TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Што ќе значат кадровските смени во партиските органи на ВМРО-ДПМНЕ?

24 Вести - 13.01.2018

Измени и модернизација на статутот на партијата ќе бидат главните цели на новиот кадровски состав во ВМРО-ДПМНЕ велат дел од новоизбраните членови кои добија важни функции во најголемата опозициска партија.

Мицковски: Не се согласував во се со Груевски додека тој беше лидер а јас секретар на ВМРО

Фокус - 13.01.2018

Новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ во интервју за Телма по изборот на нов Извршен комитет на партијата изјави дека не се кандидирал по налог и сугестија на поранешниот лидер Никола Груевски, туку на барање на негови соработници.

Николоски: Доколку излезе надвор од рамките на ОН во спорот за името, Македонија е единствена која ќе загуби

Курир - 13.01.2018

Приоритет на ВМРО-ДПМНЕ е Македонија час поскоро да стане членка на НАТО алијансата и час поскоро да почне преговори со ЕУ и успешно да ги заврши и стане членка на унијата, во интервју за телевизија Сител истакна еден новите тројца потпретседатели ...

Николовски: ВМРО-ДПМНЕ се наоѓа во исклучително тешки моменти, затоа што во тешки моменти е и Македонија

Стандард - 13.01.2018

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски преку својот Фејсбук профил им се обрати на сите поддржувачи, откако им се заблагодари на сите членови на Централниот комитет, на Претседателот на партијата, како и на членовите на ВМРО-ДПМНЕ за ...

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ е партија на народот и секогаш ќе го слушаме неговиот глас

Курир - 13.01.2018

(ФБ статус на Александар Николоски- потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ) Би сакал да се заблагодарам на сите членови на ЦК, на Претседателот на партијата, како и на членовите на ВМРО ДПМНЕ за можноста и привилегијата да бидам Потпретседател на ВМРО ДПМНЕ.

Мицковски има амнезија, не се сеќава како се апсело во времето на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 12.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски вечерва во интервјуто на телевизија Телма рече дека не се сеќава и не знае како било во минатото во однос на апсењата и притворите додека ВМРО-ДПМНЕ беше на власт.

Александар Николовски и Влатко Ѓорчев ќе бидат потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 12.01.2018

Новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, ќе ги предложи долгодишните пратеници Александар Николовски и Влатко Ѓорчев за нови потпретседатели на партијата, дознава Фокус од високи партиски извори.

ВМРО-ДПМНЕ: Димовски и Милошоски во аут, Јанушев нов генерален секретар?

+инфо - 12.01.2018

Илија Димовски и Антонио Милошоски не се поканети на седницата и дека тоа значи дека тие нема да бидат дел од новото раководство. Вечерва заседава Централниот комитет на ВМРО -ДПМНЕ, на кој се избираат нови членови на Извршниот комитет.

Димовски и Милошоски не добиле покана за седницата на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 12.01.2018

Дел од партиските функционери на ВМРО-ДПМНЕ кои јавно го критикуваа процесот за избор на нов партиски лидер, не се повикани на седницата на Централниот комитет на партијата. Како што потврди за „Макфакс“ , Илија Димовски, тие воопшто не добиле ...

Трајко Славески нов потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ?

Поглед - 12.01.2018

Поранешниот министер за финансии од 2006 до 2009 година и министер за развој од 1999 до 2000 година во владите на ВМРО-ДПМНЕ Трајко Славески според извори за „Поглед.мк“ кои сакаат да останат анонимни, ќе биде новиот потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Николоски: Доколку излезе надвор од ракмите на ОН во спорот за името, Македонија е единствена која ќе загуби

Република - 13.01.2018

Во интервју за телевизија „Сител“, еден од новите потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, кажа дека партијата и историски, а и во дејствувањето како политичка партија секогаш била прозападно ориентирана, која што се стремела за ...

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ е партија на народот и секогаш ќе го слушаме неговиот глас

Нетпрес - 13.01.2018

(ФБ статус на Александар Николоски- потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ) Би сакал да се заблагодарам на сите членови на ЦК, на Претседателот на партијата, како и на членовите на ВМРО ДПМНЕ за можноста и привилегијата да бидам Потпретседател на ВМРО ДПМНЕ.

Мицковски има амнезија, не се сеќава како се апсело во времето на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 13.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски во вечерашното интервјуто на телевизија Телма рече дека не се сеќава и не знае како било во минатото во однос на апсењата и притворите додека ВМРО-ДПМНЕ била на власт.

Александар Николовски и Влатко Ѓорчев ќе бидат потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 12.01.2018

Новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, ќе ги предложи долгодишните пратеници Александар Николовски и Влатко Ѓорчев за нови потпретседатели на партијата, дознава Фокус од високи партиски извори.

Димовски и Милошоски не добиле покана за седницата на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер - 12.01.2018

Дел од партиските функционери на ВМРО-ДПМНЕ кои јавно го критикуваа процесот за избор на нов партиски лидер, не се повикани на седницата на Централниот комитет на партијата. Како што потврди за „Макфакс“ , Илија Димовски, тие воопшто не добиле ...

Николоски: Не треба да има мајоризација на малцинството над мнозинството и обратно

Фактор - 13.01.2018

Александар Николоски, еден од тројцата нови потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ, смета дека неговата партија секогаш се залагала за евроатлантски интеграции и се стремела за независна македонска држава која што ќе е во сојуз со западните сили.

