TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се прашувам какво е чувството да убиеш некој по грешка? Алек Болдвин ја предвидел својата судбина пред четири години!

Точка - 22.10.2021

Алек Болдвин (63) на снимањето на филмот случајно ја усмртил снимателката и го ранил режисерот, а таа вест брзо го обиколи светот. Бидејќи актерот сега е во центарот на вниманието, неговите профили на социјалните мрежи се 'чешлаат' и најден е еден ...

Од каде вистински пиштол кај Алек Болдвин на снимањето на филмот: Полицијата ги соопшти деталите!

Убавина и Здравје

БОЛДВИН ДВЕ ГОДИНИ СЕ БОРЕЛ СО ЗАВИСНОСТИ Кој му го наполни пиштолот на снимањето на „Rust“?

+инфо

Први снимки од местото на трагедијата: Болдвин пукал во импровизирана црква

Кајгана

Алек Болдвин бил видно нервозен пред несреќата во која убил жена: Ова е исцрпувачки! (ФОТО)

Убавина и Здравје

Зошто никој во Холивуд не ја сака жена му на Алек Болдвин: Помлада е од сопругот 26 години, родила 5 деца, се занимава со јога!

Убавина и Здравје

Дали Алек Болдвин може да ОДИ ВО ЗАТВОР за УБИСТВО? Еве што вели нивниот закон!

Екран

Бриф Вистина.мк Алсат-М Zoom Убавина и Здравје Убавина и Здравје Deutsche Welle Сакам да кажам

Се огласи и семејството на Брендон Ли: Никој не треба да биде убиен на филмски сет

Бриф - 22.10.2021

Брендон Ли, синот на легендарниот Брус Ли, е убиен во 1993 година за време на снимањето на филмот „The Crow“, откако друг актер го застрелал со пиштол во кој имало вистински куршуми. По шокантната вест дека Алек Болдвин (63) ја убил снимателката и ...

ФОТО | Нови детали за ужасната трагедија: Жената (42) што беше убиена од Алек Болдвин е Украинка

Слободен Печат

Која е жената што ја уби холивудскиот актер Алек Болдвин?

Мастило

Ова е жената која ја застрела Алек Болдвин за време на снимање филм! (ФОТО)

Убавина и Здравје

Ова е жената која ја уби Алек Болдвин

Женски магазин

Насмеани и среќни: Пред три дена несреќната жена објавила фотографија со актерот кој денеска случајно ја застр*ла, поседува посебна убавина

Курир

Заедничка фотографија пред актерот Болдвин да ја убие директорката на фотографија

Нетпрес

Телма ТВ21 Либертас Република Екран Република Независен Н.Македонија

Режисерот кој беше ранет во инциденот на снимање, пуштен е од болница

Бриф - 22.10.2021

Режисерот Џоел Соуза бил пуштен од болница откако неговата состојба била стабилизирана. Тој беше ранет од актерот Алек Болдвин за време на снимањето на филмот „Rust“, пренесува „Мирор“. Водителката Кејт Гаравеј во емисијата „Добро утро Британија“ ...

По случајното убиство на филмски сет – се огласи семејството на Брендон Ли, кој настрада на идентичен начин/ФОТО

Вечер Прес

Дали Алек Болдвин ќе оди во затвор поради случајното убиство на камерманката? Еве што вели законот

Точка

Се појавија фотографии од скршениот Болдвин по трагедијата на снимањето

Екран

Ова е жената која Алек Болдвин ја уби на снимањето на филмот (фото)

Вистина.мк

Трагедија на снимање, актерот Алек Болдвин уби колешка и го рани режисерот!

Алсат-М

Глумецот Алек Болдвин уби жена и го рани режисерот за време на снимање

МКД

Слободен Печат Кумановски м. +инфо Курир Курир Таратур Хитпортал Нетпрес

АКТЕРОТ Е СКРШЕН ОД ТАГА Ова е жената која Алек Болдвин ја уби на снимање

+инфо - 22.10.2021

Инцидентот се случил за време на снимањето на филмот „Rust“ (Рѓа), се вели во соопштението на шерифот на округот Санта Фе. Светот го обиколи веста за смртта на снимателката Халина Хачинс, која беше убиена од актерот Алек Болдвин додека пукал од ...

Бизарна трагедија на снимањето на вестернот „Rust“: Алек Болдвин на филмски сет ја убил директорката на фотографија и го ранил режисерот

Вечер Прес

Болдвин испрашан во полицијата за трагедијата на снимањето на новиот филм во Ново Мексико

360 степени

Алек Болдвин скршен од болка, се појавија први фотографии од актерот по убиството на камерманката

Точка

ВИДЕО | Андоновиќ: Во бизарна филмска сцена убиена актерка од страна на својот колега – во реквизитерскиот пиштол имало вистински куршуми

Слободен Печат

Пукајќи на филмски сет, актерот Алек Болдвин ја уби директорката на фотографија и го рани режисерот

360 степени

(ФОТО) Пукајќи на филмски сет, актерот Алек Болдвин ја уби директорка на фотографија и го рани режисерот

Centar

Денар Press24 MTM Скопје1 Тера Локално Мета

Актерот Алек Болдвин уби директорка на фотографија и го рани режисерот на снимање на филм

Канал5 - 22.10.2021

Холивуд е во шок по трагедијата што ја потресе филмската индустрија. На снимање на сет од филмот „Раст“ во Ново Мексико, познатиот холивудски актер 68 годишниот Алек Болдвин смртно ја застрела директорката на фотографија 42 Халина Хачинс и го рани ...

Како се случила несреќата во која актерот Болдвин уби колешка и рани режисер? Ова се првичните информации

Алсат-М

Како се случила несреќата во која актерот Болдвин уби колешка и рани режисер?

iPortal

Познат американски актер уби директорка на фотографија за време на снимањена филм

Zoom

Како се случила несреќата во која актерот Болдвин уби колешка и рани режисер? Ова се првичните информации

Zoom

Дедлајн: Болдвин не знаејќи пукал со вистински куршуми (ФОТО+ВИДЕО)

МКД

Болдвин не знаејќи пукал со вистински куршуми

Фокус

Press24 Република Хитпортал Радио МОФ еМагазин