TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина кумановски работник кој со камион паднал во ископ на каменолом

Макфакс - 03.07.2020

Во кумановската полиција во вечерните часови на 2 јули, работник во каменолом пријавил смрт на свој колега. Според пријавата, при извршување на работи во каменоломот, 57-годишен возач од Куманово со камион-кипер, паднал во ископ.

Камионџија загина во каменолом

Алсат-М - 03.07.2020

Возач на камион го загуби животот за време на работни активности во каменолом. Како што се наведува во полицискиот билтен: На 02.07.2020 во 20.50 часот во Полициската станица за граничен надзор Сопот, М.Љ.

Загина возач на кипер, паднал во ископ во Кумановско

+инфо - 03.07.2020

Возач со товарно возило – кипер загинал синоќа откако паднал во ископ во каменолом во Кумановско, соопшти МВР. Од лекар од Итна медицинска помош кај П.С.(57) од Куманово била констатирана смрт.

Кумановец починал по пад во ископ во каменолом

Опсервер - 03.07.2020

Скопје, 3 јули 2020 () – Педесет и седумгодишен кумановец кој управувал со товарно возило кипер при работа во каменолом паднал во ископ и починал. Случајот во полиција е пријавен вчера во 20:50 часот од страна на М.Љ.

Кумановец загина во ископ на каменолом

Кумановски м. - 03.07.2020

Педесет и седумгодишен кумановец вчера го загубил животот откако паднал со товарно моторно возило во ископ на каменоломот во кој работел. – На 02.07.2020 во 20.50 часот во Полициската станица за граничен надзор Сопот, М.Љ.

При пад во ископ загинал 57 годишен кумановец

Сител - 03.07.2020

Вчера во 20.50 часот во Полициската станица за граничен надзор Сопот, М.Љ.(41) од с.Сопот, кумановско, вработен во каменолом, пријавил дека при извршување на работи во каменоломот, П.С., возач со товарно возило „мерцедес бенз актрос“ – кипер, со ...

Загинал при извршување на работи во каменолом

ТВ21 - 03.07.2020

На 02.07.2020 во 20.50 часот во Полициската станица за граничен надзор Сопот, М.Љ.(41) од с.Сопот, кумановско, вработен во каменолом, пријавил дека при извршување на работи во каменоломот, П.С.

Работник паднал во ископ во каменолом и починал

Курир - 03.07.2020

На 02.07.2020 во 20.50 часот во Полициската станица за граничен надзор Сопот, М.Љ.(41) од с.Сопот, кумановско, вработен во каменолом, пријавил дека при извршување на работи во каменоломот, П.С.

Возач на кипер во каменолом паднал во ископ, починал на самото место

МКД - 03.07.2020

Во Полициската станица за граничен надзор Сопот, М.Љ.(41) од с.Сопот, кумановско, вработен во каменолом, вчера пријавил дека при извршување на работи во каменоломот, П.С., возач со товарно возило „мерцедес бенз актрос“ – кипер, со скопски ...

Трагедија во кумановско: Маж со товарно возило паднал во ископ во каменолом - починал на лице место

Press24 - 03.07.2020

Педесет и седумгодишен кумановец кој управувал со товарно возило кипер при работа во каменолом паднал во ископ и починал. Случајот во полиција е пријавен вчера во 20:50 часот од страна на М.Љ.(41) од селото Сопот, кумановско, вработен во каменоломот.

Кумановец загина во ископ на каменолом

Скопје инфо - 03.07.2020

Педесет и седумгодишен кумановец вчера го загубил животот откако паднал со товарно моторно возило во ископ на каменоломот во кој работел. – На 02.07.2020 во 20.50 часот во Полициската станица за граничен надзор Сопот, М.Љ.

Кумановец загинал по пад во ископ во каменолом

А1 On - 03.07.2020

Педесет и седумгодишен кумановец кој управувал со товарно возило кипер при работа во каменолом паднал во ископ и загинал. Случајот во полиција е пријавен вчера во 20:50 часот од страна на М.Љ.(41) од селото Сопот, кумановско, вработен во каменоломот.

Загина камионџија во каменолом

Нетпрес - 03.07.2020

Возач на камион го загуби животот за време на работни активности во каменолом. На 02.07.2020 во 20.50 часот во Полициската станица за граничен надзор Сопот, М.Љ.(41) од с.Сопот, кумановско, вработен во каменолом, пријавил дека при извршување на ...

Кумановец починал по пад во ископ во каменолом

Канал5 - 03.07.2020

Педесет и седумгодишен кумановец кој управувал со товарно возило кипер при работа во каменолом паднал во ископ и починал. Случајот во полиција е пријавен вчера во 20:50 часот од страна на М.Љ.(41) од селото Сопот, кумановско, вработен во каменоломот.

Почина кумановски работник кој со камион паднал во ископ на каменолом

Вечер - 03.07.2020

Во кумановската полиција во вечерните часови на 2 јули, работник во каменолом пријавил смрт на свој колега. Според пријавата, при извршување на работи во каменоломот, 57-годишен возач од Куманово со камион-кипер, паднал во ископ.

Кумановец починал по пад во ископ во каменолом

Слободен Печат - 03.07.2020

Педесет и седумгодишен кумановец кој управувал со товарно возило кипер при работа во каменолом паднал во ископ и починал. Случајот во полиција е пријавен вчера во 20:50 часот од страна на М.Љ.(41) од селото Сопот, кумановско, вработен во каменоломот.

Кумановец починал по пад во ископ во каменолом

Бриф - 03.07.2020

Педесет и седумгодишен кумановец кој управувал со товарно возило кипер при работа во каменолом паднал во ископ и починал. Случајот во полиција е пријавен вчера во 20:50 часот од страна на М.Љ.(41) од селото Сопот, кумановско, вработен во каменоломот.

Кумановец починал по пад во ископ во каменолом

Вечер Прес - 03.07.2020

Педесет и седумгодишен кумановец кој управувал со товарно возило кипер при работа во каменолом паднал во ископ и починал. Случајот во полиција е пријавен вчера во 20:50 часот од страна на М.Љ.(41) од селото Сопот, кумановско, вработен во каменоломот.

Кумановец починал по пад во ископ во каменолом

iPortal - 03.07.2020

Педесет и седумгодишен кумановец кој управувал со товарно возило кипер при работа во каменолом паднал во ископ и починал. Случајот во полиција е пријавен вчера во 20:50 часот од страна на М.Љ.(41) од селото Сопот, кумановско, вработен во каменоломот.