TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Huawei го најави Harmony OS

Емитер - 13.08.2019

Потенцијалната замена за Android пристигнува? По една година развој и неколку месеци гласини, на годишната конференција за девелопери во Кина која се одржа минатата недела Huawei и официјално го престави сопствениот оперативен систем, под името ...

Откриено е кога Huawei би можеле да го претстават новиот Mate 30 Pro: Еве која е најголемата новост

Точка - 13.08.2019

Покрај стандардните најнови технологии со кои Huawei планира да им конкурира на останатите производители, најновиот уред ќе користи и целосно нов процесор. Самсунг минатата седмица и официјално ги претстави новите Galaxy Note 10 и Galaxy Note 10+, ...

Meizu 16s Pro официјално ќе биде претставен на 28. август

USB - 13.08.2019

Кинескиот бренд Meizu официјално објави дека Meizu 16s Pro телефонот ќе биде претставен на 28. август. Се очекува дека уредот ќе има премиум спецификации, и дека ќе се натпреварува со моделите како што OnePlus 7 серијата, Redmi K20 Pro и други.

HUAWEI го претстави EMUI10 за да обезбеди паметно искуство во сите можни сценарија

Црнобело - 13.08.2019

За време на специјалната конференција за развивачите на Huawei – Huawei Развојна конференција, компанијата официјално го лансираше EMUI10, заедно со новиот оперативен систем HarmonyOS. Д-р Ванг Ченглу, претседател на одделот за софтверско ...

„Хармони ОС“ е ривалот на „Андроид“, објави „Хуавеи“

Сакам да кажам - 12.08.2019

„Хармони ОС“ е новиот оперативен систем кој го претстави кинескиот телекомуникациски гигант „Хуавеи“, на кој, по санкциите од САД му се заканува забрана за пристап до оперативниот систем „Андроид“.

Huawei Развојна конференција - Градење екосистеми и привлекување партнери

Црнобело - 12.08.2019

Во Донгуан, Кина се одржа тридневната Развојната конференција на Huawei за време на која 600 техничари на Huawei се сретнаа со над 6.000 развивачи и партнери од целиот свет и под мотото „Rethink Possibilities“ разговара за развојот на модерната ...

Хармони ОС, замената на Хуавеи за Андроид

Оff.net - 12.08.2019

Бекап планот на Хуавеи за Андроид, во случај на вечен бојкот од САД, се вика ХармониОС, и според нив е побрз и побезбеден од Андроид, и за сега намерата е да се користи за ИОТ производи (паметни телевизори, автомобили, звучници и сл...

Huawei го претстави првиот производ којшто ќе работи на нивниот HarmonyOS оперативен систем

Smartportal - 12.08.2019

Honor Vison TV се два телевизори за кинескиот пазар и ќе работат на алтернативата на Huawei за Android, нивниот HarmonyOS Знаеме за неговиот развој веќе неколку години, а очекувањата се зголемија по зголемувањето на можноста Huawei да го изгуби ...

Huawei Mate 30 и Mate 30 Pro пристигнуваат на 19. септември со Kirin 990

USB - 12.08.2019

Досега многу работи дознавме за Huawei Mate 30 и Mate 30 Pro телефоните, иако ништо официјално не е објавено за датумот на претставување и достапноста на уредот. Сепак, сајтот Mail.ru сугерира дека два Mate 30 модела ќе бидат официјално претставени ...

Huawei го претстави првиот уред со својот нов оперативен систем Harmony OS

Иновативност - 12.08.2019

Откако минатата недела официјално ги потврдија информациите за оперативниот систем кој го развивале неколку години и кој би требало да го замени Android ако продолжат проблемите со САД, вчера беше претставен првиот уред на кинеската компанијата кој ...

HUAWEI го претстави EMUI10 за да обезбеди паметно искуство во сите можни сценарија

Локално - 13.08.2019

За време на специјалната конференција за развивачите на Huawei – Huawei Развојна конференција, компанијата официјално го лансираше EMUI10, заедно со новиот оперативен систем HarmonyOS. Д-р Ванг Ченглу, претседател на одделот за софтверско ...

Фотографот Даулинг со совет каква фотографија освојува награди

USB - 11.08.2019

Летото е најдобро време за долго патување и уживање во работи кои ги менуваат животите кои се вообичаено ограничени со вашиот деловен простор. И кога сте опкружени со сонце, убави места и вкусна храна, сигурно сакате да ги зачувате овие моменти во ...

Huawei Развојна конференција - Градење екосистеми и привлекување партнери

Фактор - 12.08.2019

Во Донгуан, Кина се одржа тридневната Развојната конференција на Huawei за време на која 600 техничари на Huawei се сретнаа со над 6.000 развивачи и партнери од целиот свет и под мотото „Rethink Possibilities“ разговара за развојот на модерната ...

