TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Героски извини за нарушениот комодитет!

Нетпрес - 26.01.2014

Редакцијата на НетПрес одлучи како одговор на неоснованите тврдења на Бранко Героски да објави документи од Агенцијата за катастар од неговата навистина „дебела“ имотна состојба, како и ...

Героски и Кабранов вртеле 100 илјади евра низ ЧЛЕН 16

Курир - 26.01.2014

Јавноста е фрапирана од податоците кои како лавина се откриваат и го покажуваат раскошот и удобствата во кои функционираат ударните пера на СДСМ од типот на Бранко Героски, Ацо Кабранов, Борјан ...

Бранко Героски ќе го тужи Нетпрес

+инфо - 26.01.2014

Новинарот и уредник Бранко Героски преку правниот застапник адвокатска канцеларија „Апостолски“ од порталот Нетпрес бара јавно извинување и повлекување на неточните наводи изнесени во текстот со ...

Пет стана, фирми и викендичка во “неслободна Македонија“

Курир - 26.01.2014

По откривањето на скандалот дека првата екипа на новинари на СДСМ, Бранко Героски, Ацо Кабранов, Борјан Јовановски и другите поседуваат голем број на фирми,јавноста денес е сведок на нови откритија ...

Героски и Точи со закани за тужби кон ,,Нетпрес “ и ,,Дневник “

Канал5 - 26.01.2014

Бранко Героски преку адвокатска канцеларија „Апостолски“ како правен застапник на Нетпрес бара јавно извинување од порталот и повлекување на неточните наводи изнесени во текстот со наслов „Нови ...

Нетпрес : Новинарите – бизнисмени со добри имоти зад себе

Канал5 - 26.01.2014

По написот во весникот „Дневник“, каде се посочуваат десетици фирми чии сопственици се новинари , Нетпрес објавува документи кои покажуваат дека новинарите бизнисмени добро се офајдиле од нивните ...

Нови сознанија – новинарите бизнисмени со добри имоти зад себе

Нетпрес - 26.01.2014

По откривањето на скандалот кој го објави дневниот весник „Дневник“, каде се посочуваат десетици фирми чии сопственици се новинари блиски до СДСМ, на површина излегуваат дополнително документи кои ...

НетПрес: Героски извини за нарушениот комодитет!

Курир - 26.01.2014

Редакцијата на НетПрес одлучи како одговор на неоснованите тврдења на Бранко Героски да објави документи од Агенцијата за катастар од неговата навистина „дебела“ имотна состојба, како и ...

Героски бара извинување од Нетпрес

Либертас - 26.01.2014

Бранко Героски, преку правниот застапник адвокатска канцеларија „Апостолски“, бара порталот Нетпрес јавно да се извини да ги повлече наводи изнесени во текстот со наслов „Нови сознанија – новинарите ...

Бело прање

Либертас - 25.01.2014

Текстот на весникот „Дневник“, на извесната Катерина Нешкова, под наслов „Случај Латас и Ивона Талевска: Шилегов ги заборавил другите новинари што имаат фирми“, иако во силна конкуренција на слични ...

На урдата и падна цената

Курир - 25.01.2014

Бранко Героски, елитниот новинар на СДСМ, по откривањето на скандалот дека тој покрај медиуми има повеќе други фирми и невладини организации, на неговиот портал Плусинфо се обидува да се "пере" со ...

НетПрес: Нови сознанија – новинарите бизнисмени со добри имоти зад себе

Курир - 26.01.2014

По откривањето на скандалот кој го објави дневниот весник „Дневник", каде се посочуваат десетици фирми чии сопственици се новинари блиски до СДСМ, на површина излегуваат дополнително документи кои ...

Брука на новинарите на СДСМ

Курир - 25.01.2014

По објавувањето на информациите дека Бранко Героски, Ацо Кабранов, Борјан Јовановски, Оливера Трајковска, Мери Јордановска и останатите новинарски пера на СДСМ поседуваат фирми и се занимаваат со ...

Нетпрес: Героски извини за нарушениот комодитет!

Република - 26.01.2014

Редакцијата на „ НетПрес “ одлучи како одговор на неоснованите тврдења на Бранко Героски да објави документи од Агенцијата за катастар од неговата навистина „дебела“ имотна состојба, како и ...

Героски реагира на пишувањата на Нетпрес

Курир - 26.01.2014

Новинарот и уредник Бранко Героски бара јавно извинување и повлекување на, како што вели, неточните наводи изнесени во текстот со наслов „Нови сознанија – новинарите бизнисмени со добри имоти зад ...

