TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Две лица повредени во сообраќајката кај Гиновци

Канал5 - 13.02.2018

Две лица се повредени во сообраќајката што се случи вечерва во 18:20 часот на магистралниот пат Куманово -Крива Паланка пред селото Гиновце. Повредените се наоѓале во тракторот и со возило на Итната медицинска помош се пренесени во Здравствениот дом ...

Страотна сообраќајка кај Гиновци вечерва, сообраќајот во прекин

Сител - 13.02.2018

Кај селото Гиновци на магистралниот пат Крива Паланка - Куманово вечерва се случи сообраќајна незгода меѓу патничко возило и трактор. Поради тоа, како што соопшти Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот на овој патен правец е во целосен прекин.

Вечерва тешка сообраќајка на овој патен правец – сообраќајот е во целосен прекин

Sky - 13.02.2018

Поради сообраќајна незгода кај с. Гиновци, сообраќајот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово е во целосен прекин, ифнормираат од АМСМ. Засега нема информации за евентуално повредени лица.

Закажана 8-ма седница на Советот на Општина Кр.Паланка. Ова е дневниот ред

iPortal - 13.02.2018

8-та седница на Советот на Општина Крива Паланка ќе се одржи на 19.02.2018 година (понеделник) во 14,00 часот. Дневен ред: Усвојување на записник од 7-та седница Информација за превземени мерки и активности во текот на второто полугодие на 2017 ...

Нормализиран сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка

Kumanovo News - 13.02.2018

Блокадата предизвика километарски колони во двата правци, а беа пропуштани само возилата на Итна медицинска помош. Протестот на работниците се организира поради не исплатените три плати, придонеси и прекувремени работни часови.

Општина Крива Паланка: Известување за субвенциониран превоз

iPortal - 13.02.2018

Се известуваат сите заинтересирани студенти дека согласно Конкурсот за субвенциониран превоз на студенти кои студираат на државните универзитети во Штип и Скопје рокот за поднесување на документи истекува на 15.02.2018 година, информираат од општина ...

Во сообраќајката кај Гиновци две лица повредени- полицијата сеуште врши увид

Press24 - 13.02.2018

Две лица се повредени во сообраќајката што се случи вечерва во 18 часот и 20 минути на магистралниот пат Куманово -Крива Паланка пред селото Гиновце. Повредените се наоѓале во тракторот и со возило на Итната медицинска помош се пренесени во ...

Сообраќајка кај Гиновци, сообраќајот во прекин

Канал5 - 13.02.2018

Кај селото Гиновци на магистралниот пат Крива Паланка - Куманово вечерва се случи сообраќајна незгода меѓу патничко возило и трактор. Поради тоа, како што соопшти Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот на овој патен правец е во целосен прекин.

Сообраќајка кај Гиновци, сообраќајот во целосен прекин

Press24 - 13.02.2018

Кај селото Гиновци на магистралниот пат Крива Паланка - Куманово вечерва се случи сообраќајна незгода меѓу патничко возило и трактор. Поради тоа, како што соопшти Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот на овој патен правец е во целосен прекин.

Тешка сообраќајка кај Гиновци вечерва, сообраќајот во прекин

Вечер - 13.02.2018

Кај селото Гиновци на магистралниот пат Крива Паланка - Куманово вечерва се случи сообраќајна незгода меѓу патничко возило и трактор. Поради тоа, како што соопшти Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот на овој патен правец е во целосен прекин.

Сообраќајка кај Гиновци, сообраќајот во прекин

Слободен Печат - 13.02.2018

Кај селото Гиновци на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово вечерва се случи сообраќајна незгода меѓу патничко возило и трактор. Поради тоа, како што соопшти Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот на овој патен правец е во целосен прекин.

Сообраќајка кај Гиновци, сообраќајот во прекин

Република - 13.02.2018

Кај селото Гиновци на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово вечерва се случи сообраќајна незгода меѓу патничко возило и трактор. Поради тоа, како што соопшти Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот на овој патен правец е во целосен прекин.