TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев утре во Вашингтон ќе се сретне со Пенс, ќе разговараат за НАТО

Сакам да кажам - 19.09.2018

Премиерот Зоран Заев утре ќе патува за Вашингтон на билатерална средба со американскиот потпретседател Мајк Пенс, потврди Владата. Средбата е на покана на американскиот потпретседател. Како што соопштија од Владата, Заев и Пенс ќе разговараат за ...

Утре Заев на средба со Пенс

Алсат-М - 19.09.2018

На покана на потпретседателот на САД, Мајк Пенс, премиерот на Македонија, Зоран Заев на утре ќе отпатива за Вашингтон. На состанокот со Пенс се очекува да се разговара околу напредокот на Македонија кон евроатлантските ...

Утре Заев ќе се сретне со Пенс

Пулс24 - 19.09.2018

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев утре, 20 септември во Вашингтот ќе се сретна со потпретседателот на САД, Мајк Пенс. Билатералната средба се остварува на покана на потпретседателот Пенс, на која и претходеа посети на високи американски ...

Заев утре во Вашингтон на средба со Пенс

Мета - 19.09.2018

Премиерот Зоран Заев патува утре во Вашингтон ќе има билатерална средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс, информираат од владиниот кабинет. „Средбата ќе се реализира на покана на потпретседателот Пенс, а на неа ќе се разговара за напредокот на ...

Заев во Вашингтон на покана од потпретседателот Пенс

24Инфо - 19.09.2018

Премиерот Зоран Заев патува за Вашингтон каде утре (20 септември) ќе има билатерална средба со американскиот потпретседател, Мајк ...

Заев во Вашингтон на средба со потпретседалот на САД, Мајк Пенс

Бриф - 19.09.2018

Премиерот Зоран Заев денеска во Вашингтон ќе има средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс. – Средбата ќе се реализира на покана на потпретседателот Пенс, а на неа ќе се разговара за напредокот на Република Македонија кон членството во НАТО, ...

Ќе му даде ли потпретседателот на САД поддршка на Заев ?

Фактор - 19.09.2018

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев патува за Вашингтон каде на 20 септември ќе има билатерална средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс. Средбата ќе се реализира на покана на потпретседателот Пенс, а на неа ќе се ...

Зоран Заев утре во Вашингтон

Фактор - 18.09.2018

Македонскиот премиер Зоран Заев ќе патува во Вашингтон утре на 19 септември за да се состане со американскиот потпретседател Мајк Пенс, објави порталб.мк. Состанокот ќе се одржи во пресрет на референдумот на 30-ти септември,за што се очекува ...

Заев утре на средба со потпреседателот

Вечер - 19.09.2018

Премиерот Зоран Заев утре ќе патува за Вашингтон на билатерална средба со американскиот потпретседател Мајк Пенс, потврди Владата. Средбата е на покана на американскиот потпретседател. Како што соопштија од Владата, Заев и Пенс ќе разговараат за ...

Премиерот Заев на средба во Вашингтон со потпретседателот на САД, Мајк Пенс

Таратур - 19.09.2018

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, утре ќе оствари билатерална средба во Вашингтон со потпретседателот на САД, Мајк Пенс, пренесуваат од владиниот кабинет. „Средбата ќе се реализира на покана на потпретседателот Пенс, а на неа ќе се ...

Заев во Вашингтон на средба со потпретседалот на САД, Мајк Пенс

А1 On - 19.09.2018

Премиерот Зоран Заев денеска во Вашингтон ќе има средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс. – Средбата ќе се реализира на покана на потпретседателот Пенс, а на неа ќе се разговара за напредокот на Република Македонија кон членството во НАТО, ...

Заев во Вашингтон на покана од потпретседателот Пенс

Макфакс - 19.09.2018

Премиерот Зоран Заев патува за Вашингтон каде на утре (20 септември) ќе има билатерална средба со американскиот потпретседател, Мајк Пенс. Како што информираат од владината прес-служба, средбата ќе се реализира на покана на потпретседателот Пенс, а ...

Заев утре во Вашингтон ќе се сретне со Пенс, ќе разговараат за НАТО

Шеталиште - 19.09.2018

Премиерот Зоран Заев утре ќе патува за Вашингтон на билатерална средба со американскиот потпретседател Мајк Пенс, потврди Владата. Средбата е на покана на американскиот потпретседател. Како што соопштија од Владата, Заев и Пенс ќе разговараат за ...

