TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По одронот, нормализиран сообраќајот на патот Маврово-Дебар

Макфакс - 17.02.2018

Од 21 часот и 35 минути, сообраќајот на патниот правец „Маврово-Дебар“, во близина на селото Јанче, е целосно нормализиран за сообраќај, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Претходно, АМСМ извести дека поради поголем одрон на камења, сообраќајот ...

Нормализиран сообраќајот во близина на Маврово

Канал5 - 17.02.2018

Сообраќајот се одвиваше по една сообраќајна лента На 17.02.2018 година во 21,35 часот сообраќајот на патниот правец „Маврово-Дебар“, во близина на с.Јанче, е целосно нормализиран за ...

Поради одрон, сообраќајот на патот Маврово-Дебар по една лента

Макфакс - 17.02.2018

Од 20,00 часот сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар се одвива по една сообраќајна лента со наизменично пропуштање на возилата, информира Автомотосојузот на Македонија. Од АМСМ дополнуваат дека измените во сообраќајот на патниот правец, се ...

Нормализиран сообраќајот кај Струга-Ќафасан

Макфакс - 17.02.2018

Oд 19.10 часот нормализиран е сообраќајот во двата паравци Струга-Ќафасан кој беше во прекин, информираат од Автомотосојузот на Македонија. Претходно АМСМ соопшти дека сообраќајот е во прекин во двата правци, поради сообраќајна ...

Нормализиран сообраќајот на патот Струга-Ќафасан

А1 On - 17.02.2018

Сообраќајот на патниот правец Струга-Ќафасан од 19:10 часот е нормализиран, информира АМСМ. Сообраќајот на овој патен правец беше во прекин поради ...

Во прекин сообраќајот кај Струга-Ќафасан поради сообраќајка

Макфакс - 17.02.2018

Од 17.40 часот има прекин на сообраќајот во двата правци Струга – Ќафасан поради сообраќајна несреќа, информираат од Автомотосојузот на Македонија. Од АМСМ потсетуваат и дека од 07:00 часот утринава, поради снимање на филм, сообраќајот на патниот ...

Поради одрон сообраќајот во близина на Јанче по една лента

Локално - 17.02.2018

– Поради одрон на поголема количина камења сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар, во близина на село Јанче, се одвива по една сообраќајна лента со наизменично пропуштање на возилата, информира АМСМ.

Тешка сообраќајка на патот Струга-Ќафасан - сообраќајот во прекин

Сител - 17.02.2018

Поради сообраќајна несреќа во прекин е сообраќајот во двата првци на патот Струга – Ќафасан, информира АМСМ. Патот е во прекин од 17:40 ...

Нормализиран сообраќајот на патот Струга-Ќафасан

Бриф - 17.02.2018

Сообраќајот на патиниот правец Струга-Ќафасан од 19:10 часот е нормализиран, информира АМСМ. Претходно АМСМ соопшти дека поради случена сообраќајна незгода сообраќајот на овој патен правец од 17:40 часот беше во прекин во двата ...

Прекин во сообраќајот на патот Струга-Ќафасан поради сообраќајка

Фактор - 17.02.2018

Денес од 17:40 часот п оради сообраќајна несреќа во прекин е сообраќајот во двата правци на патот Струга–Ќафасан, информираат од АМСМ. Инаку сообраќајот по останатите патишта во земјава се одвива без забрани по претежно суви коловози, освен на ...

Ќе станат ли скопските улици безбедно место за движење? ...

Н.Македонија - 17.02.2018

Ако се земе предвид дека со доаѓање на пролетта ќе зачестат и трките по сообраќајниците, јасно е дека треба полицијата уште сега да преземе мерки за поголема присутност на улиците што важат за „скопски тркачки патеки“ Скопските улици и понатаму се ...

Поради снимање филм се пренасочува сообраќајот на патот Радовиш-Штип

Курир - 17.02.2018

Од 7:00 часот утринава поради снимање филм, сообраќајот на патниот правец Радовиш – Штип, на 4 км се пренасочува десно, кон Републичка сообраќајна полиција за влез во Штип, соопштија од АМСМ.

