TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се држат за рака и се смеат еден со друг: Љубовта на кралицата Елизабета и принцот Филип (фото)

Црнобело - 14.01.2018

Што значи начинот на кој се држат за рака кралицата Елизабета и принцот Филип? Кралицата Елизабета и принцот Филип не се познати по некое претерано покажување на емоции во јавност, но и нивните мали гестови кажуваат многу.

Љубовта на кралицата Елизабета и принцот Филип во 70 години брак

Репортер - 14.01.2018

Кралицата Елизабета и принцот Филип не се познати по некое претерано покажување на емоции во јавност, но и нивните мали гестови кажуваат многу. И додека помладите членови на кралското семејство се поопуштени во покажувањето на емоции во јавност, ...

Поради навреда кралицата после 60 години раскина соработка со компанија

Канал5 - 12.01.2018

Компанијата „Rigby & Peller” од Лондон ги изгуби привилегиите кај британското кралско семејство откако ја објави автобиографијата на нејзината поранешна сопственичка. Компанијата, која од 1960 година произведува долна облека за кралицата Елизабета ...

Кралицата Елизабета ја раскина соработката со жената која ѝ ги прави градниците

Кајгана - 12.01.2018

Компанијата „Rigby & Peller“ од Лондон ја изгуби привилегијата да соработува со британското кралско семејство, откако сопственичката Џун Кентон ја објави нејзината автобиографија. Кентон, која ја произведува долната облека на кралицата Елизабета ...

(ФОТО) Елизабет II се жалеше на својата тешка круна, украсена со 2800 дијаманти и скапоцени камења

Локално - 12.01.2018

Тајната од спалната на кралицата го уби 82-годишниот поранешен сопственик на компанијата за луксузни градници. Елизабет II се жалеше на тежината на британската круна и тоа го кажа во документарецот на Би-Би-Си.