Заев во Вашингтон на средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс

1tv - 19.09.2018

Премиерот Зоран Заев утре во Вашингтон ќе оствари средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс, соопшти денеска владината прес-служба. – Средбата ќе се реализира на покана на потпретседателот Пенс, а на неа ќе се разговара за напредокот на Република ...

Заев во Вашингтон на покана од потпретседателот Пенс

Точка - 19.09.2018

Премиерот Зоран Заев патува за Вашингтон каде утре (20 септември) ќе има билатерална средба со американскиот потпретседател, Мајк Пенс. Како што информираат од владината прес-служба, средбата ќе се реализира на покана на потпретседателот Пенс, а на ...

Заев на средба со Пенс во Вашингтон

Р.С.Европа - 19.09.2018

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев патува за Вашингтон каде на 20 септември ќе има билатерална средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс. Средбата ќе се реализира на покана на потпретседателот Пенс, а на неа ќе се ...

Денеска во Вашингтон средба Пенс, Заев

Р.С.Европа - 20.09.2018

Македонскиот премиер Зоран Заев денеска во Вашингтон ќесе сретне со американскиот потпретседател Мајк Пенс. Македонската влада соопшти дека на средбата која е на покана на американскиот потпретседател ќе се разговара за напорите на Република ...

Заев од Кратово, на авион во Вашингтон, на средба со Пенс ВИДЕО

+инфо - 19.09.2018

Премиерот Зоран Заев утре во Вашингтон ќе оствари средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс, соопшти денеска владината прес-служба. Посетата со потпретседателот на САД, Мајкл Пенс ја најави и лично Заев вчера од митингот во Кратово.

Заев на средба со Мајк Пенс

Република - 19.09.2018

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев патува за Вашингтон каде на 20 септември ќе има билатерална средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс. Средбата ќе се реализира на покана на потпретседателот Пенс, а на неа ќе се ...

Заев во Вашингтон на средба со потпретседалот на САД, Мајк Пенс

Н.Македонија - 19.09.2018

Премиерот Зоран Заев утре во Вашингтон ќе оствари средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс, соопшти денеска владината прес-служба. – Средбата ќе се реализира на покана на потпретседателот Пенс, а на неа ќе се разговара за напредокот на Република ...

Не запираат успешните и срдечните средби на премиерот Зоран Заев со највисоки светски функционери: Премиерот Заев утре ...

Centar - 19.09.2018

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев патува за Вашингтон каде на 20 септември ќе има билатерална средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс. Средбата ќе се реализира на покана на потпретседателот Пенс, а на неа ќе се ...

Заев во Вашингтон на средба со потпретседалот на САД, Мајк Пенс

Канал5 - 19.09.2018

Премиерот Зоран Заев денеска во Вашингтон ќе има средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс. - Средбата ќе се реализира на покана на потпретседателот Пенс, а на неа ќе се разговара за напредокот на Република Македонија кон членството во НАТО, ...

Заев во Вашингтон на средба со потпретседалот на САД, Мајк Пенс

Стандард - 19.09.2018

Премиерот Зоран Заев денеска во Вашингтон ќе има средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс. – Средбата ќе се реализира на покана на потпретседателот Пенс, а на неа ќе се разговара за напредокот на Република Македонија кон членството во НАТО, ...

Заев утре во Вашингтон на средба со потпретседалот на САД, Мајк Пенс

Нова ТВ - 19.09.2018

Премиерот Зоран Заев утре во Вашингтон ќе има средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс, соопшти денеска владината прес-служба. Средбата е на покана на Пенс, а тема на разговорите е членството на Македонија во НАТО.

Заев во Вашингтон на средба со потпретседалот на САД, Мајк Пенс

Локално - 19.09.2018

Премиерот Зоран Заев денеска во Вашингтон ќе има средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс. – Средбата ќе се реализира на покана на потпретседателот Пенс, а на неа ќе се разговара за напредокот на Република Македонија кон членството во НАТО, ...

Заев утре во Вашингтон ќе се сретне со потпретседалот на САД, Мајк Пенс

Слободен Печат - 19.09.2018

Средбата ќе се реализира на покана на потпретседателот Пенс, а на неа ќе се разговара за напредокот на Република Македонија кон членството во НАТО – велат од Владата Премиерот Зоран Заев утре во Вашингтон ќе оствари средба со потпретседателот на ...

