TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

БИЗАРНИ ОБИЧАИ: Кејт и Вилијам на крштевката послужија торта стара пет години

Хитпортал - 12.07.2018

Англиското семејство на принцот Вилијам и војвотката Кејт, пред неколку дена го крстија својот најмал син принцот Луј. Крштевката беше приватна во кругот на семејството и најблиските пријатели, а Луј имал дури шест кумови.

Принцот Хари со уникатен подарок за својот внук Луј

Локално - 12.07.2018

Принцот Хари му даде уникатен подарок на својот внук Луј по повод неговата крштевка. Тоа го пренесе “The Sun”, според кој, инспириран од своите детски спомени, среќниот чичко му ја подарил книгата за Мечето Пух, напишана од Алан Александар Милн.

Бизарен обичај: Кејт и Вилијам на крштевката на синот послужиле торта стара 5 години!

Среќа.mk - 12.07.2018

Англиското кралско семејство, принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, пред неколку денови го крштеваа својот најмлад син, принц Луис. Тие организирале приватна прослава во кругот на семејството и најблиските пријатели, а Луис имал ...

Расплаканите Англичани очајуваа поради поразот од Хрватите: Еве што им порача принцот Вилијам!

Курир - 12.07.2018

После вчерашниот пораз на Англија од Хрватска на Светското првенство во фудбал, принцот Вилијам, инаку голем обожавател на овој спорт, почувствувал потреба да и се обрати на разочараната и расплакана британска нација преку официјалниот Твитер профил ...

Еве што им порача принцот Вилијам на англиските фудбалери после поразот од Хрватска

Точка - 12.07.2018

Добро познато е дека принцот Вилијам е голем фудбалски фан и после поразот на Англија од Хрватска ги искоментира синоќешните настани по пат на официјалниот Твитер профил на Кенсингтонската палата.

Мистериозниот брат на Кејт Мидлтон конечно се појави: Погледнете зошто девојките лудуваат по него

Убавина и Здравје - 11.07.2018

Иако не сака да се појавува на јавни настани, Џејмс Мидлтон не сакал да ја пропушти крштевката на принцот Луис Братот на Кејт и Пипа Мидлтон, кој е најмистериозниот член на познатото семејство, се појавил во палатата Сент Џејмс во многу интересна ...

Мистериозниот брат на Кејт Мидлтон конечно се појави: Погледнете зошто девојките полудеа по него (ФОТО)

Курир - 11.07.2018

Братот на Кејт и Пипа Мидлтон, кој е најмистериозниот член на познатото семејство, се појавил во палатата Сент Џејмс во многу интересна модна комбинација. Џејмс за церемонијата избрал одело со модерен крој.

Војвотката Кетрин блесна во бело на крштевката на малиот принц Луи

ЗаЗабава - 11.07.2018

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам заедно со трите деца пристигнаа во кралската капела во палатата Сент Џејмс за крштевката на принцот Луи. Ова е првпат петчленото семејство да биде фотографирано заедно во јавност.

Принцот Вилијам ги тешеше расплаканите Англичани

Репортер - 12.07.2018

После вчерашниот пораз на Англија од Хрватска на Светското првенство во фудбал, принцот Вилијам, инаку голем обожавател на овој спорт, почувствувал потреба да и се обрати на разочараната и расплакана британска нација преку официјалниот Твитер профил ...

Кралицата не се појави на крштевката на принцот Луис

Репортер - 10.07.2018

Семејството на принцот Вилијам за првпат се појави во јавност во полн состав, а поводот беше крштевањето на најмладото дете, принцот Луис. Кралицата Елизабета Втора и нејзиниот сопруг војводата од Единбург не се појавија на приватната церемонија во ...

(Фото) Братот на Кејт Мидлтон живее во свој свет

Репортер - 11.07.2018

Иако не сака да се појавува на јавни настани, Џејмс Мидлтон не сакал да ја пропушти крштевката на принцот Луис Братот на Кејт и Пипа Мидлтон, кој е најмистериозниот член на познатото семејство, се појавил во палатата Сент Џејмс во пантолони скратени ...

Расплакани Англичани после поразот: Еве што им порача принцот Вилијам

Пулс24 - 12.07.2018

После вчерашниот пораз на Англија од Хрватска на Светското првенство во фудбал, принцот Вилијам, инаку голем обожавател на овој спорт, почувствувал потреба да и се обрати на разочараната и расплакана британска нација преку официјалниот Твитер профил ...