TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полицијата сигурно не го очекувала ова: Го забележале како во возило марка Широки става три пиштоли, една автоматска ...

Sky - 13.01.2018

На 11.01.2018 година во Кичево во домот на С.Ѓ. (49) од страна на полициски службеници од Полициската станица-Кичево, по наредба од Основен суд –Кичево, извршен е претрес во неговата куќа, при што бил забележан неговиот син Ј.Ѓ.

Прилепчани фатени со оружје и муниција во автомобил

Макфакс - 12.01.2018

Полициски службеници и припадниците на единицата „Алфа“ при контрола на патничко возило марка „Форд фокус“ со прилепски регистарски ознаки, паркирано во близина на ТЦ „Сити мол“, пронашле и заплениле одредено количество на оружје и муниција.

Цел арсенал на оружје пронајден во џип на кичевец

Макфакс - 13.01.2018

д страна на полициски службеници од Кичево, на 11-ти јануари годинава во домот на С.Ѓ. (49) бил извршен претрес, при што неговиот син Ј.Ѓ. бил забележан како во џип „Чироки“ со кичевски регистарки ознаки, става огнено оружје.

Прилепчани фатени со оружје и муниција во автомобил

Вечер - 12.01.2018

Полициски службеници и припадниците на единицата „Алфа“ при контрола на патничко возило марка „Форд фокус“ со прилепски регистарски ознаки, паркирано во близина на ТЦ „Сити мол“, пронашле и заплениле одредено количество на оружје и муниција.

Кичевец фатен на дело додека го полнел џипот со оружје

Вечер - 13.01.2018

Од страна на полициски службеници од Кичево, на 11-ти јануари годинава во домот на С.Ѓ. (49) бил извршен претрес, при што неговиот син Ј.Ѓ. бил забележан како во џип „Чироки" со кичевски регистарки ознаки, става огнено оружје.

Арсенал од оружје најден во паркирано возило кај „Сити мол“, приведени тројца прилепчани

Фокус - 12.01.2018

Во близина на трговскиот центар „Сити мол“ завчера околу 21.50 часот полициски службеници од ПС Карпош во содејство со припадници на единицата “Алфа“ при контрола на паркирано патничко возило “Форд фокус“ со прилепски регистарски таблички откриле и ...

Цел арсенал на оружје пронајден во џип на кичевец

Кајгана - 13.01.2018

Од страна на полициски службеници од Кичево, на 11-ти јануари годинава во домот на С.Ѓ. (49) бил извршен претрес, при што неговиот син Ј.Ѓ. бил забележан како во џип Cherokee со кичевски регистарки ознаки, става огнено оружје.

Тројца уапсени по откриено оружје во автомобил пред „Сити мол“...

Н.Македонија - 12.01.2018

Тројца уапсени по откриено оружје во автомобил пред „Сити мол“ Полициски службеници во содејство со припадници на единицата „Алфа“ откриле и заплениле одредено количество оружје и муниција.

Се обидел да сокрие, но го фатиле на дело - полицијата упадна во куќа во Кичево

Press24 - 13.01.2018

Во домот на 49-годишниот С.Ѓ. од Кичево синоќа упаднала полиција, по наредба од Основен суд –Кичево. Извршен е претрес во неговата куќа, при што бил забележан неговиот син Ј.Ѓ. како во патничко моторно возило „Чироки“ со кичевски регистарки ознаки, ...

Апсење пред Сити Мол - прилепчани фатени со големо количество на оружје

Сител - 12.01.2018

Тројца прилепчани уапсени во близина на трговскиот центар Сите Мол во Скопје - На 10.01.2018 година околу 21,50 часот полициски службеници од ПС Карпош во содејство со припадници на единицата “Алфа“ при контрола на патничко возило “Форд фокус“ со ...

Се обидел да сокрие, но го фатиле на дело - полицијата упадна во куќа во Кичево

Сител - 13.01.2018

Во домот на 49-годишниот С.Ѓ. од Кичево синоќа упаднала полиција, по наредба од Основен суд –Кичево. Извршен е претрес во неговата куќа, при што бил забележан неговиот син Ј.Ѓ. како во патничко моторно возило „Чироки“ со кичевски регистарки ознаки, ...

