TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Удар за ОИ во Токио: Една држава ја повлече цела експедиција!

SportMedia - 21.07.2021

Голем удар за ОИ во Токио. Во денот кога е забележана најголема бројка на заразени од коронавирусот во градот каде во петок почнува Олимпијадата, раководството една држава одлучи да ја повлече целата своја експедиција и да ја врати дома, и тоа од ...

„Не сакав да живеам, кога со Шпанија го загубивме олимпиското полуфинале“

24 Ракомет

ФОТО | Костовски: Си посакавме златни медали со Новак

Слободен Печат

Костовски: Георгиевски размислува за медал на ЛОИ

Сител

Нашиот најголем адут за медал во Токио немаше среќа на ждрепката

Спортклуб

Имавме секс во „четворка“, ги потрошивме сите кондоми

Вечер Прес

Првиот ривал му е светскиот првак – Георгиевски има шанси за злато на ЛОИ, коефициентот во Sport Life e одличен (Фото)

Спортманија

Спортски Sport 1 Спортклуб Нова ТВ Gol.mk Алфа Gol.mk Вечер Прес

Организаторите не ѝ дозволија на шпанска пливачка да патува со нејзиното бебе во Токио

Слободен Печат - 21.07.2021

Капитенот на шпанскиот олимписки тим во синхронизирано пливање, Она Карбонел, денеска се пожали на „драстичните мерки“ на организаторите, кои ѝ оневозможија да патува со своето бебе на Игрите во Токио.

Голем удар за Олимписките игри, една земја го повлече целиот свој тим

Спортклуб

Предупредување од шефот на СЗО: „Над 100.000 луѓе ќе починат од коронавирус ширум светот до крајот на Олимписките игри“

Точка

Данските ракометари во Токио се чувствуваат измамени: Овие Игри немаат смисла

Слободен Печат

Бирд и Алварез американски знаменосци на Игрите во Токио

Опсервер

Експресно го вратија од Токио – Норвешка остана без клучен ракометар

24 Ракомет

Георгиевски против светскиот шампион на стартот на ЛОИ во Токио

Екипа

SportMedia Кајгана Република Слободен Печат 24 Ракомет Слободен Печат Слободен Печат SportMedia

Кошаркарите во Олимпиското село имаат проблем со ниските тавани

Кајгана - 21.07.2021

Како што се приближува почетокот на Олимписките игри во Токио, спортистите пристигнуваат во Олимпиското село. Кошаркарите на стартот се соочија со бизарен проблем. Австралискиот кошаркар Арон Бејнс објави фотографија од тоалетот во својата соба, ...

Данските ракометари огорчени: Измамени сме, оваа Олимпијада нема никаква смисла

Спортклуб

Неочекуван проблем за кошаркарите во олимпиското село (фото)

Спортманија

Неверојатна грешка на Јапонците: Кошаркарите врат ќе искриват во Токио – буквално (ФОТО)

Sport 1

Олимпијците „искршија“ врат за да влезат во тоалет (ВИДЕО)

Вечер Прес

ФОТО: Јапонците заборавиле дека на Олимписките игри ќе дојдат спортисти кои се повисоки од 2 метри

Sport M

Неверојатна грешка на Јапонците: Кошаркарите врат ќе искриват во Токио – буквално (ФОТО)

Курир

Европскиот првак Бородин ги пропушта ОИ поради коронавирус

Опсервер - 21.07.2021

Европскиот првак во дисциплината 400 метри мешано, рускиот пливач Иља Бородин (18), ќе ги пропушти Олимписките игри (ОИ) во Токио поради позитивен тест на коронавирус. Европскиот првак бил позитивен на тестирањето во тренинг кампот во Владивосток ...

Позитивен на ковид-19: Европскиот првак на 400 м. мешано ги пропушта ОИ

Нова ТВ

Европскиот првак Бородин ги пропушта ОИ поради коронавирус

Либертас

Европскиот првак Бородин ги пропушта ОИ поради коронавирус

Курир

На отворањето на игрите во Токио ќе присуствуваат само 15 светски лидери

Екипа - 21.07.2021

Лидери на 15 земји во светот и различни меѓународни организации ќе бидат на церемонијата на отворањето на Летните олимписки игри во Токио. Тоа е значително помал број во однос на игрите во 2016 година во Рио де Жанеиро.

