TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Project Gem” – сосема поинаков нов Essential phone

Денар - 10.10.2019

Со текот на годините видовме многу различни облици и големини на телефони, но новиот модел на компанија кој стои зад телефонот Essential е нешто сосема поинакво. Во прашање е тесен и многу долг уред.

Ко-основачот на Android Енди Рубин повторно најави телефон нестандарден за пазарот

Smartportal - 10.10.2019

Project Gem е наречен новиот концепт од Essential и оди целосно во различен правец од стандардот кај сите други производители Енди Рубин е ко-основачот на Android кој може да се каже дека изминатите години повеќе се прочу со неговата компанија ...

Ова е новиот мини смартфон, што го разви „таткото на Android“

Телефони.мк - 10.10.2019

Енди Рубин е познат како основачот на Android, мобилниот оперативен систем што денес го користат повеќето смартфони во светот, но и како сексуален злоставувач, на кој Google му плати 90 милиони долари за да си замине од компанијата, со цел да се ...

Подолг од она на кое сме навикнати: Смартфонот Project Gem на Essential

Кајгана - 09.10.2019

Не знаеме многу за смартфонот Project Gem на Essential, освен дека не наликува на ниту еден друг што сме го виделе досега. Енди Рубин, контроверзниот технолошки гениј, еден од коосновачите на Android и човекот кој си замина од Google со огромно ...

Погледнете го необичниот телефон кој го развива креаторот на Андроид

Точка - 09.10.2019

Енди Рубин на Твитер објави фотографии и видеозапис од телефонот на кој работи Essential - станува збор за прилично необичен уред. Енди Рубин е познат како основачот на Андроид, мобилниот оперативен систем кој денес го користат најголемиот дел од ...

Радикален долг смартфон од Essential (ВИДЕО)

USB - 11.10.2019

Енди Рубин на Твитер објави фотографии и видеозапис од телефонот на кој работи Essential – станува збор за прилично необичен уред. Енди Рубин е познат како основачот на Андроид, мобилниот оперативен систем кој денес го користат најголемиот дел од ...