TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Директорот на церемонијата за отворање на ОИ е сменет поради шега!

МКД - 22.07.2021

Олимписките игри во Токио ги следат многу контроверзии, последната е смената на Кобајаши, директорот на церемонијата за отворање на Олимпијадата. Кентаро Кобајаши порано бил комичар, а неодамна се појавија снимки од 1998 година како тој во своите ...

Режисерот на церемонијата на отворање на Олимписките игри во Токио доби отказ

Р.С.Европа - 22.07.2021

Режисерот на шоуто на церемонијата на отворање на Олимписките игри во Токио е разрешен, еден ден пред одржувањето на церемонијата. Кентаро Кобајаши, кој порано беше комичар, беше жестоко критикуван откако неодамна се појавија снимки од комедија во ...

Водителот на Олимпијадата отпуштен затоа што се шегувал со Холокаустот

+инфо - 22.07.2021

Сè се случило пред 23 години, кога во еден комичен скеч Кобајаши заедно со свој колега глумеле дека се забавувачи на деца. Во скечот, Кобајаши наоѓа некои кукли од хартија, велејќи му на колегата дека тие се „оние од времето кога ми рече: да си ...

Отказ за директорот на церемонијата на отворањето на Олимписките игри

SportMedia - 22.07.2021

Организаторите на Олимписките игри во Токио, денеска го отпуштија директорот на церемонијата на отворањето на игрите, само ден пред почетокот на игрите, откако неговите коментари околу холокаустот предизвикаа лавина на коментари.

Директорот на церемонијата за отворање на ОИ сменет поради - шега!

Sport 1 - 22.07.2021

Многу контроверзи ги следат и овие Олимписки игри (ОИ), а покрај сите проблеми со ковид-19, сега пристигна вест од Јапонија дека директорот на церемонијата на игрите, Кобајаши бил сменет. Кобајаши наводно пред неколку години се шегувал во врска со ...

Режисерот на отворањето на Олимписките игри доби отказ поради стара шега за Холокаустот

Сакам да кажам - 22.07.2021

Режисерот на церемонијата на отворањето на Олимписките игри во Токио доби отказ ден пред нивниот официјален почеток откако се појави снимка од 1990-ите на која тој кажува шега за Холокаустот.

Разрешен директорот на церемонијата на отворање на Олимписките игри

Курир - 22.07.2021

Организаторите на Олимписките игри во Токио го отпуштија директорот на церемонијата на отворање денес, само еден ден пред почетокот на игрите, откако неговите претходни коментари за холокаустот предизвикаа негодување во јавноста.

Сменет директорот на церемонијата за отворањето на Летните олимписки игри во Токио

Република - 22.07.2021

Директорот на церемонијата на отворање на Летните олимписки игри во Токио, 48-годишниот Кентаро Кобајаши, доби отказ поради зборови искажани во минатото. На Интернет се појави видео-снимка од неговиот говор во 1998 година, по што изби скандал.

Скандал од минатото дојде на наплата: Пред почетокот на ЛОИ отпуштен директорот на церемонијата на отворањето на Игрите

Курир - 22.07.2021

Директорот на церемонијата на отворање на Летните олимписки игри во Токио, 48-годишниот Кентаро Кобајаши, доби отказ поради зборови искажани во минатото. На Интернет се појави видео-снимка од неговиот говор во 1998 година, по што изби скандал.

СКАНДАЛ: Поради лоша шега, отпуштен директорот на церемонијата на отворањето на ОИ (ВИДЕО)

Локално - 22.07.2021

Директорот на церемонијата на отворање на Олимписките игри во Токио, комичарот Кентаро Кобајаши, беше отпуштен само еден ден пред официјалното отворање на Игрите, откако на социјалните мрежи се појави видео од скеч од 1998 година, во кое тој направи ...

Директорот на церемонијата на отворањето на Игрите во Токио отпуштен поради антисемитски шеги

Опсервер - 22.07.2021

– Директорот на церемонијата на отворање на Летните олимписки игри во Токио, 48-годишниот Кентаро Кобајаши, доби отказ поради зборови искажани во минатото. На Интернет се појави видео-снимка од неговиот говор во 1998 година, по што изби скандал.

Директорот на церемонијата на отворањето на Игрите во Токио отпуштен поради антисемитски шеги

Либертас - 22.07.2021

– Директорот на церемонијата на отворање на Летните олимписки игри во Токио, 48-годишниот Кентаро Кобајаши, доби отказ поради зборови искажани во минатото. На Интернет се појави видео-снимка од неговиот говор во 1998 година, по што изби скандал.

Скандал од минатото кулминираше сега: Пред почетокот на ЛОИ отпуштен директорот на церемонијата на отворањето на Игрите

Нетпрес - 22.07.2021

Директорот на церемонијата на отворање на Летните олимписки игри во Токио, 48-годишниот Кентаро Кобајаши, доби отказ поради зборови искажани во минатото. На Интернет се појави видео-снимка од неговиот говор во 1998 година, по што изби скандал.

Директорот на церемонијата на отворањето на Игрите во Токио отпуштен поради антисемитски шеги

Сител - 22.07.2021

Директорот на церемонијата на отворање на Летните олимписки игри во Токио, 48-годишниот Кентаро Кобајаши, доби отказ поради зборови искажани во минатото. На Интернет се појави видео-снимка од неговиот говор во 1998 година, по што изби скандал.

Директорот на церемонијата на отворањето на Игрите во Токио отпуштен поради антисемитски шеги

Бриф - 22.07.2021

Директорот на церемонијата на отворање на Летните олимписки игри во Токио, 48-годишниот Кентаро Кобајаши, доби отказ поради зборови искажани во минатото. На Интернет се појави видео-снимка од неговиот говор во 1998 година, по што изби скандал.

Режисерот на церемонијата на отворање на Олимписките игри во Токио доби отказ

Алсат-М - 22.07.2021

Режисерот на шоуто на церемонијата на отворање на Олимписките игри во Токио е разрешен, еден ден пред одржувањето на церемонијата. Кентаро Кобајаши, кој порано беше комичар, беше жестоко критикуван откако неодамна се појавија снимки од комедија во ...