Македонија плаче: Предмалку страшна сообраќајка кај Македонски брод, има мртви

Sky - 17.02.2018

Неколку мртви е епилогот од страшната сообраќајка која што се случи на патот Македонски Брод – Прилеп утрово. Според првичните информации се судриле две возила. На лице место веднаш дошла брзата помош, но според неофицијални информации има двајца ...

Тешка сообраќајка кај Македонски Брод, најмалку две жртви

МКД - 17.02.2018

Кај селото Сарандиново, на патот Прилеп-Македонски Брод пред малку се случи тешка сообраќајна несреќа во која, според сведоцi, и имало и жртви. Полицијата и медицинскиот персонал од Брзата помош се обидуваат да ги извадат телата.

Црни статистики: Сообраќајното насилство згаснува животи во Битола

Слободен Печат - 16.02.2018

Битола е најризичен град во земјава по бројот на сообраќајки во изминатата година, откриваат податоците на Републичкиот совет за безбедност во патниот сообраќај. На подрачјето на СВР Битола, лани животот го загубиле 28 лица Пишува Анета Блажевска , ...

Фото: Кога пајак службата во Скопје погрешно ќе се паркира

Press24 - 16.02.2018

Пајак службата во Скопје секојдневно прави парче по улиците и им ги крева автомобилите на непрописно паркираните возачи. На Ѕидот на сообраќајниот срам на Фејсбук се појави фотографија од непрописно паркирано возило на Пајак, со прашањето, А кој да ...

По одронот, нормализиран сообраќајот на патот Маврово-Дебар

Вечер - 17.02.2018

Од 21 часот и 35 минути, сообраќајот на патниот правец „Маврово-Дебар“, во близина на селото Јанче, е целосно нормализиран за сообраќај, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Претходно, АМСМ извести дека поради поголем одрон на камења, сообраќајот ...

Во сообраќајни несреќи лани во Македонија загинале 155 лица

Канал5 - 16.02.2018

Минатата година 155 луѓе го загубиле животот во сообраќајни незгоди по патиштата низ земјата. Од нив 150 лица загинале во 3.918 сообраќајки предизвикани од грешка на возачот. Во 101 несреќа, пак, пет лица го загубиле животот по грешка на пешак.

Поради одрон, сообраќајот на патот Маврово-Дебар по една лента

Вечер - 17.02.2018

Од 20,00 часот сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар се одвива по една сообраќајна лента со наизменично пропуштање на возилата, информира Автомотосојузот на Македонија. Од АМСМ дополнуваат дека измените во сообраќајот на патниот правец, се ...

СТАТИСТИКА: Лани 155 загинати, 6.224 тешко повредени лица во сообраќајки во Македонија, брзото возење најчеста причина

Курир - 16.02.2018

Во 2017 година во Македонија животот го загубиле 155 лица, а 6.224 се потешко повредени во 4.019 сообраќајки со потешки последици, вели статистиката на Министерството за внатрешни работи. Најголемиот број од сообраќајните несреќи се случиле на ...

Нормализиран сообраќајот кај Струга-Ќафасан

Вечер - 17.02.2018

Oд 19.10 часот нормализиран е сообраќајот во двата паравци Струга-Ќафасан кој беше во прекин, информираат од Автомотосојузот на Македонија. Претходно АМСМ соопшти дека сообраќајот е во прекин во двата правци, поради сообраќајна несреќа.

Во Охрид минатата година се случиле 132 сообраќајни незгоди

Спектра ТВ - 16.02.2018

Охрид, 16. февруари 2018 (ОХРИДПРЕС) – Вкупно 132 сообраќајни незгоди со потешки последици и настрадани лица се случиле на територијата на Охрид во текот на 2017-та година, покажува статистиката на Министерството за внатрешни работи.

Во прекин сообраќајот кај Струга-Ќафасан поради сообраќајка

Вечер - 17.02.2018

Од 17.40 часот има прекин на сообраќајот во двата правци Струга – Ќафасан поради сообраќајна несреќа, информираат од Автомотосојузот на Македонија. Од АМСМ потсетуваат и дека од 07:00 часот утринава, поради снимање на филм, сообраќајот на патниот ...

Поради одрон сообраќајот во близина на Јанче по една лента

24 Вести - 17.02.2018

Поради одрон на поголема количина камења сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар, во близина на село Јанче, се одвива по една сообраќајна лента со наизменично пропуштање на возилата, информира АМСМ.

