TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија загуби од Австрија исто како и во Марија Енцерсдорф

Gol.mk - 08.11.2019

Женската фудбалска репрезентација на Македонија доживеа нов пораз во квалификациите за Европското првенство (ЕП) во 2021 година и на домашен терен загуби од селекцијата на Австрија (0-3). Далеку поискусниот тим и фаворит на хартија го грабна полниот ...

Жени квалификации за ЕП: Толку се силите, Македонија – Австрија 0:3

SportMedia - 08.11.2019

Во четвртиот квалификациски меч за пласман на ЕП, нашата женскат репрезентација вечерва на Арената „Тодор Проески“ загуби од Австрија со 0:3. Тоа беше третиот наш пораз во Групата Г. Пораз апсолутно заслужен, сепак Австрија во моментов е пресилна за ...

Фудбалерките повторно поразени од Австрија

Екипа - 08.11.2019

Женската фудбалска репрезентација на Македонија по вторпат во евроквалификациите загуби од репрезентацијата на Австрија, овој пат на домашен терен со 0-3. Во натпреварот во кој во нашиот состав недостигаа Наташа Андонова и Романа Трајковска, ...

Фудбалерките повторно немоќни: Австрија славеше лесно во Скопје (ФОТО)

Sport 1 - 08.11.2019

Женската фудбалска репрезентација на Македонија го доживеа и третиот пораз на четвртиот натпревар во квалификациите за Европското првенство во 2021 година. Нашите најдобри фудбалерки вечерва во Скопје на арената „Тодор Проески“ загубија од Австрија ...

(ФОТО) Македонија поразена од Австрија – но она што го направија гостите е ЧУДНО

Спортклуб - 08.11.2019

Македонската женска фудбалска селекција по вторпат во рамки на квалификациите за Европското првенство во 2021 година е поразена од Австрија. Вечерва гостинките славеа со 3-0 против „црвено-жолтите“ што за нашиот национален тим ова беше трети пораз ...

Ангеловски: Ќе се бориме за бодови, но ќе размислуваме и за плејофот со Косово

МКД - 08.11.2019

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски вели дека и покрај тоа што се загубени шансите за пласман на ЕП преку квалификациите, Македонија ќе се бори да освои што е можно повеќе бодови против Австрија и Израел.

Ангеловски: Пресметките со Австрија и Израел ќе бидат подготовка за плејофот против Косово

Дерби - 08.11.2019

Македонската А фудбалска репрезентација циклусот на квалификации за Европското првенство ќе ги заврши со пресметките со Австрија и Израел. Тоа се дуели кои на 16 и 19 ноември ги играме во Виена и Скопје, а на истите ќе се обидеме да дојдеме до што ...

Ангеловски го повика Аврамовски за дуелите против Австрија и Израел (ФОТО)

СуперСпорт - 08.11.2019

Македонскиот селектор Игор Ангеловски на денешната прес-конференција го објави списокот со повикани репрезенативци за дуелите против Австрија и Израел. Ангеловски нема да може да смета на Висар Муслиу, Бобан Николов и Илија Несторовски поради жолти ...

Аврамовски доби повик од Ангеловски, се враќа и Ѓорѓев

МКД - 08.11.2019

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски денеска го објави списокот на фудбалери за дуелите со Австрија и Израел, на него се најде и најдобриот стрелец на Вардар, Даниел Аврамовски.

Ангеловски: Не е сеедно на кое место ќе завршиме во овие квалификации!

Sport 1 - 08.11.2019

Селекторот на макеоднската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски посочи дека не е сеедно Македонија на која позиција ќе заврши во квалификациите, па црвено-жолтите во последните два меча од овој циклус за Евро 2020 ќе се обиде да освои што е ...

Ангеловски: Австрија и Израел се генералка за Косово, не е сеедно на која позиција ќе завршиме

Спортклуб - 08.11.2019

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, денеска го објави списокот на фудбалери на кои ќе смета за последните два квалификациски натпревари за ЕУРО 2020. година против Израел и Австрија.