HUAWEI го претстави EMUI10 за да обезбеди паметно искуство во сите можни сценарија

Опсервер - 13.08.2019

За време на специјалната конференција за развивачите на Huawei – Huawei Развојна конференција, компанијата официјално го лансираше EMUI10, заедно со новиот оперативен систем HarmonyOS. Д-р Ванг Ченглу, претседател на одделот за софтверско ...

Huawei Развојна конференција – Градење екосистеми и привлекување партнери

Опсервер - 12.08.2019

Во Донгуан, Кина се одржа тридневната Развојната конференција на Huawei за време на која 600 техничари на Huawei се сретнаа со над 6.000 развивачи и партнери од целиот свет и под мотото „Rethink Possibilities“ разговара за развојот на модерната ...

HUAWEI го претстави EMUI10 за да обезбеди паметно искуство во сите можни сценарија

Smartportal - 13.08.2019

За време на специјалната конференција за развивачите на Huawei – Huawei Развојна конференција, компанијата официјално го лансираше EMUI10, заедно со новиот оперативен систем HarmonyOS Д-р Ванг Ченглу, претседател на одделот за софтверско инженерство ...

Huawei Развојна конференција – Градење екосистеми и привлекување партнери

Smartportal - 12.08.2019

Целта на настанот беше разгледување на можноста за создавање нов технолошки екосистем што им дава на луѓето ширум светот најдобро можно потрошувачко искуство Во Донгуан, Кина се одржа тридневната Развојната конференција на Huawei за време на која ...

HUAWEI го претстави EMUI10 за да обезбеди паметно искуство во сите можни сценарија

Фактор - 13.08.2019

За време на специјалната конференција за развивачите на Huawei – Huawei Развојна конференција, компанијата официјално го лансираше EMUI10, заедно со новиот оперативен систем HarmonyOS. Д-р Ванг Ченглу, претседател на одделот за софтверско ...

Huawei Развојна конференција – Градење екосистеми и привлекување партнери

Скопје24 - 12.08.2019

Во Донгуан, Кина се одржа тридневната Развојната конференција на Huawei за време на која 600 техничари на Huawei се сретнаа со над 6.000 развивачи и партнери од целиот свет и под мотото „Rethink Possibilities“ разговара за развојот на модерната ...

HUAWEI го претстави EMUI10 за да обезбеди паметно искуство во сите можни сценарија

МакМода - 13.08.2019

За време на специјалната конференција за развивачи те на Huawei – Huawei Развојна конференција , компанијата официјално го лансираше EMUI10, заедно со нов иот оперативен систем HarmonyOS. Д-р Ванг Ченглу, претседател на одделот за софтверско ...

Huawei Развојна конференција – Градење екосистеми и привлекување партнери

USB - 12.08.2019

Во Донгуан, Кина се одржа тридневната Развојната конференција на Huawei за време на која 600 техничари на Huawei се сретнаа со над 6.000 развивачи и партнери од целиот свет и под мотото „Rethink Possibilities“ разговара за развојот на модерната ...

HUAWEI го претстави EMUI10 за да обезбеди паметно искуство во сите можни сценарија

Скопје24 - 13.08.2019

За време на специјалната конференција за развивачите на Huawei – Huawei Развојна конференција, компанијата официјално го лансираше EMUI10, заедно со новиот оперативен систем HarmonyOS. Д-р Ванг Ченглу, претседател на одделот за софтверско ...

Huawei Развојна конференција - Градење екосистеми и привлекување партнери

Телефони.мк - 13.08.2019

Во Донгуан, Кина се одржа тридневната Развојната конференција на Huawei за време на која 600 техничари на Huawei се сретнаа со над 6.000 развивачи и партнери од целиот свет и под мотото „Rethink Possibilities“ разговара за развојот на модерната ...

HUAWEI го претстави EMUI10 за да обезбеди паметно искуство во сите можни сценарија

MakPress - 13.08.2019

За време на специјалната конференција за развивачите на Huawei – Huawei Развојна конференција, компанијата официјално го лансираше EMUI10, заедно со новиот оперативен систем HarmonyOS. Д-р Ванг Ченглу, претседател на одделот за софтверско ...

Huawei го претстави EMUI10 за да обезбеди паметно искуство во сите можни сценарија

USB - 13.08.2019

За време на специјалната конференција за развивачите на Huawei – Huawei Развојна конференција, компанијата официјално го лансираше EMUI10, заедно со новиот оперативен систем HarmonyOS. Д-р Ванг Ченглу, претседател на одделот за софтверско ...