Поради сообраќајка во прекин патот Струга-Ќафасан

Локално - 17.02.2018

– Поради сообраќајна несреќа во прекин е сообраќајот во двата првци на патот Струга – Ќафасан, информира АМСМ. Патот е во прекин од 17:40 ...

Нормализиран е сообраќајот на патот Струга-Ќафасан

+инфо - 17.02.2018

Поради случена сообраќајна незгода сообраќајот на овој патен правец од 17,40 часот беше во прекин во двата правца. Скопје, 17 февруари 2018 (МИА) - Сообраќајот на патиниот правец Струга-Ќафасан од 19:10 часот е нормализиран, информира АМСМ.

Девет сообраќајки во текот на вчерашниот ден во Скопје

А1 On - 16.02.2018

Во текот на вчерашниот ден, на подрачјето на Сектор за внатрешни работи Скопје се случиле девет сообраќајни незгоди од кои две со тешки телесни повреди, шест со телесни повреди и една со материјална штета.

Пајакот вчера кренал 92 непрописно паркирани возила во Скопје

Макфакс - 16.02.2018

Пајак службата во Скопје вчера кренала 92 непрописно паркирани возила, информира МВР. Од таму, исто така, информираат дека во текот на вчерашниот ден во Скопје се случиле девет сообраќајни несреќи во кои две лица се здобиле со тешки телесни повреди ...

Вкупно 292 тешки сообраќајки имало минатата година во Куманово

Кумановски м. - 16.02.2018

loading... Вкупно 292 сообраќајни незгоди со тешки последици во текот на 2017. година се случиле на подрачјето на Општина Куманово, според статистиката која денеска ја објави Министерството за внатрешни работи.

Поради снимање филм се пренасочува сообраќајот на патот Радовиш-Штип

Либертас - 17.02.2018

Од 7:00 часот утринава поради снимање филм, сообраќајот на патниот правец Радовиш – Штип, на 4 км се пренасочува десно, кон Републичка сообраќајна полиција за влез во Штип, соопштија од АМСМ.

Тешка сообраќајка предмалку Кај Македонски Брод, има жртви

Скопје24 - 17.02.2018

Кај селото Сарандиново, на патот Прилеп-Македонски Брод пред малку се случи тешка сообраќајна несреќа во која, според сведоци, имало и жртви. Полицијата и медицинскиот персонал од Брзата помош се обидуваат да ги извадат телата.

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно

Макфакс - 17.02.2018

Сообраќајот на државните патишта вечерва се одвивa без забрани, застои и ограничувања по претежно суви коловози, освен на повисоките осојничави места. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената ...

Во сообраќајни несреќи лани во Македонија загинале 155 лица

+инфо - 16.02.2018

Главниот град е водечки на листата каде лани се случиле 1.652 сообраќајни незгоди во кои загинале 37 лица. Минатата година 155 луѓе го загубиле животот во сообраќајни незгоди по патиштата низ земјата.

Поради одрон, сообраќајот на патот Маврово-Дебар по една лента

Sky - 17.02.2018

Од 20,00 часот сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар се одвива по една сообраќајна лента со наизменично пропуштање на возилата, информира Автомотосојузот на Македонија. Од АМСМ дополнуваат дека измените во сообраќајот на патниот правец, се ...

Лани 155 загинати, 6.224 тешко повредени лица во сообраќајки во Македонија, брзото возење најчеста причина

Скопје инфо - 16.02.2018

Во 2017 година во Македонија животот го загубиле 155 лица, а 6.224 се потешко повредени во 4.019 сообраќајки со потешки последици, вели статистиката на Министерството за внатрешни работи. Најголемиот број од сообраќајните несреќи се случиле на ...

Вечерва уште една тешка сообраќајка во Македонија – сообраќајот на овој патен правец е во прекин

Sky - 17.02.2018

Од 17.40 часот има прекин на сообраќајот во двата правци Струга – Ќафасан поради сообраќајна несреќа, информираат од Автомотосојузот на Македонија. Нема податоци за евентуално повредени лица. Повеќе детали за сообраќајката се очекуваат наскоро.

Внимавајте, одрон на патот близу Јанче, се вози само по една лента

+инфо - 17.02.2018

Сообраќајот се одвива по една лента од 20 часот. Поради одрон на поголема количина камења сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар, во близина на село Јанче, се одвива по една сообраќајна лента со наизменично пропуштање на возилата, информира ...