На свеченото отворање на Игрите во Токио ќе присуствуваат само 15 светски лидери

Слободен Печат

Петнаесет светски лидери ќе присуствуваат на отворањето на Олимписките игри

Точка

Петнаесет светски лидери ќе присуствуваат на отворањето на Олимписките игри

MTM

Петнаесет светски лидери ќе присуствуваат на отворањето на ЛОИ

Н.Македонија

Шефови на 15 држави и меѓународни организации ќе присуствуваат церемонијата на отворање на Олимпијадата

Курир

Шефови на 15 држави и меѓународни организации ќе присуствуваат церемонијата на отворање на Олимпијадата

Lider

Република Независен Опсервер Либертас MakPress

Ѓоковиќ е вистински шампион – Прво на тренинг, а потоа на мала дружба и со македонските спортисти (ФОТО)

Екипа - 21.07.2021

Новак Ѓоковиќ уште еднаш покажа зошто е голем шампион. Покрај тоа што е неверојатен на тениските терени, тој покажува дека е многу скромен и нормален дечко и надвор од нив. По првиот тренинг кој го одржа во Токио, тој слободното време го искористи ...

Ѓоковиќ по првиот тренинг во Токио на дружба со македонските спортисти

Република

Ѓоковиќ по првиот тренинг во Токио на дружба со македонските спортисти

Lider

Шведска убедлива против САД, составот на Андоновски започна со пораз во Токио (Видео)

Дерби - 21.07.2021

Женската американска фудбалска репрезентација доживеа убедлив пораз од Шведска (3:0) на стартот на својот настап на олимпискиот турнир во Токио. Селекцијата предводена од македонскиот стручњак Влатко Андоновски, како актуелен светски шампион важи за ...

Дебакл на фудбалерките на Андоновски на стартот на ОИ

Sport 1

Швеѓанките ја декласираа репрезентацијата на САД предводена од Андоновски🎥

Спортски

Убедлив пораз за Андоновски и САД на стартот на ЛОИ во Токио (ВИДЕО)

Екипа

Тежок пораз за САД и Андоновски на стартот од Олимписките игри (ВИДЕО)

24Фудбал

САД и Андоновски тргнаа со убедлив пораз на Олимписките игри (ВИДЕО)

МКД

ВИДЕО: Убедлив пораз на Андоновски на Олимписките игри, крај на серијата од 44 меча без пораз на САД

Sport M

Дриблинг SportMedia Курир Точка

Дел Потро со порака до Ѓоковиќ: На овие Олимписки игри имаш шанса пријателе

Екипа - 21.07.2021

Аргентинскиот тенисер, Хуан Мартин дел Потро на интересен начин му одговори на Новак Ѓоковиќ на објавата на инстаграм со која го најави патот на Летните олимписки игри во Токио. Тој на објавата изјави дека му е чест што ќе ја претставува Србија на ...

Пораката на Ѓоковиќ до Федерер и Надал: Се ќе ви земам!

Спортклуб

Ѓоковиќ се упати кон Токио, Дел Потро го „пецна“ со коментарот: Овојпат имаш шанса (Фото)

Дерби

Ѓоковиќ се упати кон Токио, Дел Потро го „пецна“ со коментарот: Овојпат имаш шанса (Фото)

Курир

Ѓоковиќ се упати кон Токио, Дел Потро го „пецна“ со коментарот: Овојпат имаш шанса

Точка

ФОТО: Поради него плачеше во Рио, Аргентинецот со порака за Ѓоковиќ

Слободен Печат

Иванишевиќ го предупреди Ѓоковиќ: Златото не секогаш го освојуваат најдобрите, Федерер е пример

Спортклуб

Локално

Спортистка од Чиле е првата суспендирана од Олимпијадата поради коронавирус

24 Вести - 21.07.2021

Фернада Агире од Чиле е првата натпреварувачка која ќе ги пропушти Олимписките игри во Токио поради коронавирус. Таеквондистката доби позитивен тест и е изолирана. Чилеанскиот олимписки комитет известува дека Агире добро се снаоѓа, но таа нема да ...

Чилеанка и Холанѓанка се првите спортисти суспендирани од Олимпијадата поради корона вирус

Република

Две спортистки суспендирани од Олимпијадата поради коронавирус

Lider

Таеквондистка од Чиле е првата спортистка суспендирана од Олимпијадата поради коронавирус

Опсервер

Таеквондистка од Чиле е првата спортистка суспендирана од Олимпијадата поради коронавирус

Либертас

Таеквондистка од Чиле е првата спортистка суспендирана од Олимпијадата поради коронавирус

Сител

Таеквондистка од Чиле е првата спортистка суспендирана од Олимпијадата поради коронавирус

OhridNews

MakPress

Костовски: Си посакавме златни медали со Новак- поддршка за Деки и Македонија од врвниот светски спортски АС (ФОТО)

Курир - 21.07.2021

Си посакавме златни медали со Новак. Поддршка за Деки и Македонија од врвниот светски спортски АС, напиша Дарко Костовски на Фејсбук. Инаку, најдобриот македонски таеквондист и знаменосец на Македонија на игрите во Токио, Дејан Георгиевски ќе се ...