НетПрес:Бранко Геровски има пет стана , викендичка и фирми

Lider - 26.01.2014

По откривањето на скандалот дека првата екипа на новинари на СДСМ, Бранко Героски, Ацо Кабранов, Борјан Јовановски и другите поседуваат голем број на фирми,јавноста денес е сведок на нови откритија ...

Геровски се пере со ,,Бело прање”

Lider - 26.01.2014

Елитниот новинар на СДСМ , Бранко Героски, по откривањето на скандалот дека тој покрај медиуми има повеќе други фирми и невладини организации, на неговиот портал Плусинфо се обидува да се “пере” со ...

Нови сознанија: По неколку станови, џипови, земјишта - имотот на новинарите на СДСМ

Press24 - 26.01.2014

По откривањето на скандалот кој го објави дневниот весник „Дневник“, каде се посочуваат десетици фирми чии сопственици се новинари блиски до СДСМ, на површина излегуваат дополнително документи кои ...

Брука на новинарите на СДСМ

Нетпрес - 25.01.2014

По објавувањето на информациите дека Бранко Героски, Ацо Кабранов, Борјан Јовановски, Оливера Трајковска, Мери Јордановска и останатите новинарски пера на СДСМ поседуваат фирми и се занимаваат со ...

Героски со реакција на пишувањата на „Нетпрес“

Република - 26.01.2014

Новинарот и уредник Бранко Героски бара јавно извинување и повлекување на, како што вели, неточните наводи изнесени во текстот со наслов „Нови сознанија – новинарите бизнисмени со добри имоти зад ...

НетПрес: Нови сознанија – новинарите бизнисмени со добри имоти зад себе

Денешен - 26.01.2014

По откривањето на скандалот кој го објави дневниот весник „Дневник”, каде се посочуваат десетици фирми чии сопственици се новинари блиски до СДСМ, на површина излегуваат дополнително документи кои ...

Имотите на новинарите на тапет

Република - 26.01.2014

Продолжува копањето по имотот и фирмите на новинарите. По откривањето на скандалот кој го објави дневниот весник „Дневник“, каде се посочуваат десетици фирми на новинари Нетпрес излезе со тврдење ...

Еее Геро бе - бетер од Али Баба си

Вечер Прес - 26.01.2014

Имајќи во предвид колку фирми поседуваат новинарите блиски до СДСМ, се чини дека тие треба да формираат Стопанска комора. Медиумските послушници на СДСМ, според информациите кои ги објави Дневник, се ...

Борците за медиуми тргнаа жестоко против „Дневник“

Lider - 25.01.2014

Текстот објавен во денешниот број на весникот „Дневник“, во кој се открива дека голем број на новинари блиски до опозицијата, на свое име поседуваат и по неколку фирми, по се’ изгледа ги погоди ...

Дневник открива нова медиумска афера-Новинари блиски до СДСМ сопственици на десетици фирми

Алфа - 25.01.2014

Нова новинарска афера. Весникот “Дневник” објавува текст за повеќе фирми регистрирани на име на новинари блиски до опозициката СДСМ. Бранко Героски, Ацо Кабранов,Оливера Трајковска, Роберт Поповски, ...

Борците за медиуми тргнаа жестоко против „Дневник“

Република - 25.01.2014

Текстот објавен во денешниот број на весникот „Дневник“, во кој се открива дека голем број на новинари блиски до опозицијата, на свое име поседуваат и по неколку фирми, по се’ изгледа ги погоди ...

Кои сè новинари имаат фирми?

Република - 25.01.2014

Освен Талевска и Латас, пишува „Дневник“ , има уште дузина новинари во Македонија што на свое име имаат или имале регистрирано повеќе фирми и тоа на една адреса.

Новинарите на СДСМ треба да формираат Стопанска комора

Нетпрес - 25.01.2014

Имајќи во предвид колку фирми поседуваат новинарите блиски до СДСМ, се чини дека тие треба да формираат Стопанска комора. Медиумските послушници на СДСМ, според информациите кои ги објави Дневник, се ...

Курир: Новинарите на СДСМ: Ем шути- ем бодат

Економски - 25.01.2014

Страшна паника владее кај опозициските новинари по објавувањето на фрапантните информации дека првата постава на СДСМ во медиумите далеку повеќе била насочена кон бизниси, отколку кон новинарството, ...