Ангеловски прозиваше за Австрија и Израел

Кајгана - 08.11.2019

Без неколкумина планирани играчи, репрезентацијата на Македонија ќе ги заврши квалификациите во натпреварите против Австрија и Израел. Вкупно 23 играчи се најдоа на списокот. Селекторот Игор Ангеловски има доста главоболки околу составот со оглед на ...

Ангеловски: Австрија и Израел ќе ни бидат добра подготовка за Косово

Gol.mk - 08.11.2019

Фудбалската репрезентација на Македонија повторно ќе биде на едно место и ќе се подготвува за наредните два предизвици во евроквалификациите, тоа се дуели со Австрија и Израел . Селекторот Игор Ангеловски ги отвори картите, а на прес-конференцијата ...

Ангеловски: Дуелите со Австрија и со Израел ќе бидат подготовка за плејофот против Косово во Лигата на нации

Екипа - 08.11.2019

Македонската сениорска репрезентација со многу проблеми се соочува пред последните два натпревари против Австрија и против Израел од квалификациите за ЕП 2020 поради отсуството на дури шест стандардни репрезентативци.

Список за Австрија и Израел: Без Адеми, се враќа Барди, повик за Аврамовски...

Gol.mk - 08.11.2019

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија , Игор Ангеловски, го објави списокот за претстојните два квалификациски натпревари против Австрија и Израел кои се играат во рамки на циклусот за Европското првенство (ЕП) во 2020 година.

Ангеловски го објави списокот на повикани играчи за Израел и Австрија: Ѓорѓев се враќа, повик и за Аврамовски

Дерби - 08.11.2019

Селекторот на најдобрата македонска фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски го објави списокот на повикани играчи во пресрет на последните два квалификациски натпревари за Европското првенство против Израел и Австрија.

Ангеловски го повика Аврамовски и го врати Ѓорѓев за последните два меча

Sport 1 - 08.11.2019

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски го повика најдобриот фудбалер во Првата лига, Даниел Аврамовски, фудбалерот на Вардар и го врати во репрезентацијата Никола Ѓорѓев, играчот на Грасхоперс за последните два ...

Аврамовски и Ѓорѓев нови имиња на списокот на Ангеловски за мечевите со Австрија и со Израел

Екипа - 08.11.2019

Селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски го соопшти списокот фудбалери за последните два натпревари од квалификациите за пласман на ЕП 2020 против Австрија во Виена на 16. ноември и против Израел во Скопје на 19. ноември.

Водечкиот стрелец на првенството доби повик од Ангеловски

Н.Македонија - 08.11.2019

Селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски повика 23 фудбалери за претстојните два натпревари против Австрија и Израел, во рамки на квалификациите за Европското првенство (ЕП) в година.

Жените без Андонова однапред осудени на пораз против Австрија?

Спортманија - 08.11.2019

Доколку се обложите на единица, квотата е дури 28, а за двојна шанса 1Х е 8.50. Женската фудбалска репрезентација на Австрија е голем фаворит во пресрет на дуелот од квалификациите за Европското првенство со Македонија на арената „Тоше Проески“ во ...

Aнгеловски: Против Австрија да докажеме дека поразот во Скопје беше само лош ден

Спортски - 08.11.2019

Денес селекторот Игор Ангеловски го објави списокот на повикани фудбалери за натпреварите со Австрија и Израел. За овие натпревари Ангеловски нема да смета на дури шестмина стандардни репрезентативци.

Ангеловски: Австрија покажа најмногу, играме за подобар пласман во групата!

SportMedia - 08.11.2019

Игор Ангеловски денеска го соопшти списокот на фудбалерите со кои ќе настапи на дуелите со Австрија и со Израел. Тој го образложи списокот на фудбалери, го нема Адеми кој иако настапи со Шахтјор, нема да може да игра за репрезентацијата поради ...

Долга е листата на отсутни за виенскиот фудбалски бал со Австрија

Спортманија - 08.11.2019

Муслиу, Николов и Несторовски немаат право на настап на следниот меч поради картони, а Адеми, Бејтулаи, Радески, Дориев и Стоилов се повредени. Во составот за првпат е Даниел Аврамовски, а се враќа Ѓорѓев.

