TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Понекогаш само сакам некој да ме прегрне: Новаа објава на Цеца Ражнатовиќ предизвика посебно внимание

Хаштаг - 23.02.2021

Една од најголемите балкански ѕвезди Светлана Цеца Ражнатовиќ често ги известува своите следбеници на социјалните мрежи за најинтересните случување од својот живот, а со новата објава предизвика посебно внимание.

Сите мускулести примероци на дивата Цеца: Вдовица е 21 година, а ја поврзуваа со овие мажи

Фактор - 23.02.2021

Сепак, не беше сама сиве овие години... Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ важи за некој што не сака да ги разоткрива своите односи во јавноста, а во медиумите често се поврзуваше со овие мажи: 1.

ЦЕЦА: Сакам некој да ми каже „Знам дека е тешко, еве ти шест милиони долари“

Кумановски м. - 23.02.2021

Светлана Цеца Ражнатовиќ е една од оние пејачки кои отворено споделуваат моменти од приватниот живот со своите следбеници на Инстаграм, но и нејзините мисли и ставови. Па сега таа успеа да ги насмее со интересна порака што ја сподели на својот ...

Цеца: Понекогаш само сакам некој да ми каже „Се ќе биде во ред, еве ти шест милиони долари“

ММС - 23.02.2021

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ неретко ги известува своите следбеници на социјалните мрежи со интересни случки од својот живот, но и размислувања кои секогаш привлекуваат внимание. Денеска на Инстаграм профилот на Цеца Ражнатовиќ се појави ...

ЗНАМ ТЕШКО Е, ЕВЕ ТИ 6 МИЛИОН ДОЛАРИ! Цеца Ражнатовиќ откри што сака во животот! (ФОТО)

Локално - 23.02.2021

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ честопати известува пред своите следбеници на социјалните мрежи за најинтересните настани од нејзиниот живот, но и размислувања кои секогаш привлекуваат големо внимание.

Очајнички штедев пари, јадев леб и јогурт: Лепа Брена проговори за своите почетоци

Хаштаг - 23.02.2021

Со што се соочила Брена во минатото? Пејачката Лепа Брена е една од најголемите музички sвезди на Балканот. Таа трае на јавната сцена повеќе од четири децении, а неговата популарност не згаснува ниту денес, па затоа е сè уште на самиот врв на ...

Фотографија на Лепа Брена од билет за возење: Сега има килограм пластика

Фактор - 23.02.2021

Фотографијата е направена за билет за јавен превоз. Фотографијата е направена всушност во периодот 1979/80 година, токму во времето кога оваа пејачка од Брчко ја започна својата музичка кариера во ...

По долго време Лепа Брена и Александра Пријовиќ зедно на прошетка, демантираа дека се во кавга (фото)

Хитпортал - 23.02.2021

Откако снаата прележа корона а свекрвата конечно се прибра од патувања решија заедно да се прошетаат низ центарот на Белград. Иако се шпекулираше во медиумите дека Александра Пријовиќ и Лепа Брена не се баш во добри односи тие ја демантираа оваа ...

26 години од венчавката на Цеца и Аркан: Вака изгледаше свадбата на деценијата (ФОТО+ВИДЕО)

Вистина.мк - 23.02.2021

Поминаа 26 години откако фолк sвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ се омажи за Жељко Ражнатовиќ Аркан, на 19 февруари 1995 год., а за нивната венчавка се зборуваше не само во цела Југославија, туку и многу пошироко.

Лепа Брена не е единствена: Овие млади пејачки се испробале како актерки, помеѓу нив е и Александра Пријовиќ

Хаштаг - 23.02.2021

Познато е дека на Факултетот за драмски уметности пеењето е задолжително и дека секој актер мора да има слух, а дека и многу музичари се родени актери, се доказ и култните југословенски филмови во кои своја улога имале најпознатите пејачка како Лепа ...