“Борците за медиуми” тргнаа жестоко против „Дневник“

Економски - 25.01.2014

Текстот објавен во денешниот број на весникот „Дневник“, во кој се открива дека голем број на новинари блиски до опозицијата, на свое име поседуваат и по неколку фирми, по се’ изгледа ги погоди ...

Борците за медиуми тргнаа жестоко против „Дневник“

Курир - 25.01.2014

Текстот објавен во денешниот број на весникот „Дневник“, во кој се открива дека голем број на новинари блиски до опозицијата, на свое име поседуваат и по неколку фирми, по се’ изгледа ги погоди ...

Борците за медиуми тргнаа жестоко против „Дневник“

Нетпрес - 25.01.2014

Текстот објавен во денешниот број на весникот „Дневник“, во кој се открива дека голем број на новинари блиски до опозицијата, на свое име поседуваат и по неколку фирми, по се’ изгледа ги погоди ...

Паника кај новинарите на СДСМ

Lider - 25.01.2014

Паника владее кај опозициските новинари по објавувањето на фрапантните информации дека првата постава на СДСМ во медиумите далеку повеќе била насочена кон бизниси, отколку кон новинарството.

Новинарите згнасени од „Дневник“

Бриф - 25.01.2014

„Дневник море Дневник, некогаш Дневник, некогаш беше весник, сега за жал нема квалитет ниту хартијата за тоалетна некој да ве користи…Жално за тие „колеги“ кои прифаќаат нарачани текстови да ...

Новинарите на СДСМ: Ем шути- ем бодат

Курир - 25.01.2014

Страшна паника владее кај опозициските новинари по објавувањето на фрапантните информации дека првата постава на СДСМ во медиумите далеку повеќе била насочена кон бизниси, отколку кон новинарството.

Новинарите згнасени од „Дневник“

Либертас - 25.01.2014

„Дневник море Дневник, некогаш Дневник, некогаш беше весник, сега за жал нема квалитет ниту хартијата за тоалетна некој да ве користи…Жално за тие „колеги“ кои прифаќаат нарачани текстови да ...

Бранко Героски гневен зошто е фатен жив

Нетпрес - 25.01.2014

Новинарката на „Дневник“ е мочла. Вака уредникот на поталот Плусинфо и весникот „Слободен печат“, Бранко Героски, на својот Фејсбук профил распали со лични навреди кон новинарката на „Дневник“.

Новинарите на СДСМ - сериозни бизнисмени

Press24 - 25.01.2014

Фрапантните податоци до кои стигна весникот „Дневник“ покажуваат дека новинарите блиски до СДСМ биле и сериозни бизнисмени. Бројни познати новинари кои во јавноста отворено ги бранат политиките на ...

Бранко Героски со навреди кон новинарката на Дневник која разоткри колку фирми поседува

Курир - 25.01.2014

Новинарката на „Дневник“ е мочла. Вака уредникот на поталот Плусинфо и весникот „Слободен печат“, Бранко Героски, на својот Фејсбук профил распали со лични навреди кон новинарката на „Дневник“.

Бранко Геровски на својот фејсбук профил ја нападна новинарката на Дневник

Lider - 25.01.2014

Уредникот на поталот Плусинфо и весникот „Слободен печат“, Бранко Героски, на својот Фејсбук профил распали со лични навреди кон новинарката на „Дневник“ и ја нарече мочла.

Кои се услугите на ЧЛЕН 16 на Героски за рекламите од Жерновски?

Курир - 25.01.2014

Здружението на граѓани за одбрана на слободата на говорот и јавното изразување Член 16, зад кое стои уредникот на порталот Плусинфо и Слободен печат, Бранко Героски, пред неколку дена организираше ...

Новинарска војна – кој имал се фирми, има ли пари и криминали – фрчат најави за тужби

МК News - 25.01.2014

Освен Талевска и Латас има уште дузина новинари во Македонија што на свое име имаат или имале регистрирано повеќе фирми и тоа на една адреса. Заборави ли портпаролот на СДСМ да ги наброи и Геровски, ...

Новинарите на СДСМ треба да формираат Стопанска комора

Денешен - 25.01.2014

Имајќи во предвид колку фирми поседуваат новинарите блиски до СДСМ, се чини дека тие треба да формираат Стопанска комора. Медиумските послушници на СДСМ, според информациите кои ги објави Дневник, се ...

ДНЕВНИК: Шилегов ги заборавил другите новинари што имаат фирми

Канал5 - 25.01.2014

Во денешниот број, Дневник објавува кои познати македонски новинари имаат фирми, невладини организации или учествуваат во некои компании Освен Талевска и Латас има уште дузина новинари во Македонија ...