Селекторот Ангеловски го објави списокот за Австрија и Израел

ТВ21 - 08.11.2019

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски, денеска го објави списокот на играчи на кои ќе смета за престојните два натпревари против Австрија и против Израел.

На Австрија и Израел одиме без шестмина стандардни репрезентативци

Спортски - 08.11.2019

Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски на денешната прес-конференција го објави списокот за двата натпревари со Австрија на гости и Израел дома. За овој натпревар не се во комбинација за настап поради жолти картони Висар Муслиу, Бобан Николов и ...

Објавен списокот за дуелите со Австрија и Израел, повик за Аврамовски од Вардар

TopSport - 08.11.2019

Селекторот на фудбалската селекција на Македонија, Игор Ангеловски денеска го објави списокот на оние фудбалери на кои ќе смета за дуелите со Австрија и Израел во пследните две кола од квалификациските мечеви за пласман на ЕУРО 2020.

СПИСОКОТ ЗА АВСТРИЈА И ИЗРАЕЛ: Аврамовски дебитант, се враќа Ѓорѓев

SportMedia - 08.11.2019

Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери кои ќе настапат на натпреварите со Австрија и со Израел. Аврамовски добива шанса, а на списокот е Никола Ѓорѓев. Останатите се стандардните кои подолго време се со националниот ...

Ангеловски го објави списокот за Австрија и Израел, две нови имиња во репрезентацијата

Спортклуб - 08.11.2019

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, повика 23 фудбалери за претстојните два натпревари против Австрија во Виена и Израел во Скопје од квалификациите за ЕУРО 2020.

Изов ја препушти улогата фаворит на Австрија

А1 On - 07.11.2019

Селекторот на македонската женска фудбалска репрезентација Игор Кизов, во пресрет на утрешниот натпревар против соодветната австриска селекција, рече дека гостинките се фаворити за освојување на бодовите.

Изов ја препушти улогата фаворит на Австрија

MakPress - 07.11.2019

Селекторот на македонската женска фудбалска репрезентација Игор Кизов, во пресрет на утрешниот натпревар против соодветната австриска селекција, рече дека гостинките се фаворити за освојување на бодовите.

Ангеловски го објави списокот на повикани играчи за Израел и Австрија: Ѓорѓев се враќа, повик и за Аврамовски

Точка - 08.11.2019

Селекторот на најдобрата македонска фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски го објави списокот на повикани играчи во пресрет на последните два квалификациски натпревари за Европското првенство против Израел и Австрија.

Ангеловски го повика Аврамовски за мечевите со Австрија и Израел, го врати и Ѓорѓев

24Фудбал - 08.11.2019

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски денеска го објави списокот на фудбалери за дуелите со Австрија и Израел, на него се најде и најдобриот стрелец на Вардар, Даниел Аврамовски.

Објавен списокот за дуелите со Австрија и Израел, повик за Аврамовски од Вардар

Макфакс - 08.11.2019

Селекторот на фудбалската селекција на Македонија, Игор Ангеловски денеска го објави списокот на оние фудбалери на кои ќе смета за дуелите со Австрија и Израел во пследните две кола од квалификациските мечеви за пласман на ЕУРО 2020.

Ангеловски: Двата меча ќе бидат подготовка за плејофот против Косово

Слободен Печат - 08.11.2019

Дебитант во најдобрата македонска репрезентација е фудбалерот на Вардар, Даниел Аврамовски. Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски го објави списокот од 23 фудбалери на кои ќе смета за последните два натпревари од ...

Дуелите против Австрија и Израел ни се подготовка за Косово

Вечер Прес - 08.11.2019

Со неколку измени во составот, македонската фудбалска репрезентација ќе ги одигра последните два натпревара од квалификациите за Европското првенство наредната година, против Австрија и Израел.

Ангеловски го објави списокот за последните два меча против Австрија и Израел

Сител - 08.11.2019

На списокот на селекторот Ангеловски има 23-ца фудбалери за претстојните два натпревари против Австрија и Израел, во рамките од квалификациите за ЕУРО 2020. Висар Муслиу, Бобан Николов и Илија Несторовски поради жолти картони нема да бидат во ...

