TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп помилува поранешен гувернер осуден на затвор за корупција

MTM - 18.02.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп го помилува поранешниот гувернер на Илиноис, Род Благојевич, кој отслужи казна од 14 години за обид да го продаде испразнетото сенаторско место на Барак Обама по неговата кандидатура за претседател во САД во ...

Трамп помилува седум лица, ја намали и затворската казна на Род Благоевиќ

Слободен Печат - 18.02.2020

Благоевич е еден од четворицата кои претседателот Трамп денеска ги помилува со намалување на затворските рокови. Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска ја намали затворската казна на Род Благоевиќ, поранешен гувернер-демократ на сојузната држава ...

Трамп ќе го помилува Род Благојевиќ

Макфакс - 18.02.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе го помилува поранешниот гувернер на Илиноис, кој е во затвор поради изнуда, подмитување и корупција, пренесе американската телевизија Еј-Би-Си. 62-годишниот член на Демократската партија веќе осум години е ...

Трамп ќе го помилува Род Благојевиќ

24Инфо - 18.02.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе го помилува поранешниот гувернер на Илиноис, кој е во затвор поради изнуда, подмитување и корупција, пренесе американската телевизија Еј-Би-Си. 62-годишниот член на Демократската партија веќе осум години е ...

Трамп ќе го помилува Род Благојевиќ

Н.Македонија - 18.02.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе го помилува поранешниот гувернер на Илиноис, Род Благојевиќ, кој е во затвор поради изнуда, подмитување и корупција, пренесе американската телевизија Еј-би-си.

Трамп го помилува поранешниот гувернер Род Благојевиќ (ВИДЕО)

Локално - 18.02.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска ја намали затворската казна на Род Благојевиќ, поранешен гувернер-демократ на сојузната држава Илиноис, јави дописникот на МИА од Вашингтон. Благојевиќ беше осуден на 14 години затвор поради, како што ...

Трамп ја намали затворската казна на Род Благоевич

Либертас - 18.02.2020

– Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска ја намали затворската казна на Род Благоевич, поранешен гувернер-демократ на сојузната држава Илиноис, јави дописникот на МИА од Вашингтон. Благојевич беше осуден на 14 години затвор поради, како што ...

Трамп гопомилува поранешниот гувернер Род Благоевич

Нетпрес - 18.02.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска ја намали затворската казна на Род Благоевич, поранешен гувернер-демократ на сојузната држава Илиноис, јави дописникот на МИА од Вашингтон. Благојевич беше осуден на 14 години затвор поради, како што укажаа ...

Трамп ја намали затворската казна на ексгувернерот Род Благоевич

А1 On - 18.02.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска ја намали затворската казна на Род Благоевич, поранешен гувернер-демократ на сојузната држава Илиноис. Благојевич беше осуден на 14 години затвор поради, како што укажаа обвинителите, обид да го „продаде“ ...

Трамп ја намали затворската казна на Род Благоевич

+инфо - 18.02.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска ја намали затворската казна на Род Благоевич, поранешен гувернер-демократ на сојузната држава Илиноис, јави дописникот на МИА од Вашингтон. Благоевич беше осуден на 14 години затвор поради, како што укажаа ...

Трамп ја намали затворската казна на Род Благоевич

Фокус - 18.02.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска ја намали затворската казна на Род Благоевич, поранешен гувернер-демократ на сојузната држава Илиноис, јави дописникот на МИА од Вашингтон. Благојевич беше осуден на 14 години затвор поради, како што укажаа ...

Трамп ја намали затворската казна на Род Благоевич

MakPress - 19.02.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска ја намали затворската казна на Род Благоевич, поранешен гувернер-демократ на сојузната држава Илиноис, јави дописникот на МИА од Вашингтон. Благојевич беше осуден на 14 години затвор поради, како што укажаа ...