TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

АКТУЕЛНО: Нуклеарните ракетоносци од класата „Бореј-А“ ќе можат да носат ракети „Калибар“

Руска реч - 11.09.2019

Стратешките нуклеарни подморници од класата „Бореј-А“ ќе можат покрај интерконтиненталните балистички ракети „Булава“ да носат и крстосувачки ракети „Калибар“. Подморниците од оваа класа досега ги немаа овие можности.

Руската ракета „булава“ е „рецепт за апсолутно уништување“ (ВИДЕО)

МКД - 10.09.2019

Ракетата „булава“ која се наоѓа во вооружувањето на руските нуклеарни подморници од класата „бореј“, би можела да ги уништи американските градови, пишува Логан Нај за магазинот „Ви ар мајти“, истакнувајќи дека Соединетите Американски Држави немаат ...

Американците изненадени од моќта на руската ракета: Тоа ќе биде последното нешто кое ќе го видите

Точка - 10.09.2019

Ракетата „Булава“ која е дел од вооружувањето на руската нуклеарна подморница од класата „Бореј“ ("RSM-56" според класификацијата на НАТО), би можела да ги уништи поголемите американски градови.

Американците изненадени од руската ракета „булава“ – подготвена за апсолутно уништување

Нетпрес - 10.09.2019

Ракетата „Булава“ која е дел од вооружувањето на руската нуклеарна подморница од класата „Бореј“ (“RSM-56” според класификацијата на НАТО), би можела да ги уништи поголемите американски градови.