TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ми-Да Гранд Моторс е новиот дом на Hyundai во Македонија!

CARClub - 14.01.2020

Ми-Да Гранд Моторс ја има таа чест да ги информира постоечките како и потенцијалните сопственици на возилата од брендот Hyundai за почетокот на работа на новиот официјален дом на корејскиот бренд во нашата земја.

Заврши ли соработката меѓу Нисан и Рено ?

Канал5 - 14.01.2020

Јапонскиот автомобилски гигант „Нисан моторс“ ги негираше информациите во медиумите дека се предомислува за соработката со францускиот производител на автомобили „Рено“. Лондонскиот весник „Фајненшл тајмс“ објави дека директорите на „Нисан“ го ...

Ми-Да Гранд Моторс е новиот официјален импортер и сервисер на Hyundai

Авто Магазин - 14.01.2020

И официјално, Ми-Да Гранд Моторс ги информираше јавноста како и постоечките и потенцијалните сопственици на возилата на Hyundai за почетокот на работа на новиот официјален дом на корејската марка, сместен во склоп на автомобилскиот центар Ми-Да ...

Ми-Да Гранд Моторс нов официјален импортер на Hyundai во Македонија

Авто Плус - 14.01.2020

Ми-Да Гранд Моторс стана новиот официјален застапник за корејскиот бренд Hyundai во нашата држава, со што официјално се потврдија претходните најави за промена на застапништвото Најновите модели на Hyundai во Македонија веќе пристигнаа во својот нов ...

Nissan и Renault не планираат “развод”

Денар - 14.01.2020

Јапонскиот производител на автомобили денес објави дека најавите за раскинување на алијансата со Renault не се засновани врз факти. „Nissan во никој случај не размислува да го наруши тој сојуз“, се вели во соопштението на јапонската компанија, ...

Во Nissan подготвуваат план за можно излегување од соработката со Renault

Нетпрес - 13.01.2020

Раководството на јапонскиот производител „Nissan“ го забрзува развојот на планот за прекин на алијансата со францискиот концерн „Renault“, во заднината на скандалот со челникот на концернот „Renault – Nissan – Mitsubishi“, пишува во понеделникот ...