Утринското селфи на Карлеуша од креветот ги полуде обожавателите: „Толку малку, а толку доволно…“ (ФОТО)

Локално - 23.02.2021

Приватните фотографии честопати привлекуваат најголемо внимание, особено оние утринските, без шминка, од спалната соба. Токму таква фотографија Јелена Карлеуша ги „почести“ фановите утрово, а селфито за само 3 часа „собра“ повеќе од 45.000 лајкови и ...

Александра Пријовиќ е секси, ама градите на Лепа Брена го држат приматот- Најдобри

Фактор - 23.02.2021

Која од која поубава... Две пејачки и тоа добри во едно семејство, а се согласуваат одлично. Едната Балканска дива, другата на врвот од својата кариера. Александра Пријовиќ е омажена со Филип Живојиновиќ, посинокот на Лепа Брена (тој е дете од ...

Врвка бикини и патики, дали е ова нај безобразната фотка на Јелена Карлеуша?! (фото)

Хитпортал - 23.02.2021

По којзнае кој пат со секоја нова фотографија нај контраверзната пејачка на балканов Јелена Карлеуша повторно провоцира. Таа на својот Инстаграм објави нова фотографија на која е во минијатурни бело бикини скоро гола со патики и привлече куп лајкови ...

Не се напорни: Eве какви барања имаат Лепа Брена и Цеца од организаторите на концерти

Вистина.мк - 23.02.2021

Рајдер листата на светските ѕвезди се нереални, додека пак на српските ѕвезди барањата се поскромни. Една од најскромните е Светлана Цеца Ражнатовиќ. „Секако дека имам рајдер листа, тоа е нормална работа кога се занимавате со ваква работа.

Еве што се наоѓа позади луксузната вила на Јелена Карлеуша, пејачката сподели ВИДЕО, прекрасна глетка!

Пулс24 - 23.02.2021

Вистинска семејна оаза! Пејачката Јелена Карлеуша ги отвора вратите на домот само за пријателите и семејството, па освен во дневната соба и некои детали што може да се видат во позадина кога позира, ретко имаме можност да видиме како изгледа куќата ...

Ретко ја гледате во вакво издание: Јелена Карлеуша се фотографираше во крупен кадар, па ја избриша фотографијата

Курир - 22.02.2021

Поп ѕвездата Јелена Карлеуша изненади во изданието во кое ретко може да ја видите. Имено, Јелена најчесто ги истакнува своите атрибути и објавува фотографии на која е многу разголена, па во прав план е нејзиното деколте, нејзиниот задник… Овој пат ...

Карлеуша стана Karlykosova – најпозната „албанска“ пејачка: Ајварот ви го простивме, неа – нема…“ (ФОТО)

Курир - 22.02.2021

Јелена Карлеуша е една од најпознатите не само српски, туку и регионални поп-фолк пејачки. На Инстаграм ја следат над 2,3 милиони следбеници ширум светот. Тие велат дека таа е најконтроверзната српска пејачка и дека е некој што ги поместува ...

Карлеуша стана Karlykosova – најпозната „албанска“ пејачка: Ајварот ви го простивме, неа – нема…“ (ФОТО)

Во Центар - 22.02.2021

Јелена Карлеуша е една од најпознатите не само српски, туку и регионални поп-фолк пејачки. На Инстаграм ја следат над 2,3 милиони следбеници ширум светот. Тие велат дека таа е најконтроверзната српска пејачка и дека е некој што ги поместува ...

Јелена Карлеуша позираше закопчана до грло, па сфати дека направила грешка – Фотографијата ја избриша за 5 секунди

Убавина и Здравје - 23.02.2021

Поп ѕвездата Јелена Карлеуша изненади во изданието во кое ретко може да ја видите. Имено, Јелена најчесто ги истакнува своите атрибути и објавува фотографии на која е многу разголена, а овој пат пејачката позираше закопчана до грло, но и така ...

