TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клоп обелодени која е прва негова опција за замена на Кутињо

Дерби - 12.01.2018

Јирген Клоп не можеше да го спречи неизбежното и на крајот мораше да се помири со заминувањето на Филипе Кутињо во редовите на Барселона, а пред големото дерби кое го очекува неговиот тим со екипата на Манчестер Сити, германскиот стручњак даде свој ...

Ливерпул успеа да го комплетира трансферот на Наби Кеита

Sport M - 13.01.2018

Играчот од средниот ред на RB Лајпциг, Кеита, беше еден од најжестоко бараниот играч од страна на Клоп, но екипата од Бундеслигата не му дозволи да оди оваа сезона, при што двете страни се согласија за договор со кој ќе го реализираат летото 2018 ...

Навивачите во шок - Ливерпул договори уште еден трансфер од 68 милиони фунти

Sport 1 - 12.01.2018

Ливерпул е подготвен да искористи дел од оние 145 милиони фунти за кои го продаде Филипе Кутињо и да го купи Наби Кеита. Англискиот гигант минатото лето го договори трансферот на играчот на Лајпциг за 55 милиони фунти, но со договор да остане во ...

Клоп: Не ни е потребна замена за Кутињо

Спортски - 12.01.2018

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп смета дека неговиот клуб нема потреба да бара замена за Фелипе Кутињо кој неодамна премина во редовите на Барселона. „Не мораме да бараме замена за него. Она што мораме да го направиме е да одиме чекор напред.

Овен објасни зошто Марез е лоша опција за Ливерпул

Дерби - 12.01.2018

Премиерлигашот Ливерпул пред неколку денови официјално го загуби Филипе Кутињо кој го оствари својот сон и се пресели во таборот на Барселона. „Црвените“ за оваа зделка добија 160 милиони евра (120+40), па сега сите очекуваат како тие средства ќе ...

Ова ќе биде засилување на деценијата: Ливерпул е прв фаворит за играчот кој го сакаат Јунајтед и Барса

Спортклуб - 12.01.2018

Ливерпул има сериозна намера да се врати на шампионскиот трон во Премиер лигата, а во таа намера не ги спречува ни продажбата на најдобриот играч изминатите неколку сезони Филипе Кутињо. Јирген Клоп состави одличен тим, на „Енфилд Роуд“ во минатата ...

Клоп: Немавме друга опција освен да го продадеме Кутињо, повеќе не сакаше да игра за нас!

24Фудбал - 12.01.2018

Јирген Клоп објасни зошто му дозволиле на Филипе Кутињо да се пресели на Камп Ноу, менаџерот на Ливерпул вели дека Бразилецот немал намера повеќе да игра за „Црвените“ Филипе Кутињо оваа недела го комплетираше трансферот во Барселона вреден 160 ...

Кутињо веќе го поти дресот на Барса: Видете како тренира Бразилецот!

Спортски - 12.01.2018

Рекордното засилување на Барселона, Филипе Кутињо тренира засилено за што побрзо да се врати во форма и да дебитира за каталонскиот гигант. Барселона денес на социјалните мрежи пушти видео на кое се гледа како тренира Бразилецот и тоа самостојно со ...

Легендарниот Фелер со јасен став: Само еден играч вреди над 100 милиони евра!

Дерби - 12.01.2018

Во изминативе неколку години се случува вистинско лудило кога се во прашање фудбалските трансфери и се прават зделки кои лесно ја надминуваат и границата од 100 милиони евра. Последниот случај е оној со Филипе Кутињо кој од Ливерпул летна за ...

Гром од ведро небо: Ливерпул си најде замена за Кутињо!

Sport 1 - 12.01.2018

Откако го загубија Фелипе Кутињо, но финансиски добро се офајдија од трансферот во Барселона, премиерлигашот Ливерпул бара замена за Бразилецот во средниот ред, а како што објавија шпанските медиуми, членови на управата на „црвените“ веќе имале ...

