TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Англичаните бесни - имаше ли пенал над Садио Мане!?

Gol.mk - 18.02.2020

Атлетико Мадрид запиша минимален триумф од 1-0 над Ливерпул и со предност ќе патува на реваншот во Англија . Голот на Саул во четвртата минута, се испостави како победоносен, бидејќи до крајот мрежите мируваа.

Вака лош Ливерпул одамна не сме виделе – НУЛА удари кон голот на Атлетико

Gol.mk - 18.02.2020

Екипата на Ливерпул го одигра можеби еден од најлошите натпревари оваа сезона. „Црвените“ на „Ванда Метрополитано“ не личеа на европски прваци и повеќе од заслужено со пораз се враќаат за дома.

ВИДЕО: Ливерпул одигра под просек, Атлетико со позитива патува на „Енфилд Роуд“

Gol.mk - 18.02.2020

Атлетико Мадрид го одработи своето и со позитива патува за Ливерпул во реванш натпреварот од осминафиналната фаза на Лигата на шампионите. Европскиот шампион по подолго време ја вкуси горчината на поразот и во Шпанија загуби со минимални 1-0 (1-0).

Симеоне го запре Клоп, европскиот шампион без удар на голот на „Ванда Метрополитано“ (Видео)

СуперСпорт - 18.02.2020

Атлетико Мадрид славеше важна победа против актуелниот шампион на Лигата на шампионите, тимот на Ливерпул. „Јорганџиите“ победија со минимални 1:0, а единствениот погодок падна во 4. минута кога Саул најдобро се снајде во шеснаесетникот на Ливерпул ...

Атлетико го неутрализираше Ливерпул и со пoзитивен резултат ќе патува на „Енфилд Роуд“ (ВИДЕО)

Дерби - 18.02.2020

Фудбалерите на Атлетико Мадрид успеаа да слават над Ливерпул со 1-0 во првиот меч од осминафиналната фаза во Лигата на шампионите. Избраниците на Диего Симеоне го неутрализираа актуелниот европски шампион кој вечерва не упати ниту еден удар во ...

Таличниот Саул – кога тој погодувал Атлетико никогаш не изгубил

SportMedia - 18.02.2020

Саул Њигез во 4. минута го погоди голот на Ливерпул, а Атлетико си победи со 1:0 во првиот осминафинален меч од Лигата на шампионите. Кога шпанскиот фудбалер го погодува голот на противникот речиси 90% е сигурно дека Атлетико победува.

ЛШ: Атлетико го победи шампионот, Холанд со нови два гола во победата на Дортмунд

А1 On - 18.02.2020

Атлетико Мадрид победи со 1-0 против Ливерпул во првиот натпревар од осминафиналето од Лигата на шампионите, одигран на стадионот „Ванда Метрополитано“. Единствениот гол во судирот беше дело на Саул Нигес во 4-тата минута.

Европскиот шампион „падна“ во Мадрид (видео)

SportMedia - 18.02.2020

Голот што Саул го постигна во 4. минута беше доволен за победа на Атлетико Мадрид над Ливерпул со 1:0 во првиот осминафинален меч во Лигата на шампионите. Младиот фудбалер ја искористи збунетоста на дефанзивците на Ливерпул и ја погоди мрежата од ...

Норвешкото чудо го потопи ПСЖ, Симеоне и Атлетико го скротија Ливерпул

Оff.net - 18.02.2020

Во Дортмунд на мечот Борусија - ПСЖ мрежите мируваа до 69' минута па следуваше канонада за 7 минути. Холанд е гол машина, не знае за доста. Саул му донесе 1-0 на Чоло пред ...

ВИДЕО: Атлетико го заклучи Ливерпул и со гол предност оди на Енфлид

Sport M - 18.02.2020

Фудбалерите на Атлетико победија во Мадрид со резултат од 1:0 во првиот натпревар од осмина финалето во Лигата на шампиони. Одличниот почеток на избраниците на Симеоне, резултираше со гол по само 4 минути игра.