Снаа и свекрва: Лепа Брена и Пријовиќ во опуштено издание се прошетаа низ Белград

Пулс24 - 23.02.2021

Иако често во српските медими се пишува за односот на Лепа Брена и Александра Пријовиќ, па наводно снаата и свекрвата не се во најдобри односи, тие го покажаа сосема противното. Имено, секогаш кога имат прилика се дружат, а понекогаш знаат да ...

(ФОТО) Цеца посакува прегратка, чоколадо и 6 милиони долари?

iPortal - 23.02.2021

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ честопати известува пред своите следбеници на социјалните мрежи за најинтересните настани од нејзиниот живот, но и размислувања кои секогаш привлекуваат големо внимание.

Фото: На лажен Инстаграм профил Карлеуша е претставена како албанска музичарка

Канал5 - 22.02.2021

Јелена Карлеуша е една од најпознатите пејачки во регионот. На Инстаграм ја следат над 2,3 милиони луѓе ширум светот. За неа се зборува дека е најконтроверзната пејачка и дека постојано ги поместува границите, како во музиката така и во модата.

Лепа Брена и Александра Пријовиќ се прошетаа низ Белград – моментот го овековечија на фотографија

Скопје24 - 22.02.2021

За Лепа Брена и Пријовиќ се зборува дека не се во најдобри односи, но со последната фотографија на социјалните мрежи го покажаа токму спротивното. Имено, снаата и свекрвата прошетаа низ центарот на Белград, односно низ Калемегдан.

Здравко Чолиќ: Ги пофали Брена и Драгана, а за Цеца го кажа ова

Фактор - 22.02.2021

Зборуваше за пејачките кои сами го изоделе својот пат до популарноста... Поп пејачот Здравко Чолиќ ги цени пејачките кои сами го оделе патот до популарноста и постигнале успех без ничија помош, а смета дека Цеца Ражнатовиќ не спаѓа во таа група.

Снаа и свекрва: Лепа Брена и Пријовиќ во опуштено издание се прошетаа низ Белград (фото)

Курир - 22.02.2021

Иако често во српските медими се пишува за односот на Лепа Брена и Александра Пријовиќ, па наводно снаата и свекрвата не се во најдобри односи, тие го покажаа сосема противното. Имено, секогаш кога имат прилика се дружат, а понекогаш знаат да ...

Хејтерите на апарати: Јелена Карлеуша се соголи повторно, најсекси до сега

Фактор - 22.02.2021

Повеќето од времето е гола, но како што изјави во една прилика „Ние познатите го правиме тоа затоа што ни е работа, тоа е шоу бизнис и така заработуваме“. Јелена Карлеуша постираше нова фотка на Инстаграм.

Карлеуша стана Karlykosova – најпозната „албанска“ пејачка: Ајварот ви го простивме, неа – нема…“ (ФОТО)

Вистина.мк - 22.02.2021

Јелена Карлеуша е една од најпознатите не само српски, туку и регионални поп-фолк пејачки. На Инстаграм ја следат над 2,3 милиони следбеници ширум светот. Тие велат дека таа е најконтроверзната српска пејачка и дека е некој што ги поместува ...

Ретко ја гледате во вакво издание: Јелена Карлеуша се фотографираше во крупен кадар, па ја избриша фотографијата

Вистина.мк - 22.02.2021

Поп ѕвездата Јелена Карлеуша изненади во изданието во кое ретко може да ја видите. Имено, Јелена најчесто ги истакнува своите атрибути и објавува фотографии на која е многу разголена, па во прав план е нејзиното деколте, нејзиниот задник… Овој пат ...

Албанците ја присвоија Карлеуша: Таа е нашата најголема дива

Локално - 22.02.2021

Јелена Карлеуша важи за една од најпознатите и најпопуларните поп-пејачки во регионот – и иако е родена во Белград, се чини дека фановите од Косово и Албанија сакаат да ја присвојат. На Инстаграм се појави профил наречен „Karly Kosova“, кој објавува ...