Апсење пред Сити мол – прилепчани фатени со големо количество на оружје

Република - 12.01.2018

Тројца прилепчани уапсени во близина на трговскиот центар Сите Мол во Скопје – На 10.01.2018 година околу 21,50 часот полициски службеници од ПС Карпош во содејство со припадници на единицата “Алфа“ при контрола на патничко возило “Форд фокус“ со ...

Цел арсенал на оружје пронајден во џип на кичевец

А1 On - 13.01.2018

Од страна на полициски службеници од Кичево, на 11-ти јануари годинава во домот на С.Ѓ. (49) бил извршен претрес, при што неговиот син Ј.Ѓ. бил забележан како во џип „Чироки“ со кичевски регистарки ознаки, става огнено оружје.

Драма пред „Сити Мол“: Оружје и муниција пронајдени во паркиран автомобил, приведени три лица

Курир - 12.01.2018

Во средата околу 21,50 часот полициски службеници од ПС Карпош во содејство со припадници на единицата “Алфа“ при контрола на патничко возило “Форд фокус“ со прилепски регистарски таблички паркирано во близина на ТЦ “Сити Мол“ откриле и заплениле ...

Цел арсенал на оружје пронајден во џип на кичевец

Точка - 13.01.2018

Од страна на полициски службеници од Кичево, на 11-ти јануари годинава во домот на С.Ѓ. (49) бил извршен претрес, при што неговиот син Ј.Ѓ. бил забележан како во џип „Чироки“ со кичевски регистарки ознаки, става огнено оружје.

Прилепчани фатени со оружје и муниција во автомобил

Кајгана - 12.01.2018

Полициски службеници и припадниците на единицата „Алфа“ при контрола на патничко возило марка „Форд фокус“ со прилепски регистарски ознаки, паркирано во близина на ТЦ „Сити мол“, пронашле и заплениле одредено количество на оружје и муниција.

Цел арсенал на оружје пронајден во возило на кичевец

Курир - 13.01.2018

Од страна на полициски службеници од Кичево, на 11-ти јануари годинава во домот на С.Ѓ. (49) бил извршен претрес, при што неговиот син Ј.Ѓ. бил забележан како во џип „Чироки“ со кичевски регистарки ознаки, става огнено оружје.

Прилепчани фатени со оружје и муниција во автомобил

Точка - 12.01.2018

Полициски службеници и припадниците на единицата „Алфа“ при контрола на патничко возило марка „Форд фокус“ со прилепски регистарски ознаки, паркирано во близина на ТЦ „Сити мол“, пронашле и заплениле одредено количество на оружје и муниција.

Пронајдено оружје во џип на кичевчанец

Стандард - 13.01.2018

Во Кичево во домот на С.Ѓ. (49) од страна на полициски службеници од Полициската станица-Кичево, по наредба од Основен суд –Кичево, извршен е претрес во неговата куќа, при што бил забележан неговиот син Ј.Ѓ.

Оружје и муниција пронајдени во паркиран автомобил пред „Сити Мол“, приведени три лица

Нетпрес - 12.01.2018

Во средата околу 21,50 часот полициски службеници од ПС Карпош во содејство со припадници на единицата „Алфа“ при контрола на патничко возило „форд фокус“ со прилепски регистарски таблички паркирано во близина на ТЦ „Сити Мол“ откриле и заплениле ...

Пронајдено оружје во Кичево...

Н.Македонија - 13.01.2018

Пронајдено оружје во Кичево Полицијата во Кичево пронајде оружје во автомобил при претрес на домот на лицето С.Ѓ. (49). МВР соопшти дека по наредба од Основен суд–Кичево, полициски службеници на 11 овој месец извршиле претрес во домот на С.Ѓ.