Ангеловски: Дуелите со Австрија и Израел ќе бидат и подготовка за плејофот со Косово

24Фудбал - 08.11.2019

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски вели дека и покрај тоа што се загубени шансите за пласман на ЕП преку квалификациите, Македонија ќе се бори да освои што е можно повеќе бодови против Австрија и Израел.

Ангеловски го соопшти составот за Австрија и Израел

Опсервер - 08.11.2019

Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски повика 23 фудбалери за претстојните два натпревари против Австрија (16. ноември, „Ернст Хапел“, Виена) и Израел (19. ноември, Национална арена „Тодор Проески“) од квалификациите за ЕУРО ...

Ангеловски пред дуелите со Австрија и Израел: Ќе се бориме за бодови, но мора да мислиме и за мечот со Косово

Опсервер - 08.11.2019

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски пред квалификациските дуели со Австрија и Израел вели дека ќе македонскиот тим ќе се бори за бодови, но дека мора да се размислува и за плејоф-дуелот со Косово.

Веќе нема надежи во групата: Mрме мечевите со Австрија и Израел ги смета за подготовка за Косово

Република - 08.11.2019

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски пред квалификациските дуели со Австрија и Израел вели дека ќе македонскиот тим ќе се бори за бодови, но дека мора да се размислува и за плејоф-дуелот со Косово.

Ангеловски: Со Австрија и Израел за бодови, но ќе мислиме и на Косово

Sport M - 08.11.2019

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски пред квалификациските дуели со Австрија и Израел вели дека ќе се борат за бодови на овие мечеви, но дека мора да се размислува и за плејоф-дуелот со Косово.

Веќе нема надежи во групата: Ангеловски веќе се подготвува за Косово

PressingTV - 08.11.2019

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски пред квалификациските дуели со Австрија и Израел вели дека ќе македонскиот тим ќе се бори за бодови, но дека мора да се размислува и за плејоф-дуелот со Косово.

Ангеловски го соопшти составот за Австрија и Израел

Нетпрес - 08.11.2019

Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски повика 23 фудбалери за претстојните два натпревари против Австрија (16 ноември, „Ернст Хапел“, Виена) и Израел (19 ноември, Национална арена „Тодор Проески“) од квалификациите за ЕУРО 2020.

Ангеловски пред дуелите со Австрија и Израел: Ќе се бориме за бодови, но мора да мислиме и за мечот со Косово

Нетпрес - 08.11.2019

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски пред квалификациските дуели со Австрија и Израел вели дека ќе македонскиот тим ќе се бори за бодови, но дека мора да се размислува и за плејоф-дуелот со Косово.

Ангеловски ги избра фудбалерите за Австрија и Израел

Локално - 08.11.2019

Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски повика 23 фудбалери за претстојните два натпревари против Австрија (16. ноември, „Ернст Хапел“, Виена) и Израел (19. ноември, Национална арена „Тодор Проески“) од квалификациите за ЕУРО ...

Аврамовски повикан во репрезентацијата, се враќа и Ѓорѓев

iPortal - 08.11.2019

Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски повика 23 фудбалери за претстојните два натпревари против Австрија (16. ноември, „Ернст Хапел“, Виена) и Израел (19. ноември, Национална арена „Тодор Проески“) од квалификациите за ЕУРО ...

Ангеловски го соопшти составот за Австрија и Израел

А1 On - 08.11.2019

Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски повика 23 фудбалери за претстојните два натпревари против Австрија (16. ноември, „Ернст Хапел“, Виена) и Израел (19. ноември, Национална арена „Тодор Проески“) од квалификациите за ЕУРО ...

Ангеловски го соопшти составот за Австрија и Израел

MakPress - 08.11.2019

Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски повика 23 фудбалери за претстојните два натпревари против Австрија (16. ноември, „Ернст Хапел“, Виена) и Израел (19. ноември, Национална арена „Тодор Проески“) од квалификациите за ЕУРО ...

Ангеловски: Ќе се бориме за бодови, но мора да мислиме и за мечот со Косово

MakPress - 08.11.2019

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски пред квалификациските дуели со Австрија и Израел вели дека ќе македонскиот тим ќе се бори за бодови, но дека мора да се размислува и за плејоф-дуелот со Косово.