TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Премиерот Груевски во Париз на средба со македонската дијаспора

24 Вести - 04.12.2013

Премиерот Никола Груевски синоќа во Париз, во рамки на работната посета на Франција, имаше средба со претставници на македонската дијаспора. - Веднаш по пристигнувањето од Лондов дојдов на оваа ...

ФОТО: Премиерот Груевски се сретна со македонските иселеници во Париз

Press24 - 04.12.2013

Премиерот Никола Груевски кој синоќа од Лондон се упати во Париз оствари средба со претставници на македонската дијаспора. - Веднаш по пристигнувањето од Лондон дојдов на оваа организирана средба во ...

Премиерот Груевски во Париз на средба со македонската дијаспора

Република - 04.12.2013

Премиерот Никола Груевски синоќа во Париз, во рамки на работната посета на Франција, имаше средба со претставници на македонската дијаспора. - Веднаш по пристигнувањето од Лондон дојдов на оваа ...

Груевски на средба со македoнската дијаспора во Париз

А1 On - 03.12.2013

Премиерот Никола Груевски вечерва во Париз во рамки на работната посета на Франција имаше средба со претставници на македонската дијаспора. Изразувајќи задоволство од средбата, јави известувачот на ...

Груевски на средба со македонската дијаспора во Париз

Курир - 04.12.2013

Во рамки на работната посета на Франција, премиерот Никола Груевски синоќа имаше средба со претставници на македонската дијаспора. - Веднаш по пристигнувањето од Лондон дојдов на оваа организирана ...

Премиерот Груевски на средба со македонската дијаспора во Париз

Канал5 - 03.12.2013

Премиерот Никола Груевски вечерва во Париз во рамки на работната посета на Франција имаше средба со претставници на македонската дијаспора. - Веднаш по пристигнувањето од Лондон дојдов на оваа ...

Премиерот Груевски во Париз на средба со македонската дијаспора

Бриф - 04.12.2013

Премиерот Никола Груевски синоќа во Париз, во рамки на работната посета на Франција, имаше средба со претставници на македонската дијаспора. - Веднаш по пристигнувањето од Лондов дојдов на оваа ...

Груевски на средба со македoнската дијаспора во Париз

Република - 03.12.2013

Премиерот Никола Груевски вечерва во Париз во рамки на работната посета на Франција имаше средба со претставници на македонската дијаспора. - Веднаш по пристигнувањето од Лондон дојдов на оваа ...

Груевски со Македонците во Париз

Денешен - 04.12.2013

Премиерот Никола Груевски синоќа во Париз, во рамки на работната посета на Франција, имаше средба со претставници на македонската дијаспора. - Веднаш по пристигнувањето од лондов дојдов на оваа ...

Премиерот Груевски во економска посета на Франција

Lider - 03.12.2013

Премиерот Груевски заедно со владината делегација вечерва пред бизнисмени во Париз ќе ги претстават можностите за инвестирање во Македонија. Премиерот синоќа во Париз во рамки на работната посета на ...

Премиерот Груевски во Париз на средба со македонската дијаспора

Алфа - 04.12.2013

Премиерот Никола Груевски синоќа во Париз, во рамки на работната посета на Франција, имаше средба со претставници на македонската дијаспора. - Веднаш по пристигнувањето од лондов дојдов на оваа ...

Груевски на средба со македoнската дијаспора во Париз

Телеграф - 03.12.2013

Премиерот Груевски заедно со владината делегација утревечер пред бизнисмени во Париз ќе ги претстават можностите за инвестирање во Македонија Премиерот Никола Груевски вечерва во Париз во рамки на ...

Груевски во Париз на средба со македонската дијаспора

Идивиди - 04.12.2013

Париз, 4 декември 2013 (МИА) – Премиерот Никола Груевски синоќа во Париз, во рамки на работната посета на Франција, имаше средба со претставници на македонската дијаспора.

Груевски и во Париз се сретна со претставници на македoнската дијаспора (ФОТО)

МКД - 04.12.2013

Премиерот Никола Груевски синоќа во Париз се сретна со претставници на македонската дијаспора како дел од работната посета на Франција. „Веднаш по пристигнувањето од Лондон дојдов на оваа ...

Премиерот Груевски во Париз на средба со македонската дијаспора

Сител - 04.12.2013

Премиерот Никола Груевски синоќа во Париз, во рамки на работната посета на Франција, имаше средба со претставници на македонската дијаспора. - Веднаш по пристигнувањето од лондов дојдов на оваа ...

Груевски на средба со македонската дијаспора во Париз

Вечер Прес - 04.12.2013

Во рамки на работната посета на Франција, премиерот Никола Груевски синоќа имаше средба со претставници на македонската дијаспора. - Веднаш по пристигнувањето од Лондон дојдов на оваа организирана ...

Премиерот Груевски во Париз на средба со македонската дијаспора

Утрински - 04.12.2013

Премиерот Никола Груевски синоќа во Париз, во рамки на работната посета на Франција, имаше средба со претставници на македонската дијаспора. - Веднаш по пристигнувањето од лондов дојдов на оваа ...