Костовски: Си посакавме златни медали со Новак- поддршка за Деки и Македонија од врвниот светски спортски АС (ФОТО)

Нетпрес

Костовски: Си посакавме златни медали со Новак- поддршка за Деки и Македонија од врвниот светски спортски АС (ФОТО)

IPON

Осумте наши спортисти распослани во седум од 16. денови во кои траат олимписките игри

Алфа - 21.07.2021

Зголемениот број на спортисти и членови на делегации заболени од коронавирус во олимпиското село и во другите места каде што се сместени гостите создава хаос и страв во Токио. Директорот на организацискиот одбор Тошира Муто предупредува до слепо ...

Стартот на Олимписките игри во Токио неизвесен до последен момент

Мета

Олимписките игри во Токио може да се откажат во последен момент

Глас на Америка

Организаторот не ја отфрла можноста за откажување на Олимпијадата во последен момент

МКД

Хаос на повидок: Јапонците ќе ги откажат Олимписките Игри „во пет до дванаесет“?!

Екипа

Олимписките игри во Токио може да се откажат во последен момент

Скопје24

Извршниот директор на ОИ во Токио не отфрла радикална одлука во последен час

Дерби

MTM Спортски Спортклуб Република Курир Опсервер Нова ТВ

ВИДЕО: Андоновски тргна со пораз, Шведска ја декласира репрезентацијата на САД

Gol.mk - 21.07.2021

Американската репрезентација, предводена од Влатко Андоновски, запиша висок пораз на отворањето на олимпискиот турнир во Токио. Шведска застана на патот на САД и ги запиша првите бодови со убедливо издание на стартот (3-0).

Јапонец потроши 40.000 долари за влезници на Олимписките игри кои ќе се одржат без гледачи

ММС - 20.07.2021

Овој Јапонец потроши околу 40.000 долари за влезници за Олимписките игри во Токио, кои овојпат ќе се одржат без гледачи. Казунори Такишима набави 197 билети за себе и неговите пријатели и можеше да влезе во Гинисовата книга на рекорди.

Навивач потроши 40.000 долари на влезници за ЛОИ кои се одржуваат без публика

Слободен Печат

Јапонец купи 197 влезници и потроши 40 илјади долари за Олимписки игри без гледачи

Спортманија

Јапонец потрошил 40.000 долари за билети за Олимписките игри

Факултети

Новак се извини што доцни, а потоа слушна „20 години го чекав ова“: Хит приказна од стрижењето пред Олимписките игри

Фактор - 20.07.2021

Големиот обожавател на Ѓоковиќ, Иван Вукчевиќ, имаше чест да го дотера најдобриот српски атлетичар пред патувањето во Токио Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, замина за Токио, на патот кон вечната слава, бидејќи главна цел му е да освои ...

Емоциите посилни од сè – објавата на Ѓоковиќ ги освои луѓето: „Кога бев дете изработував трофеј за Вимблдон од импровизиран материјал“

Точка

Фризер не може да поверува дека Ѓоковиќ го посетил – „Сите клиенти ги откажав, ова го чекав 20 години“

4NEWS

По 127 години променето мотото на Олимписките игри

Екипа - 20.07.2021

Долгогодишното мото на Олимписките игри кое датира од 1894 година и кое гласеше „Побрзо – повисоко – посилно“ , односно на латински ‘Citius – Altius – Fortius’ во пресрет на ЛОИ во Токио доби уште еден збор – заедно .

На три дена пред стартот променето мотото на Олимписките игри во Токио

Република

По 127 години сменето мото на Олимписките игри

Курир

„Побрзо, повисоко, посилно – заедно“ е новото мото на Олимписките игри

Опсервер

Мотото на ЛОИ: Побрзо, повисоко, посилно – заедно

Дриблинг

Креветите во олимпиското село нема да издржат жежок секс

Вечер Прес - 20.07.2021

Картонските кревети во олимпиското село предизвикаа многубројни коментари. Некои тврдат дека се создадени да го ограничат ширењето на коронавирусот и да спречат сексуални односи меѓу учесниците, а други дека е тоа само прашање на екологија.

Олимпијада во Токио: Ирски атлетичар го разоткри митот за „анти-секс“ креветите (ВИДЕО)

Локално

ВИДЕО: Ирски гимнастичар го „проба“ антисекс креветот во Олимпиското село – еве што откри

4NEWS

Ирски гимнастичар го испроба “анти-с*кс” креветот во Токио, Олимпискиот комитет му се заблагодари

Курир