ВИДЕО: Алисон се „исправи“ пред Мората и го спаси Ливерпул од нов шок во Мадрид

Gol.mk - 18.02.2020

Фудбалерите на Атлетико Мадрид одиграа фантастични први 45 минути во дербито против Ливерпул , кое се игра во рамки од осминафиналето на Лигата на шампионите. Во Мадрид, на „Ванда Метрополитано“ „јорганџиите“ имаат позитива од 1-0, а малку фалеше ...

ЛШ ПОЛУВРЕМЕ: Саул ги казни збунетите дефанзивци на Ливерпул, изненадувачки мирно на „Вестфален“ (видео)

SportMedia - 18.02.2020

Два дерби натпревари во денешната програма од осминафиналето на Лигата на шампионите. По првите 45 минута падна само еден гол и тоа на „Ванда Метрополитано“. Во 4. минута по една збунетост на дефанзивците на Ливерпул Саул се најде на вистинското ...

Видео: Алисон го спасува Ливерпул

Спортски - 18.02.2020

Атлетико Мадрид на фантастичен начин го отвори мечот против Ливерпул во осминафиналето од Лигата на шампиони. „Јорганџиите“ поведоа уште во 4-та минута со голот на Саул Нигез , а Ливерпул замина на одмор со минимална негатива благодарение на ...

ВИДЕО: Саул го шокираше Ливерпул и донесе рана радост за Атлетико

Gol.mk - 18.02.2020

Атлетико Мадрид рано го изненади Ливерпул и уште во четвртата минута поведе со 1-0 преку Саул Нигез , во рамките на првиот осминафинален дуел од Лигата на шампионите. Избраниците на Чоло Симеоне дојдоа до предност по корнер кој го изведе капитенот ...

Саул го „здрви“ Алисон уште на стартот на „Ванда Метрополитано“ (Видео)

СуперСпорт - 18.02.2020

Фудбалерот на Атлетико Мадрид, Саул беше најприсебен во мешаницата во шеснаесетникот на Ливерпул на самиот старт на средбата на „Ванда Метрополитано“ и многу рано го отвори резултатот. Атлетико Мадрид уште од 4.

Со огнен спектакл во Мадрид, навивачите на Атлетико го пречекаа Ливерпул (ВИДЕО)

Канал5 - 18.02.2020

Вечерва во 21:00 почна натпреварот во осмина финалето на Лигата на шампионите меѓу актуелниот европски шампион Ливерпул и домаќинот Атлетико во Мадрид на стадионот Ванда Метрополитано. Навивачите на Ливерпул навиваа и пееја цел ден по улиците на ...

Осминафинале е цврсто се игра – Само Саул успеа да ја тресе мрежата (Видео)

Спортманија - 18.02.2020

Атлетико Мадрид води со 1:0 по првото полувреме, со голот на шпанскиот репрезентативец, а во Дортмунд мрежите мируваа Осминафинале е во Лигата на шампионите и секој гол вреди многу и се игра цврсто, па на двата стартни дуели има само еден гол по ...

Гори Ванда во Мадрид, спектакуларен дочек на играчите на Атлетико (Видео)

Спортманија - 18.02.2020

Симпатизерите на шпанскиот клуб им посакаа среќа на своите миленици против европскиот првак Ливерпул Спектакуларен дочек им приредија навивачите на Атлетико на своите миленици пред почетокот на двомечот со европскиот првак Ливерпул.

Саул му најави пекол на европскиот првак со гол во четвртата минута (Видео)

Спортманија - 18.02.2020

Играчот од средниот ред на Атлетико погоди во раната фаза на првиот меч од осминафиналето против Ливерпул Саул Нигез најдобро се снајде во петерецот на Ливерпул и лесно погоди за 1:0 за Атлетико Мадрид и му најави пеколен двомеч на актулениот ...

Видео: Саул го шокира Ливерпул уште од соблекувална

Спортски - 18.02.2020

Атлетико Мадрид на фантастичен начин го отвори мечот против европскиот шампион во осминафиналето од Лигата на шампиони. „Јорганџиите“ дојдоа до водство уште во 4-та минута со голот на Саул Нигез.