Апсење пред Сити Мол – прилепчани фатени со големо количество оружје

Вечер - 12.01.2018

Тројца прилепчани уапсени во близина на трговскиот центар Сите Мол во Скопје – На 10.01.2018 година околу 21,50 часот полициски службеници од ПС Карпош во содејство со припадници на единицата "Алфа" при контрола на патничко возило "Форд фокус" со ...

Приведен кичевчанец – во џип се обидел да скрие арсенал со оружје

Локално - 13.01.2018

Полициски службеници од Кичево, на 11-ти јануари годинава во домот на С.Ѓ. (49) извршиле претрес, при што неговиот син Ј.Ѓ. бил забележан како во џип „Чироки“ со кичевски регистарки ознаки, ставал огнено оружје.

Прилепчани фатени со оружје и муниција во автомобил кај Скопје сити мол

Локално - 12.01.2018

Полициски службеници и припадниците на единицата „Алфа“ при контрола на патничко возило марка „Форд фокус“ со прилепски регистарски ознаки, паркирано во близина на ТЦ „Сити мол“, пронашле и заплениле одредено количество на оружје и муниција.

Кичевец фатен на дело додека го полнел џипот со оружје

Република - 13.01.2018

Од страна на полициски службеници од Кичево, на 11-ти јануари годинава во домот на С.Ѓ. (49) бил извршен претрес, при што неговиот син Ј.Ѓ. бил забележан како во џип „Чироки“ со кичевски регистарки ознаки, става огнено оружје.

Апсење пред Сити Мол – прилепчани фатени со големо количество на оружје

Скопје инфо - 12.01.2018

Тројца прилепчани уапсени во близина на трговскиот центар Сите Мол во Скопје. – На 10.01.2018 година околу 21,50 часот полициски службеници од ПС Карпош во содејство со припадници на единицата “Алфа“ при контрола на патничко возило “Форд фокус“ со ...

Цел арсенал на оружје пронајден во возило на кичевчанец

Пулс24 - 13.01.2018

Од страна на полициски службеници од Кичево, на 11-ти јануари годинава во домот на С.Ѓ. (49) бил извршен претрес, при што неговиот син Ј.Ѓ. бил забележан како во џип „Чироки“ со кичевски регистарки ознаки, става огнено оружје.

Драма пред Сити Мол: Приведени три лица, интервенирале Алфите

Press24 - 12.01.2018

Во средата околу 21 часот и 50 минути полициски службеници од Полицијата Карпош во содејство со припадници на единицата “Алфа“ при контрола на патничко возило “Форд фокус“ со прилепски регистарски таблички паркирано во близина на Трговскиот “Сити ...

Приведен кичевчанец – во џип се обидел да скрие арсенал со оружје

Либертас - 13.01.2018

Полициски службеници од Кичево, на 11-ти јануари годинава во домот на С.Ѓ. (49) извршиле претрес, при што неговиот син Ј.Ѓ. бил забележан како во џип „Чироки“ со кичевски регистарки ознаки, ставал огнено оружје.

Драма пред „Сити Мол“: Пронајдени Оружје и муниција во автомобил на прилепчани

Маркукуле - 12.01.2018

Во средата околу 21,50 часот полициски службеници од ПС Карпош во содејство со припадници на единицата “Алфа“ при контрола на патничко возило “Форд фокус“ со прилепски регистарски таблички паркирано во близина на ТЦ “Сити Мол“ откриле и заплениле ...

Цел арсенал на оружје пронајден во возило на кичевец

БркајРабота - 13.01.2018

Од страна на полициски службеници од Кичево, на 11-ти јануари годинава во домот на С.Ѓ. (49) бил извршен претрес, при што неговиот син Ј.Ѓ. бил забележан како во џип „Чироки“ со кичевски регистарки ознаки, става огнено оружје.

Откриено и запленето оружје од паркирано возило во Скопје

Алсат-М - 12.01.2018

Полициски службеници во содејство со припадници на единицата „Алфа“ на 10 јануари при контрола на патничко возило паркирано во близина на ТЦ „Сити мол“ откриле и заплениле одредено количество оружје и муниција.