Николоски: Со многу работа, лична посветеност и жртва ќе помогнам ВМРО-ДПМНЕ да се соочи со предизвиците

Макфакс - 13.01.2018

Новоизбраниот потпретседател на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски преку објава на својот овицијален фејсбук профил им се обрати на сите поддржувачи, притоа заблагодарувајќи им се на сите членови на Централниот комитет, на ...

Мицковски има амнезија, не се сеќава како се апсело во времето на ВМРО-ДПМНЕ

iPortal - 13.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски во синоќешното интервјуто на телевизија Телма рече дека не се сеќава и не знае како било во минатото во однос на апсењата и притворите додека ВМРО-ДПМНЕ беше на власт.

Димовски и Милошоски не добиле покана за седницата на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 12.01.2018

Дел од партиските функционери на ВМРО-ДПМНЕ кои јавно го критикуваа процесот за избор на нов партиски лидер, не се повикани на седницата на Централниот комитет на партијата. Илија Димовски, тие воопшто не добиле покана за вечерашната седница на ЦК, ...

Николоски: Само отворено ВМРО-ДПМНЕ е рецепт за успех

Курир - 13.01.2018

Според Николоски, Законот за јазици е наметнат закон и смета дека, не е потребно да се прави мајоризација на мнозинството над малцинството, а ниту пак треба да има мајоризација на малцинството врз мнозинството..

Николоски: Со многу работа, лична посветеност и жртва ќе помогнам ВМРО-ДПМНЕ да се соочи со предизвиците

Вечер - 13.01.2018

Новоизбраниот потпретседател на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски преку објава на својот овицијален фејсбук профил им се обрати на сите поддржувачи, притоа заблагодарувајќи им се на сите членови на Централниот комитет, на ...

Димовски и Милошоски не добиле покана за седницата на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ

Точка - 12.01.2018

Дел од партиските функционери на ВМРО-ДПМНЕ кои јавно го критикуваа процесот за избор на нов партиски лидер, не се повикани на седницата на Централниот комитет на партијата. Како што потврди за „Макфакс“, Илија Димовски, тие воопшто не добиле покана ...

Николоски: Само отворено ВМРО-ДПМНЕ е рецепт за успех

Република - 13.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ е историски а и секако во дејствувањето на политичката партија секогаш била прозападна ориентирана политичка партија и претходно организација, која што се стремела за независна македонска држава која што ќе е во сојуз со Западните сили.

Николовски: ВМРО да учи од минатото и да се подобрува за иднината, грешките да не се повторат

Фокус - 13.01.2018

Пред нас се големи предизвици, партијата мора да учи од минатото и да се подобрува за иднината, тоа што беше добро треба да го продолжиме и надградиме, а од тоа што беше погрешно да се извлечат поуки, да не се повторат грешките, смета новиот ...

Што се случува во ВМРО ДПМНЕ? – Двајца високи функционери не добија покана за учество во ЦК

Sky - 12.01.2018

Дел од партиските функционери на ВМРО-ДПМНЕ кои јавно го критикуваа процесот за избор на нов партиски лидер не се повикани на седницата на Централниот комитет на партијата. Како што потврди за „Макфакс“ Илија Димовски, тие воопшто не добиле покана ...

Николоски: Пред нас се големи предизвици, партијата мора да учи од минатото и да се подобрува за иднината

А1 On - 13.01.2018

Новоизбраниот потпретседател на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски преку објава на својот овицијален фејсбук профил им се обрати на сите поддржувачи, притоа заблагодарувајќи им се на сите членови на Централниот комитет, на ...

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ е партија на народот и секогаш ќе го слушаме неговиот глас

Република - 13.01.2018

(ФБ статус на Александар Николоски- потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ) Би сакал да се заблагодарам на сите членови на ЦК, на Претседателот на партијата, како и на членовите на ВМРО ДПМНЕ за можноста и привилегијата да бидам Потпретседател на ВМРО ДПМНЕ.

Николовски: ВМРО да учи од минатото и да се подобрува за иднината, грешките да не се повторат

Локално - 13.01.2018

Пред нас се големи предизвици, партијата мора да учи од минатото и да се подобрува за иднината, тоа што беше добро треба да го продолжиме и надградиме, а од тоа што беше погрешно да се извлечат поуки, да не се повторат грешките, смета новиот ...

Николоски: Пред нас се големи предизвици, партијата мора да учи од минатото и да се подобрува за иднината

Поглед - 13.01.2018

Новоизбраниот потпретседател на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски преку објава на својот овицијален фејсбук профил им се обрати на сите поддржувачи, притоа заблагодарувајќи им се на сите членови на Централниот комитет, на ...

Николовски: ВМРО да учи од минатото и да се подобрува за иднината

МКД - 13.01.2018

Пред нас се големи предизвици, партијата мора да учи од минатото и да се подобрува за иднината, тоа што беше добро треба да го продолжиме и надградиме, а од тоа што беше погрешно да се извлечат поуки, да не се повторат грешките, смета новиот ...

Николовски: Демократско, народно и европско ВМРО ДПМНЕ е нашата цел

Телевизија Нова - 13.01.2018

Би сакал да се заблагодарам на сите членови на ЦК, на Претседателот на партијата, како и на членовите на ВМРО ДПМНЕ за можноста и привилегијата да бидам Потпретседател на ВМРО ДПМНЕ, пишува на Фејсбук пратеникот Александар Николовски.

Николоски: Со многу работа, лична посветеност и жртва ќе помогнам ВМРО-ДПМНЕ да се соочи со предизвиците

Sky - 13.01.2018

Новоизбраниот потпретседател на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски преку објава на својот официјален фејсбук профил им се обрати на сите поддржувачи, притоа заблагодарувајќи им се на сите членови на Централниот комитет, на ...