Ливерпул со стандардната напаѓачка тројка тргнува против Атлетико, Нејмар е стартер против Дортмунд (ФОТО)

Дерби - 18.02.2020

Започнуваат возбудувањата во нокаут фазата во Лигата на шампионите, а вечерва во центарот на вниманието ќе бидат Мадрид и Дортмунд. Атлетико е домаќин на актуелниот европски шампион Ливерпул кој на „Ванда Метрополитано“ ќе истрча со најсилниот тим ...

Клоп напаѓа со триото кое му носи резултати, повредите му ги поремети плановите на Симеоне

Sport 1 - 18.02.2020

За нешто помалку од еден час ќе стартуваат осминафиналните натпревари Борусија Дортмунд-ПСЖ и Атлетико Мадрид-Ливерпул во рамки на Лигата на шампионите. Несомнено, овие два меча ќе покажат голем интерес кај љубителите на фудбалот, а тренерите на ...

(ВИДЕО) Атлетико без респект кон Ливерпул, „Јорганџиите“ експресно дојдоа до водство

Спортклуб - 18.02.2020

Спектакуларно започна осминафиналето во Лигата на шампионите на „Ванда Метрополитано“ меѓу Атлетико Мадрид и актуелниот европски првак Ливерпул. По само четири минути игра Атлетико дојде до водство, а голот за 1:0 го постигна Саул Њигез.

ПОЧЕТНИ СОСТАВИ: Симеоне му дава шанса на Лемар, Ливерпул без изненадувања

Gol.mk - 18.02.2020

Последниот пат кога Ливерпул играше на „Ванда Метрополитано“, се израдува на титулата во Лигата на шампионите. Вечерва избраниците на Јирген Клоп се враќаат во шпанската престолнина за да се соочат со Атлетико Мадрид во осминафиналната фаза во ...

Клоп: Јас сум како полицаец од градинка во споредба со Симеоне

Спортманија - 18.02.2020

Тренерот на Ливерпул се восхитува на колегата кој вечерва ќе му биде лут ривал Јирген Клоп и Ливерпул вечерва се враќаат на стадионот „Ванда Метрополитано“, од каде имаат одлични спомени. На овој стадион, Ливерпул пред само девет месеци стигна до ...

Симеоне: Му се восхитувам на Ливерпул, но верувам во своите играчи

Gol.mk - 18.02.2020

Само Реал Мадрид и Јувентус го елиминирале Атлетико Мадрид на Диего Симеоне во европски двомеч во седумгодишната европска бајка на „јорганџиите“ со аргентинскиот стручњак на клупата. Со каризмата на младиот тренер, Атлетико Мадрид никогаш не бил ...

Клоп: Атлетико е добро подмачкана машина која знае да игра на резултат

Кајгана - 18.02.2020

Јирген Клоп како бранител на тронот доаѓа во Мадрид на пресметка со незгодниот Атлетико и тактичко надмудрување со Диего Симеоне. „Ова е еден од најтешките предизвици во животот на еден фудбалер.

Најавени тимови во ЛШ: Борусија и Атлетико без клучни фудбалери

Екипа - 18.02.2020

Нокаут-фазата од Лигата на шампионите ќе почне со две суперинтересни пресметки, Атлетико Мадрид и Борусија Дортмунд ќе ја имаат улогата на домаќини против Ливерпул, односно ПСЖ. Европскиот првак Ливерпул ќе биде во комплетен состав за гостувањето на ...

Клоп: Јас сум „полицаец во градинка“ во споредба со Чоло Симеоне!

TopSport - 18.02.2020

Стратегот на европскиот шампион Ливерпул, на прес-конференцијата во очи на денешниот осминафинален меч од ЛШ против Атлетико во Мадрид кажа една работа која посебно им падна во око на англиските медиуми.

Симеоне: Овој Ливерпул ќе остане во историјата како голем тим

Кајгана - 18.02.2020

Аргентинскиот стратег вечерва го чека пеколен испит бидејќи во Мадрид неговиот Атлетико ќе треба да му се спротивстави на актуелниот европски шампион. Ливерпул вечерва од 20.45 часот гостува на распродадениот „Ванда Метрополитано“, а тимот на Јирген ...

