TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хамилтон блесна на спринтот, па разочара во квалификациите за главната трка во Кина

СуперСпорт - 20.04.2024

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон имаше две различни изданија утрово во Кина, откако најпрво го освои второто место на спринтот, а потоа разочара во квалификациите за главната трка. Хамилтон во спринтот заврши зад Макс Ферстапен, додека во ...

Одличен ден за Ферстапен во Кина, по победата во спринтот, беше најбрз и во квалификациите

МКД

Ред Бул го резервираше првиот ред за Ф1 трката во Кина, Ферстапен го повтори ефектот на Хакинен

Дерби

Фијаско на Хамилтон во квалификациите, Ферстапен освои пол-позиција во Кина

Sport 1

Прв стартен ред за возачите на Ред Бул за трката во Кина

Gol.mk

Доминација на Ред Бул на квалификациите во Шангај, разочарување за Хамилтон

Слободен Печат

Верстапен најбрз и во квалификациите во Шангај

Нетпрес

TopSport Н.Македонија SportSport Дерби Бриф Телма Макфакс Опсервер

Верстапен победник на спринтерската трка пред Големата награда на Кина во Шангај

Локално - 20.04.2024

Макс Верстапен (Ред Бул) победи во спринт трката во пресрет на Кинеското ГП во Шангај за Светскиот шампионат во Формула 1. Холанѓанецот славеше пред Британецот Луис Хамилтон (Мерцедес) и Мексиканецот Серхио Перез (Ред Бул).

Ландо Норис беше најбрз, но да добие пол-позицијата е со квота од дури 27

Спортманија

Норис на пол-позицијата за спринт трката во Кина

Телма

Норис на пол позицијата во Шангај, конечно вистинскиот Хамилтон

SportSport

Норис ги победи Хамилтон и Алонсо и ќе стартува прв во кинескиот спринт

Бриф

Норис најдобро се снајде на дождот, освои пол-позиција за првиот спринт во новата Ф1 сезона

Sport 1

Норис освои пол-позиција за првиот спринт во новата Ф1 сезона

Дерби

Слободен Печат TopSport Локално Макфакс Опсервер MTM Точка 24Инфо