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА на патот Струга-Ќафасан – Сообраќајот во прекин

Скопје24 - 17.02.2018

Поради сообраќајна несреќа во прекин е сообраќајот во двата првци на патот Струга – Ќафасан, информира АМСМ. Патот е во прекин од 17:40 ...

Се судрија камион и автомобил: Детали за вечерашната сообраќајка кај Ќафасан

Sky - 17.02.2018

Камион со турски таблички и автомобил со струшки таблички се судрија попладнево околу 17 часот и 40 минути кај Ќафасан. Според информациите предизвикана е материјална штета, додека повредени нема, дознава Скај.

Двајца тешко повредени, шест полесно во девет сообраќајќи во Скопје

Сител - 16.02.2018

Две лица се здобиле со тешки телесни повреди, а шест со лесни телесни повреди во девет сообраќајни незгоди кои се случиле вчера на подрачјето на Сектор за внатрешни работи Скопје. Само во една сообраќајна незгода е причинета материјална штета.

Пајакот вчера кренал 92 непрописно паркирани возила во Скопје

Вечер - 16.02.2018

Пајак-службата во Скопје вчера кренала 92 непрописно паркирани возила, информира МВР. Од таму информираат дека во текот на вчерашниот ден во Скопје се случиле девет сообраќајни несреќи, во кои две лица добиле тешки телесни повреди, а 10 лесни.

Поради снимање филм се пренасочува сообраќајот на патот Радовиш-Штип

Сител - 17.02.2018

Од 7:00 часот утринава поради снимање филм, сообраќајот на патниот правец Радовиш – Штип, на 4 км се пренасочува десно, кон Републичка сообраќајна полиција за влез во Штип, соопштија од АМСМ.

Тешка сообраќајна несреќа однесе најмалку две жртви

Фактор - 17.02.2018

Уште една тешка сообраќајна несреќа ја потресе македонската јавност, откако во близина на селото Сарандиново, на патот Прилеп-Македонски Брод , дошло до директен судир меѓу два автомобила при што најверојатно има најмалку две жртви, како и повредени ...

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно

Вечер - 17.02.2018

Сообраќајот на државните патишта вечерва се одвивa без забрани, застои и ограничувања по претежно суви коловози, освен на повисоките осојничави места. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената ...

Во сообраќајки лани во Македонија загинале 155 лица

А1 On - 16.02.2018

Минатата година 155 луѓе го загубиле животот во сообраќајни незгоди по патиштата низ земјата. Од нив 150 лица загинале во 3.918 сообраќајки предизвикани од грешка на возачот. Во 101 несреќа, пак, пет лица го загубиле животот по грешка на пешак.

СТАТИСТИКА: Лани 155 загинати, 6.224 тешко повредени лица во сообраќајки во Македонија, брзото возење најчеста причина

Вечер - 16.02.2018

Во 2017 година во Македонија животот го загубиле 155 лица, а 6.224 се потешко повредени во 4.019 сообраќајки со потешки последици, вели статистиката на Министерството за внатрешни работи. Најголемиот број од сообраќајните несреќи се случиле на ...

Поради одрон сообраќајот во близина на Јанче по една лента

Сител - 17.02.2018

Поради одрон на поголема количина камења сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар, во близина на село Јанче, се одвива по една сообраќајна лента со наизменично пропуштање на возилата, информира АМСМ.

Нормализиран сообраќајот на патот Струга-Ќафасан

Сител - 17.02.2018

Сообраќајот на патниот правец Струга-Ќафасан од 19:10 часот е нормализиран, информира АМСМ. Претходно АМСМ соопшти дека поради случена сообраќајна незгода сообраќајот на овој патен правец од 17:40 часот беше во прекин во двата ...

Двајца тешко повредени, шест полесно во девет сообраќајќи во Скопје...

Н.Македонија - 16.02.2018

Двајца тешко повредени, шест полесно во девет сообраќајќи во Скопје Две лица се здобиле со тешки телесни повреди, а шест со лесни телесни повреди во девет сообраќајни незгоди кои се случиле вчера на подрачјето на Сектор за внатрешни работи Скопје.