TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

БИЛ ГЕЈТС ЈА ПОКАЖА НОВАТА ДЕВОЈКА Една година ја држеле врската во дискреција

+инфо - 09.02.2023

Пола Херд беше во брак со Марк Херд, поранешниот извршен директор на компанијата за компјутерски софтвер „Оракл“, кој почина во 2019 година. Основачот на „Мајкрософт“, познатиот милијардер и филантроп Бил Гејтс (67), има нова девојка две години по ...

Се знаат одамна: Бил Гејтс во нова љубовна врска после разводот со Мелинда

Таратур - 09.02.2023

После 2 години од разводот со Мелинда, со која имаат три деца, милијардерот и технолошки иноватор Бил Гејтс има нова љубовна врска. Според извори блиски до Гејтс, тој мошне успешно ја криел врската од јавноста – иако романсата почнала пред повеќе од ...

(Фото) По 2 години од разводот Бил Гејтс ја пронашол новата љубов – која е новата девојка на еден од најбогатите луѓе ...

Точка - 09.02.2023

Тие минатиот месец биле забележани како заедно го гледаат финалето во машки синглови на Австралија опен во Мелбурн. Кружат гласините дека еден од најбогатите луѓе на светот е во врска со Пола Херд (60).

(Фото) Која е новата љубов на Бил Гејтс: Вдовица на богаташ, филантроп, организаторка на настани, а со милијардерот се ...

Еспресо - 09.02.2023

Бил Гејтс беше забележан минатата недела со неговата наводна нова девојка Пола Херд, вдовица на ко-извршниот директор на Oracle и поранешен извршен директор на Hewlett-Packard, Марк Херд. Тие беа фотографирани додека го гледаа финалето во сингл за ...

Бил Гејтс во врска со Пола Херд, вдовицата на извршниот директор на Оракл

Независен - 09.02.2023

САД – Бил Гејтс е во врска. Ко-основачот на Мајкрософт (67) се забавува со Пола Херд, вдовица на Марк Херд, извршен директор на софтверската компанија Оракл и некогашен шеф на Хјулит-Пакард, кој почина во 2019 година.

Бил Гејтс (67) има нова девојка, 2 години по разводот од Мелинда и аферата со колешка од Microsoft: „Неразделни се“

Црнобело - 09.02.2023

Бил Гејтс има нова девојка 2 години по разводот од сопругата со која има три деца. Според извори блиски до милијардерот, тој мошне успешно ја криел врската од јавноста – романсата почнала пред повеќе од една година, а наводно се неразделни.

Како СЗО стана зависна од Бил Гејтс

Оff.net - 08.02.2023

Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс - која се држи стамено иако нејзините основачи се разведоа после 27 години брак - призна дека било грешка што зазеле толку голема улога во Светската здравствена организација.