Откриено и запленето оружје од паркирано возило во Скопје

Канал5 - 12.01.2018

Полициски службеници во содејство со припадници на единицата „Алфа“ на 10 јануари при контрола на патничко возило паркирано во близина на ТЦ „Сити мол“ откриле и заплениле одредено количество оружје и муниција.

Откриено и запленето оружје од паркирано возило во близина на „Сити мол“

Стандард - 12.01.2018

Полициски службеници во содејство со припадници на единицата „Алфа“ на 10 јануари при контрола на патничко возило паркирано во близина на ТЦ „Сити мол“ откриле и заплениле одредено количество оружје и муниција.

Уапсени тројца прилепчани кај Сити Мол!

Таратур - 12.01.2018

Денес, во близина на трговскиот центар Сити Мол се уапсени тројца прилепчани на возраст од 31 до 42 години. На 10.01.2018 година околу 21,50 часот полициски службеници од ПС Карпош во содејство со припадници на единицата “Алфа“ при контрола на ...

Оружје и муниција пронајдени во автомобил пред „Сити Мол“,претепана и ограбена девојка за новогодишната ноќ, украден ...

Скопје24 - 12.01.2018

Во средата околу 21,50 часот полициски службеници од ПС Карпош во содејство со припадници на единицата „Алфа“ при контрола на патничко возило „форд фокус“ со прилепски регистарски таблички паркирано во близина на ТЦ „Сити Мол“ откриле и заплениле ...

Алфите во акција во близина на Сити мол – пронајдено е оружје во паркирано возило

Sky - 12.01.2018

Полициски службеници и припадниците на единицата „Алфа“ при контрола на патничко возило марка „Форд фокус“ со прилепски регистарски ознаки, паркирано во близина на ТЦ „Сити мол“, пронашле и заплениле одредено количество на оружје и муниција.

Прилепчани фатени со оружје и муниција во автомобил

А1 On - 12.01.2018

Полициски службеници и припадниците на единицата „Алфа“ при контрола на патничко возило марка „Форд фокус“ со прилепски регистарски ознаки, паркирано во близина на ТЦ „Сити мол“, пронашле и заплениле одредено количество на оружје и муниција.

„Алфите“ запленија оружје, муниција и ножеви најдени во автомобил близу Сити мол

МКД - 12.01.2018

На 10 јануари околу 21.50 часот полициски службеници од полициската станица Карпош во содејство со припадници на единицата "Алфа" при контрола на патничко возило форд фокус, со прилепски регистарски таблички паркирано во близина на ТЦ „Сити мол" ...

Прилепчани фатени со оружје и муниција во автомобил

Правдико - 12.01.2018

Полициски службеници и припадниците на единицата „Алфа“ при контрола на патничко возило марка „Форд фокус“ со прилепски регистарски ознаки, паркирано во близина на ТЦ „Сити мол“, пронашле и заплениле одредено количество на оружје и муниција.

Арсенал од оружје најден во паркирано возило кај „Сити мол“, приведени тројца прилепчани

Локално - 12.01.2018

Во близина на трговскиот центар „Сити мол“ завчера околу 21.50 часот полициски службеници од ПС Карпош во содејство со припадници на единицата “Алфа“ при контрола на паркирано патничко возило “Форд фокус“ со прилепски регистарски таблички откриле и ...

Апсење пред Сити Мол – прилепчани фатени со големо количество на оружје

МК News - 12.01.2018

Тројца прилепчани уапсени во близина на трговскиот центар Сите Мол во Скопје – На 10.01.2018 година околу 21,50 часот полициски службеници од ПС Карпош во содејство со припадници на единицата “Алфа“ при контрола на патничко возило “Форд фокус“ со ...

Приведени тројца прилепчани кај Сити мол во Скопје со цел арсенал оружје

10без10 - 12.01.2018

Во близина на трговскиот центар „Сити мол“ завчера околу 21.50 часот полициски службеници од ПС Карпош во содејство со припадници на единицата “Алфа“ при контрола на паркирано патничко возило “Форд фокус“ со прилепски регистарски таблички откриле и ...