Александар-Арнолд го предупредува Ливерпул и ја игнорира Златната топка

Sport M - 18.02.2020

„Враќањето во Ванда Метрополитано носи убави спомени“, рече Трент-Александар Арнолд. Крилниот напаѓач на Ливерпул зборуваше на прес-конференција во пресрет на 1/8 предизвикот во Лигата на шампионите против Атлетико Мадрид.

Симеоне: Ливерпул на Клоп ќе има место во историјата

Екипа - 18.02.2020

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне верува дека сегашниот состав на Ливерпул ќе биде запаметен како еден од најдобрите во историјата. „Црвените“ вечерва се враќаат на „Ванда Метрополитано“ каде минатата година ја освоија титулата во Лигата на ...

Откровението на Атлетико: Пред неколку години продавав печурки, сега ќе играм против европскиот шампион!

Дерби - 18.02.2020

Атлетико Мадрид претрпе голема реконструкција изминатово лето бидејќи си заминаа неколку искусни играчи кои беа и клучни во ростерот на Симеоне, па токму поради тоа, тимот од шпанската престолнина се наоѓа во период на транзиција кој се одрази на ...

Саул: Ливерпул има ѕверови на средината, сите трчаат како луди

Gol.mk - 18.02.2020

Атлетико Мадрид ќе го дочека Ливерпул во првиот дуел од осминафиналниот двомеч во Лигата на шампионите. Пред натпреварот повратникот Јаник Фереира Караско и играчот за врска Саул Нигез беа оптимистични за средбите со европскиот шампион.

Симеоне објасни од каде потекнува прекарот „Ел Чоло“

24Фудбал - 18.02.2020

Повеќето аргентински фудбалери и тренери од таа земја имаат прекари, меѓутоа која е приказната зад прекарот на шефот на стручниот штаб на Атлетико Мадрид, објаснува самиот тој во едно интервју.

Залетаниот Ливерпул му гостува на Атлетико, Тухел ќе војува против „својот“ Дортмунд!

Sport 1 - 18.02.2020

По паузата повторно ни се враќа елитниот фудбал и тоа со две спектакуларни пресметки. Ливерпул по 262 дена повторно се враќа на стадионот „Ванда Метрополитано“, а минатиот пат кога заиграа таму, тие го кренаа трофејот во Лигата на шампиони (ЛШ).

Симеоне пред дербито во Лигата на шампионите: Овој тим на Ливерпул ќе има свое посебно место во…

Дерби - 18.02.2020

Вечерва на „Ванда Метрополитано“ се очекува вистински спектакл во натпреварот од осминафиналето од Лигата на шампионите во кој ќе се сретнат Атлетико Мадрид и Ливепрул. Натпреварот кој со сигурност ќе изобилува со беспоштедна борба на теренот ќе ...

Симеоне: Овој Ливерпул има една многу голема предност на сите натпревари

Спортклуб - 18.02.2020

На пресконференцијата пред вечерашниот меч од ЛШ, Атлетико – Ливерпул, тренерот на домаќините ги испофали гостите од Англија дека ќе бидат запаметени како еден од најдобрите тимови во денешно време.

Клоп: Играњето против Атлетико Мадрид е една од најтешките работи во животот на еден фудбалер

24Фудбал - 18.02.2020

Со дуелите помеѓу Борусија Дортмунд-ПСЖ, како и Атлетико Мадрид-Ливерпул, стартуваат големите возбудувања во осминафиналната рунда натпревари од Лигата на шампионите сезонава. Иако обата меча нудат интересни двојки, сепак, се чини дека пресметката ...

Moжни состави: Ливерпул и ПСЖ комплетни, Симеоне не смета на Феликс, Милионерите без капитенот

Спортманија - 18.02.2020

Вечерва се играат првите два осминафинални дуели во Лигата на шампионите. Два спектакли како најава за возбудлива нокаут-фаза во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид го пречекува актулениот бранител Ливерпул, додека Светците од Париз гостуваат кај ...