Заев во Вашингтон на средба со потпретседалот на САД, Мајк Пенс

Либертас - 19.09.2018

Премиерот Зоран Заев утре во Вашингтон ќе оствари средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс, соопшти денеска владината прес-служба. – Средбата ќе се реализира на покана на потпретседателот Пенс, а на неа ќе се разговара за напредокот на Република ...

Заев во Вашингтон на средба со потпретседалот на САД Мајк Пенс

Press24 - 19.09.2018

Премиерот Зоран Заев денеска во Вашингтон ќе има средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс. - Средбата ќе се реализира на покана на потпретседателот Пенс, а на неа ќе се разговара за напредокот на Република Македонија кон членството во НАТО, ...

Заев оди во Вашингтон на средба со потпретседалот на САД, Мајк Пенс

24 Вести - 19.09.2018

Премиерот Зоран Заев утре во Вашингтон ќе оствари средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс, соопшти денеска владината прес-служба. - Средбата ќе се реализира на покана на потпретседателот Пенс, а на неа ќе се разговара за напредокот на Република ...

Заев во Вашингтон на средба со потпретседалот на САД, Мајк Пенс

Сител - 19.09.2018

Премиерот Зоран Заев денеска во Вашингтон ќе има средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс. - Средбата ќе се реализира на покана на потпретседателот Пенс, а на неа ќе се разговара за напредокот на Република Македонија кон членството во НАТО, ...

Заев во Вашингтон на средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс

МКД - 19.09.2018

Премиерот Зоран Заев утре во Вашингтон ќеима средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс, соопшти денеска владината прес-служба. „Средбата ќе се реализира на покана на потпретседателот Пенс, а на неа ќе се разговара за напредокот на Република ...

УТРЕ: Заев во Вашингтон на средба со Пенс за напредокот кон НАТО

Денешен - 19.09.2018

Премиерот Зоран Заев утре во Вашингтон ќе оствари средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс, соопшти денеска владината прес-служба. – Средбата ќе се реализира на покана на потпретседателот Пенс, а на неа ќе се разговара за напредокот на Република ...

Заев во Вашингтон на средба со потпретседалот на САД, Мајк Пенс

Фокус - 19.09.2018

Премиерот Зоран Заев утре во Вашингтон ќе оствари средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс, соопшти денеска владината прес-служба. – Средбата ќе се реализира на покана на потпретседателот Пенс, а на неа ќе се разговара за напредокот на Република ...

Заев во Вашингтон на средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс

Нова ТВ - 20.09.2018

Премиерот Зоран Заев денеска во Вашингтон ќе има средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс. – Средбата ќе се реализира на покана на потпретседателот Пенс, а на неа ќе се разговара за напредокот на Република Македонија кон членството во НАТО, ...

Утре во Вашингтон Заев ќе се сретне со потпретседателот на САД, Мајк Пенс

ТВ21 - 19.09.2018

Премиерот Зоран Заев ќе отпатува во Вашингтон, каде што утре ќе се сретне со потпретседателот на САД, Мајк Пенс. Оваа информација ја соопштија од владината прес-служба. „Средбата ќе се реализира на покана на потпретседателот Пенс, а на неа ќе се ...

Заев во Вашингтон ќе разговара за НАТО

+инфо - 20.09.2018

Премиерот Зоран Заев денеска во Вашингтон ќе има средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс. – Средбата ќе се реализира на покана на потпретседателот Пенс, а на неа ќе се разговара за напредокот на Република Македонија кон членството во НАТО – ...

Заев во Вашингтон на средба со потпретседалот на САД, Мајк Пенс

Курир - 20.09.2018

Премиерот Зоран Заев денеска во Вашингтон ќе има средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс. – Средбата ќе се реализира на покана на потпретседателот Пенс, а на неа ќе се разговара за напредокот на Република Македонија кон членството во НАТО, ...

Заев во Вашингтон на средба со потпретседалот на САД, Мајк Пенс

Независен - 20.09.2018

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) - Премиерот Зоран Заев денеска во Вашингтон ќе има средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс. - Средбата ќе се реализира на покана на потпретседателот Пенс, а на неа ќе се разговара за напредокот на Република ...

Заев во САД, ќе се сретне со американскиот потпретседател Мајк Пенс

Н.Македонија - 20.09.2018

Премиерот Зоран Заев денеска во Вашингтон ќе има средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс. – Средбата ќе се реализира на покана на потпретседателот Пенс, а на неа ќе се разговара за напредокот на Република Македонија кон членството во НАТО – ...