На Чемберлејн му е сеедно што си замина Кутињо: Кога тој не беше во тимот, игравме одличен фудбал

24Фудбал - 12.01.2018

Англискиот репрезентативец смета дека Ливерпул има одличен состав кој може да успее и без Кутињо. Филипе Кутињо за сума од 160 милиони евра конечно се пресели во Барселона и со тоа се стави крај на долгата сага околу него.

Иниеста доби незгодно прашање за доаѓањето на Кутињо и нервозно возврати: Никој не може да ме исфрли од Барса, тој е…

Дерби - 12.01.2018

Андрес Иниеста и натаму е исклучително важен дел од Барселона и покрај тоа што полека влегува во години кога играчи на неговата позиција размислуваат за пензија, а еден шпански новинар се обиде да го искористи последното мега засилување на Барселона ...

Лајпциг: Официјално, Наби Кеита... (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.01.2018

Од германскиот прволигаш дефинитивно имаат смисла за хумор. Германскиот бундеслигаш ги истрола фановите на англискиот премиерлигаш Ливерпул, едноставно, за сите пари. Лајпциг на социјалните мрежи објави видео компилација од пасовите на Наби Кеита за ...

ВИДЕО: Кутињо со впечатлива реакција го проследи голот на Меси од трибини

Спортклуб - 11.01.2018

Фелипе Кутињо веќе неколку дена е играч на Барселона, тој веќе тренира со тимот, но на своето деби ќе мора да почека пред се поради тоа што е во лесен тренажен систем, бидејки е повреден. Бразилецот вечерва беше на трибините на „Камп Ноу“ следејки ...

Ливерпул ја најде замената за Кутињо во Аталанта

Sport 1 - 11.01.2018

Филипе Кутињо премина во редовите на Барселона за 160 милиони евра, па сега Ливерпул ги разгледува можностите кој ќе го замени на „Енфилд“. Англиските медиуми пишуваат дека „црвените“ би можеле да тргнат по капитенот и најдобриот фудбалер на ...

Ливерпул ја одреди цената за Даниел Стариџ

Екипа - 11.01.2018

Ливерпул е во потрага по наследник на Филипе Кутињо, но „црвените“ исто така ја разгледуваат и опцијата за заминување на уште еден квалитетен играч од „Енфилд роуд“. Станува збор за Даниел Стариџ, кој самиот инсистира да му биде дозволено да си ...

Бразилецот имаше што да види: Реакцијата на Кутињо по нестварниот пас на Меси (Видео)

Дерби - 11.01.2018

Филипе Кутињо денеска за првпат се најде на трибините на „Камп Ноу“, а мора да се напомене дека имаше што да види за време на првото полувреме кое го одиграа неговиот нов клуб Барселона и Селта Виго.

Бекер: Клоп ми е пријател, знам како се чувствува тој деновиве по заминувањето на Кутињо

Спортклуб - 11.01.2018

Тренерот на Ливерпул е веројатно повреден поради заминувањето на Фелипе Кутињо од „Енфилд“, барем така тврди пријателот на Клоп, сонародникот Борис Бекер, кој е тениска легенда. Европа деновиве го доби еден од најскапите трансфери, а тоа беше ...

Тениската легенда Бекер откри како се чувствува Клоп во врска со трансферот на Кутињо

Дерби - 11.01.2018

Филипе Кутињо минатата недела го комплетираше долго очекуваниот трансфер од Ливерпул во Барселона, а сопствениците на англискиот клуб „Фенвеј Спортс Груп“ нагласија дека одлуката да се продаде 25-годишниот Бразилец зависела само од тренерот Јирген ...

Смешната клаузула на Сусо го прави мета на големите европски клубови, Ливерпул веднаш бараат потпис од Шпанецот

Sport M - 11.01.2018

Пред три години пристигна во Милано, додека Милан го купи за смешна сума од 300 илјади евра. 36 месеци подоцна, тој е еден од најдобрите играчи на Милан, сега има потенцијална вредност од близу 50 милиони евра.

