода и војвотка од Сасекс, беше пред една недела, пишувањата врзани за кралската венчавка не стивнуваат. Сега на ред дојдоа поранешните девојки на принцот, а особено Челзи Дејви кој со Хари бил седум ...

Имало и солзи: Принцот Хари ѝ се јавил на својата поранешна девојка два дена пред венчавката

Точка - 25.05.2018

Принцот Хари (33), два дена пред венчавката со американската актерка Меган Маркл (36), наводно водел долг и прилично емотивен телефонски разговор со својата поранешна девојка Челзи Дејви (32).

(ВИДЕО) Како Меган Маркле на само 11. години променила реклама за детергент поради расизам!

Екран - 25.05.2018

За војвотката од Сасекс, односно Меган Маркле, се говори како за голем активист и борец за човекови права. Нејзината борба и активизам датираат од раните детски денови, а многумина во Америка се сеќаваат на неа поради несекојдневна активност.

(Фото) Ова се најпознатите фармерки кои ги обожава Меган Маркл, а ќе ги обожавате и вие!

Женски магазин - 25.05.2018

Меган Маркл го полуди светот за многу кратко време, бидејќи нејзината врска со принцот Хари стана јавна. Така, во тој период сета таа облека стана речиси света, па многубројни парчиња што ги носела, веднаш се распродале.

Меган и Хари елегантни на роденденот на Чарлс

Независен - 25.05.2018

Англија - Меган Маркл, сопругата на британскиот принц Хари, за прв пат се појави во јавноста како војвотката од Сасекс, на официјален настан на кралското семејство. Заедно со Хари таа присуствуваше на свеченост по повод 70-тиот роденден на принцот ...

Го положи „тестот со вратата“ од Сони: Еве зошто Меган е „совршената“ жена за Хари

Таратур - 25.05.2018

Меган Маркл веќе ги освои срцата на сите обожаватели на британското кралско семејство, но секој изминат ден посветената публика на интернет наоѓа по уште некој нов момент кој дополнително ги зголемува импресиите од новопечената кралска снаа.

(ФОТО) Меган Маркле, по наредба на кралицата, повторно во школо !

Екран - 25.05.2018

Со мажењето за принцот Хари, Меган Маркле станала војвотка од Сасекс. Но, пред да ги преземе сите должности кои ги извршува една сопруга на британски принц, Меган ќе мора да мине строг курс кој го наложува кралицата Елизабета Втора.

ПИСМА ОД ЛОНДОН Свадбата на Хари

+инфо - 24.05.2018

Сепак, британското општество не е слепо за бојата на кожата. Напротив. Венчавката на Хари со Меган повторно ја разгоре дебатата, која сега со неа ќе добие уште повеќе „на тежина“. И така, се случи свадбата и сè помина во најдобар ред.

Хари и Меган на меден месец ќе одат во Намибија

ЗаЗабава - 24.05.2018

После спектакуларната венчавка, првото појавување на принцот Хари и Меган Маркл во јавноста ќе биде на роденденот на принцот Чарлс. Меган доби благослов во Бакингемската палата за својата положба да ја користи за борба за своите вредности, меѓу ...

Серија навреди на Саманта Маркл кон мајката на Меган и кралското семејство

Репортер - 24.05.2018

Сестрата на Меган Маркл до неодамна тврдела дека сака да се смири со својата сестра, но се чини дека сега Саманта Маркл го променила мислењето. Во серијата објави на Твитер, таа ги навредувала членовите на кралското семејство, како и мајката на ...

Погледнете го апартманот во кој таткото на Меган ја следел кралската свадба, за само 30 долари

Скопје24 - 24.05.2018

Томас Маркл ја проследил свадбата на својата ќерка во изнајмен апартман во Мексико кој го чинел 30 долари за ноќ. Ја замолил газдарицата во собата да донесе телевизор за да ја гледа кралската венчавка и за тоа платил дополнително, открива ...

Принцот Хари и екс-девојката имале емотивен разговор пред венчавката

Женски магазин - 24.05.2018

Кога принцот Хари стапна во брак во саботата, присуствуваа дел од неговите поранешни девојки. Екс-девојките на принцот, Челси Дејви и Кресида Бонас беа меѓу гостите што се собраа во капелата, кога војводата од Сасекс и го кажа судбоносното „да“ на ...

Протекоа „забранетите“ фотографии на Меган Маркл: Погледнете како изгледаше таа на претходната свадба

Lady - 24.05.2018

Се венчаа британскиот принц Хари (33) и холивудската актерка Меган Маркл (36). Инаку на Меган Маркл ова и е втор брак, а некогаш беше мажена за филмскиот продуцент Тревор, со кој беше во врска шест години. Венчавката се случила во 2011.

Кралицата одлучна: Меган Маркл ќе мора да оди на курс

Таратур - 25.05.2018

Пред да ги преземе сите должности како новопечена војвотка од Сасекс, кои ги извршува една сопруга на британски принц, на наложба од кралицата Елизабета II, Меган Маркл ќе мора да мине строг курс и обука поврзани со кралските протоколи.

Го воодушеви светот со својата појава на вечавката, а еве како изгледаше Меган на претходната свадба

Скопје24 - 24.05.2018

Изминатиот викенд сите очи беа вперени во британскиот кралски двор, кој ја организираше венчавката на годината, односно стапувањето во брак на британскиот принц Хари (33) и холивудската актерка Меган Маркл (36).

Го воодушеви светот со својата појава на венчавката со Хари, а еве како изгледаше Меган на претходната свадба (ФОТО)

Курир - 24.05.2018

Изминатиот викенд сите очи беа вперени во британскиот кралски двор, кој ја организираше венчавката на годината, односно стапувањето во брак на британскиот принц Хари (33) и холивудската актерка Меган Маркл (36).

Само насмевката е иста: Го воодушеви светот со својата појава на венчавката со Хари, а еве како изгледаше на ...

Сител - 25.05.2018

Изминатиот викенд сите очи беа вперени во британскиот кралски двор, кој ја организираше венчавката на годината, односно стапувањето во брак на британскиот принц Хари (33) и холивудската актерка Меган Маркл (36).