TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ин мемориам: Бруно Ганц велеше дека никој не сака да го награди за улогата на Хитлер

Независен - 17.02.2019

Швајцарскиот актер Бруно Ганц, еден од најпознатите европски актери на сите времиња, почина во саботата на 77-годишна возраст во Цирих. Тој подолго време се бореше против канцерот. Ганц беше меѓу најистакнатите актери од германското говорно ...

Почина актерот кој се прослави со улогата на Хитлер

+инфо - 16.02.2019

Актерот Бруно Ганц, препознатлив по впечатливата улога на Адолф Фитлер во филмот „Хитлер: Конечен пад“ во 2004 година, почина во Цирих. Тој почина на 77-годишна возраст по подолго боледување од рак.

Почина актерот Бруно Ганц (ФОТО)

MTM - 16.02.2019

Швајцарскиот актер Бруно Ганц, познат по улогата на Адолф Хитлер во филмот "Падот на Третиот Рајх" (2004), почина на 77-годишна возраст, пренесе Франс прес. Ганц се сметал за еден од водечките филмски и театарски актери од германското говорно ...

Почина актерот Бруно Ганц, познат по улогата на Хитлер

Телма - 16.02.2019

Почина швајцарскиот актер Бруно Ганц. Ѕведзата на германската кинематографија, ќе остане запаметен по улогата на Адолф Хитлер во филмот „Падот“, од 2004-та година. Во неговата богата актерска кариера, тој играше во филмови од англиско и германско ...

Бруно Ганц, кој играше Хитлер во филмот “Downfall” во 2004 година, почина на возраст од 77 години.

Слободен Печат - 16.02.2019

Неговата најпозната улога, сепак, беше како Адолф Хитлер во Даунинг. Швајцарскиот актер почина во својот дом во Цирих во петокот вечерта, соопшти неговиот менаџер. Ганц бил добро познат во кинематографијата и театарот на германски јазик, а исто така ...

Замина уште една актерска легенда – почина Бруно Ганц

Таратур - 16.02.2019

На 77-годишна возраст, во Цирих, вчера вечерта почина култниот швајцарски актер кој блесна на европското и светско актерско небо со повеќе легендарни улоги, познатиот Бруно Ганц. Роден е на 22 март, 1941 година, во Швајцарија, но се појави во повеќе ...

Почина славниот германски актер Бруно Ганц, кој глумеше ангел и Хитлер

Сакам да кажам - 16.02.2019

Актерт Бруно Ганц, лицето-икона за современата германска кинематографија, кој се вивна до светска слава со авторите како Вим Вендерс и Фолкер Шлендорф во средината на 1970-те, почина во Цирих по долго боледување. Имаше 77 години.

Почина славниот актер Бруно Ганц

Факултети - 16.02.2019

Швајцарскиот актер Бруно Ганц, еден од најпознатите европски актери на сите времиња, почина вчера на 77-годишна возраст во Цирих. Ганц подолго време боледуваше од рак. Тој беше меѓу најистакнатите актери од германското говорно подрачје, а ...

Почина германскиот глумец Бруно Ганц, најпознатиот филмски Хитлер

Точка - 16.02.2019

Швајцарскиот глумец Бруно Ганц, еден од најпознатите глумци од германско говорно подрачје, почина во петокот на 77 годишна возраст во Цирих, јавуваат германските медиуми. "Бруно Ганц почина во својот дом во Цирих на 77 годишна возраст", потврдува за ...

Почина актерот Бруно Ганц

Република - 16.02.2019

Познатиот швајцарски актер Бруно Ганц денеска почина во неговиот дом во Цирих. Ганц имаше 77 години. Актерот во 2015 година беше награден со „Камера 300“ на битолскиот фестивал „Манаки“. Ганц се прослави во ’70-тите години на минатиот век со бројни ...

Бруно Ганц (1941 - 2019)

Окно - 17.02.2019

Бруно Ганц (Bruno Ganz) беше швајцарски актер и ѕвезда на германската кинематографија. Тој ќе остане запаметен по улогата на Адолф Хитлер во филмот „Падот“, од 2004 година. Во неговата богата актерска кариера, тој играше во филмови од англиско и ...

Почина германскиот глумец Бруно Ганц, најпознатиот филмски Хитлер

1tv - 16.02.2019

Швајцарскиот актер Бруно Ганц, еден од најпознатите европски актери на сите времиња, почина од рак на 77-годишна возраст во Цирих. Тој беше меѓу најистакнатите актери од германското говорно подрачје, а меѓународната репутација ја стекна глумејќи го ...

Почина славниот актер Бруно Ганц

Нова ТВ - 16.02.2019

Швајцарскиот актер Бруно Ганц, еден од најпознатите европски актери на сите времиња, почина вчера на 77-годишна возраст во Цирих. Ганц подолго време боледуваше од рак. Тој беше меѓу најистакнатите актери од германското говорно подрачје, со долга и ...

Почина германскиот глумец Бруно Ганц, најпознатиот филмски Хитлер

Либертас - 16.02.2019

Швајцарскиот актер Бруно Ганц, еден од најпознатите европски актери на сите времиња, почина од рак на 77-годишна возраст во Цирих. Тој беше меѓу најистакнатите актери од германското говорно подрачје, а меѓународната репутација ја стекна глумејќи го ...