Објавени деталите од договорот на Кутињо и како Ливерпул ќе ги заработи останатите 40 милиони евра

Sport M - 11.01.2018

Кутињо од 06.01.2018 е играч на Барселона за 160 милиони евра. Сагата околу неговиот трансфер конечно заврши. Клаузулата на Кутињо изнесува 400 милиони евра, а неверојатна операција со дебел плус реализираше англискиот гигант, кој го доведе Кутињо ...

„Црвените“ слават: Ливерпул на чекор до големо засилување

Спортски - 11.01.2018

Како што пренесуваат англиските медиуми Ливерпул е многу блиску во јануарскиот преоден рок да го донесе во своите редови играчот за врска на Лајпциг, Наби Кеита. Двата клуба минатото лето постигнаа договор за трансферот кој ќе изнесува помеѓу 65 и ...

Барселона го претстави своето најскапо засилување во историјата – Тој е бразилец! (видео+фото)

Турлитава - 11.01.2018

Каталонскиот клуб Барселона го претстави своето најново засилување во зимскиот преоден рок. Барселона повторно пазареше во Ливерпул, а од таму доаѓа најскапото засилување за клубот кое чинеше неверојатни 160 милиони евра, а станува збор за ...

Ливерпул на Фирмино му нуди доживотен договор и 100% поголема плата!?

Спортски - 11.01.2018

„Црвените“ имаат големи планови… Во Ливерпул сериозно размислуваат да стават точка на продажбата на најдобрите фудбалери. Кутињо повеќе го нема, а од неговата продажба најмногу би можел да профитира Роберто Фирмино.

Кутињо ѝ направи проблем на Барселона

Sport 1 - 11.01.2018

Бразилецот Фелипе Кутињо, кој пред неколку дена премина од Ливерпул во Барселона за 160 милиони евра ѝ направи проблем на каталонската гордост поради својата плата, која според проблемите ќе изнесува околу 14 милиони евра.

Добри вести за „црвените“: Ливерпул може да го добие Кеита во овој преоден рок, но под еден услов!

Дерби - 11.01.2018

Екипата на Ливерпул уште минатото лето ги обезбеди услугите на Наби Кеита од РБ Лајпциг за сума од 48 милиони фунти со тоа што го остави африканецот оваа сезона да ја мина во бундеслигашот.

Најскапото промашување на Барса побара да замине од „Камп Ноу“

Спортски - 11.01.2018

Португалскиот репрезентативец Андре Гомеш побарал трансфер од челниците на Барселона после доаѓањето на Филипе Кутињо, пренесуваат шпанските медиуми. Гомеш оваа сезона одигра само девет натпревари и на теренот помина само 258 минути, а со доаѓањето ...

Кеита побарал уште сега да се пресели во Ливерпул, РБ Лајпциг ги одреди условите

24Фудбал - 11.01.2018

Медиумите од Германија пишуваат дека Наби Кеита побарал до крајот на овој месец да се пресели на Енфилд, РБ Лајпциг ќе му ја исполни желбата доколку Ливерпул плата помеѓу 15 и 20 милиони евра „Црвените“ минатото лето се обидоа да го ангажираат 22 ...

Од заминувањето на Кутињо ќе профитира ЕДЕН фудбалер! Знаете ли кој е тој?

СуперСпорт - 11.01.2018

Ливерпул се раздели со Кутињо и се подготвува за нови предизвици. Во Ливерпул сега размислуваат навистина да стават точка на продажбата на најдобрите фудбалери, иако ниту на Клоп не му успеа да ги исполни ветувањата дека нема да го продаде Кутињо.

Фирмино го истакна своето разочарување: Ливерпул не е повеќе истиот без мојот магичен брат

24Фудбал - 11.01.2018

Големо разочарување во тимот на Премиерлигашот по заминувањето на Кутињо. Ако некој од составот на Ливерпул е посебно разочаран по заминувањето на Филипе Кутињо, тоа е се чини неговиот сонародник, Роберто Фирмино, кој на социјалните мрежи го истакна ...