Саул пред Ливерпул: Мора да одиграме добро, за да не не линчуваат

Локално - 18.02.2020

Расплетот во Лигата на шампионите започнува вечерва со првиот натпревар од осмина-финалето , а пред дуелот Метрополитен во Мадрид, Саул им кажува на своите противници од Ливерпул: „Од спомени не се живее во фудбалот.

НАТПРЕВАР НА ДЕНОТ: Цврста одбрана против најсилниот напад

SportMedia - 18.02.2020

Ливерпул перфектно ја одработува сезоната, па останува да се види на кој начин ќе заигра во нокаут фазата во Лигата на шампионите. „Јорганџиите“ е вистински спаринг партнер, но тие оваа сезона имаат многу проблеми и се вон ритам.

Атлетико и Симеоне прва пречка на Ливерпул на патот кон Истанбул

Gol.mk - 18.02.2020

Ливерпул игра една од најдобрите сезони во својата историја, а се поизгледно е дека ќе дојде до долго очекуваниот трофеј во Премиер лигата. Минатогодишниот освојувач на Лигата на шампионите и оваа година е меѓу фаворитите за европската круна.

Стартува нокаут фазата во Лигата на шампиони

Сител - 18.02.2020

По дво месечна пауза вечерва продолжуваат возбудувањата во фудбалска Лига на шампиони и тоа со првите дуели од елиминациската фаза. Во Мадрид и Дортмунд вечерва ќе се играат првите натпревари од осминафиналето.

Клоп направи урнебесна споредба меѓу себе и Симеоне: Јас сум на четврто ниво, а тој е…..

Дерби - 18.02.2020

Јирген Клоп како и обично беше крајно расположен на прес-конференцијата која ја одржа пред осминафиналето во Лигата на шампионите, обраќање при кое воопшто не штедеше комплименти за противникот кој ќе го има актуелниот европски шампион во првата ...

Најефикасната ЛШ досега продолжува со повеќе дерби-средби

Н.Македонија - 18.02.2020

По двомесечната пауза и завршувањето на мечевите по групи, со првите мечеви денеска во осминафиналната нокаут-фаза продолжуваат возбудувањата во Лигата на шампионите (ЛШ) во фудбал. Во групната фаза во ЛШ беа постигнати рекордни 308 гола и сите ...

Клоп: Играњето против Атлетико е една од најтешките работи во животот

Спортманија - 18.02.2020

Ливерпул е фаворит против Јорганџиите, но свесни се што ги чека на стадионот на кој лани ја освоија европската титула. Јирген Клоп пред секој меч се труди да даде изјава која ќе остане запаметена, па во пресрет на битката со Атлетико во Мадрид од ...

Почнува нокаут фазата во Лигата на шампиони, познати неофицијалните состави за првите средби

OhridNews - 18.02.2020

Со натпреварите Атлетико Мадрид – Ливерпул и Борусија Дортмунд – ПСЖ, вечерва, почнува нокаут фазата во Лигата на шампиони на УЕФА. Актуелниот европски првак Ливерпул гостува на „Ванда Метрополитано“ стадионот на Атлетико во Мадрид во најсилниот ...

Атлетико има срце, сѐ друго е на страната на Ливерпул

TopSport - 18.02.2020

Елитниот европски фудбал се враќа по паузата од два месеци. Европските шампиони Ливерпул се враќаат на местото каде што лани ја освоија титулата, на „Ванда Метрополитано“ во Мадрид. Атлетико и Ливерпул во различно расположение влегуваат во првиот ...

Продолжува ЛШ: Ливерпул го освојува Мадрид, „светци“ против „милионери“!

Слободен Печат - 18.02.2020

Фудбалерите на Јирген Клоп во 26 одиграни натпревари во Премиер лигата и шест во Лигата на шампионите забележаа дури 29 победи.. Чекањето конечно заврши, најдобрите европски фудбалери по двомесечна пауза, повторно ќе ни приредат спектакл овој пат во ...