Наби Кеита доаѓа во Ливерпул веќе оваа зима

Шеталиште - 11.01.2018

Парите што ги доби Ливерпул за Филип Кутињо од Барселона може да се искористи за да се ангажира Наби Кеита и тоа веднаш. Фудбалерот на РБ Лајпциг веќе беше договорен за околу 50 милиони евра и треба да се приклучи на Ливерпул по крајот на сезоната.

Од каде ќе дојдат бонусите за Кутињо?

Стандард - 11.01.2018

Барселона и Ливерпул не ги открија финансиските параметри на договорот за Филипе Кутињо, но според водечките европски медиуми во касата на Ливерпул ќе влезат 160 милиони евра. Најголемиот дел од 120 милиони евра ќе бидат исплатени веднаш, а ...

Фирмино со порака до Кутињо: Ливерпул не е ист без тебе

Точка - 11.01.2018

Роберто Фирмино е посебно погоден од тоа што „Енфилд“ го напушти неговиот сонародник Кутињо и смета дека Ливерпул повеќе нема да биде ист. Барселона неодамна го ангажираше Филипе Кутињо, а покрај навивачите, секако погодени се и фудбалерите на ...

Овен објасни зошто Марез е лоша опција за Ливерпул

Точка - 12.01.2018

Премиерлигашот Ливерпул пред неколку денови официјално го загуби Филипе Кутињо кој го оствари својот сон и се пресели во таборот на Барселона. „Црвените“ за оваа зделка добија 160 милиони евра (120+40), па сега сите очекуваат како тие средства ќе ...

Клоп не брза со носење замена за Кутињо: Нема да правиме луди работи, тоа мора да биде прав играч а не скап

МКД - 12.01.2018

Јирген Клоп проговори за заминувањето на Филипе Кутињо, вели дека Ливерпул немал друга опција освен да го продаде и додава дека нема да избрзаат со носење на замена за Бразилецот Менаџерот на Ливерпул попладнево се појави пред медиумите во пресрет ...

Кутињо веќе го поти дресот на Барса: Видете како тренира Бразилецот!

Таратур - 12.01.2018

Рекордното засилување на Барселона, Филипе Кутињо тренира засилено за што побрзо да се врати во форма и да дебитира за каталонскиот гигант. Барселона денес на социјалните мрежи пушти видео на кое се гледа како тренира Бразилецот и тоа самостојно со ...

Легендарниот Фелер со јасен став: Само еден играч вреди над 100 милиони евра!

Точка - 12.01.2018

Во изминативе неколку години се случува вистинско лудило кога се во прашање фудбалските трансфери и се прават зделки кои лесно ја надминуваат и границата од 100 милиони евра. Последниот случај е оној со Филипе Кутињо кој од Ливерпул летна за ...

Иниеста доби незгодно прашање за доаѓањето на Кутињо и нервозно возврати: Никој не може да ме исфрли од Барса, тој е…

Точка - 12.01.2018

Андрес Иниеста и натаму е исклучително важен дел од Барселона и покрај тоа што полека влегува во години кога играчи на неговата позиција размислуваат за пензија, а еден шпански новинар се обиде да го искористи последното мега засилување на Барселона ...

„Црвените“ слават: Ливерпул на чекор до големо засилување

Таратур - 11.01.2018

Како што пренесуваат англиските медиуми Ливерпул е многу блиску во јануарскиот преоден рок да го донесе во своите редови играчот за врска на Лајпциг, Наби Кеита. Двата клуба минатото лето постигнаа договор за трансферот кој ќе изнесува помеѓу 65 и ...

Добри вести за „црвените“: Ливерпул може да го добие Кеита во овој преоден рок, но под еден услов!

Точка - 11.01.2018

Екипата на Ливерпул уште минатото лето ги обезбеди услугите на Наби Кеита од РБ Лајпциг за сума од 48 милиони фунти со тоа што го остави африканецот оваа сезона да ја мина во бундеслигашот.