TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дали професионални војници се вработуваат во партиски штаб - СДСМ се оградува од огранокот во Арачиново

Сител - 28.09.2022

Наместо одговорност, централата на СДСМ само се оградува од повикот на општинската организација во Арачиново, кандидатите кои што аплицирале за работа во АРМ да се појават кај претседателот на огранокот на истата партија или кај раководството на ...

СДСМ Арачиново за скандалозната објава - Фејсбук странцата била хакирана

Канал5

Арсовски со дипломатски одговор за скандалот со конкурсот за професионални војници во АРМ

MakPress

Огранок на СДСМ Арачиново вработува војници

Фактор

СКАНДАЛ: СДСМ-Арачиново ги повикува кандидатите кои што аплицирале за работа во АРМ да се јават кај претседателот на огранокот на партијата

Курир

СДСМ Арачиново: Кандидатите за професионални војници да дојдат во партиското седиште

Press24

СДСМ-Арачиново ги повикува кандидатите кои што аплицирале за работа во АРМ да се јават кај претседателот на огранокот на партијата

Денешен

Нетпрес Република +инфо 360 степени Слободен Печат Сител MakPress Телма

ВМРО-ДПМНЕ обвини за партиска регрутација на војска, СДСМ се оградува

24 Вести - 28.09.2022

Сите се оградуваат, но никој не кажува што ќе се преземе СДСМ Арачиново ја избриша објавата на Фејсбук, преку која повика сите арачиновците кои се јавиле на повикот на Министерството за одбрана, прво да се обратат во Општинската организација, а ...

СДСМ: Се оградуваме од објавата на Фејсбук страницата на локалната организација во Арачиново

Канал5

СДСМ се оградува од објавата на Фејсбук страницата на локалната организација во Арачиново

24Инфо

СДСМ се оградува од објавата на Фејсбук страницата на локалната организација во Арачиново

Република

СДСМ: Целосно се оградуваме од објавата на Фејсбук страницата на локалната организација во Арачиново

Press24

СДСМ се огради од објавата на Фејсбук страницата на локалната организација во Арачиново

А1 On

СДСМ се оградува од објавата на Фејсбук страницата на локалната организација во Арачиново

Скопје1

Макфакс Локално Либертас Бриф Курир МКД Нетпрес ТВ21

ВМРО-ДПМНЕ: Според кој НАТО стандард огранокот на СДС Арачиново регрутира професионални војници

А1 On - 28.09.2022

„Скандал и блам, партијата на дезертерот Ковачевски регрутира професионални војници преку општински ограноци. На фејсбук страната на СДС Арачиново е објавено известување до членовите на СДС од Арачиново со информација сите тие кој што се јавиле на ...

Ковачки: Вработување професионални војници преку партиски огранок во Арачиново е со знаење на дезертерот Ковачевски и калфата Зечевиќ, оставки и одговорност

24Инфо

Според кој НАТО стандард СДС Арачиново регрутира професионални војници?

Република

ВМРО-ДПМНЕ: Дезертерот Ковачевски да одговори според кој НАТО стандард огранокот на СДС Арачиново регрутира професионални војници

Курир

Според кој НАТО стандард огранокот на СДС Арачиново регрутира професионални војници, вели ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

ВМРО-ДПМНЕ: Според кој НАТО стандард огранокот на СДС Арачиново регрутира професионални војници?

Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ: Дезертерот Ковачевски да одговори според кој НАТО-стандард огранокот на СДС Арачиново регрутира професионални војници

Макфакс

PressingTV Сител MTM MakPress Lider Канал5 Курир MakPress

Стоилковски: Каков дебакл за СДС и срам за АРМ и НАТО, дезертерот Ковачевски вработува професионални војници преку ...

А1 On - 27.09.2022

„Каков дебакл за СДС, партија која што ја води дезертер, повикува граѓани да се вработат како професионални војници, преку партиски штабови, со пријава кај партиски функционери. Пред само еден час, на фејсбук страницата на СДС Арачиново е објавено ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и дезертерот Ковачевски признаа дека стојат зад партискиот повик

Канал5

Стоилковски:СДСМ повикува граѓани да се вработат како професионални војници преку партиски штаб

Канал5

Стоилковски: Каков дебакл за СДСМ и срам за АРМ и НАТО, дезертерот Ковачевски вработува професионални војници преку партиски штаб, оставка од Славјанка Петровска веднаш

Курир

Каков дебакл за СДС и срам за АРМ и НАТО, дезертерот Ковачевски вработува професионални војници преку партиските штабови

24Инфо

Стоилковски: Дебакл за СДС и срам за АРМ и НАТО, дезертерот Ковачевски вработува професионални војници преку партиските штаб

Република

ВМРО-ДПМНЕ побара оставка од Славјанка Петровска: „Се вработуваат војници преку партиски штаб“

Макфакс

Скопје1 МКД Нетпрес Press24 Либертас Lider Република +инфо

Министерството за одбрана демантира дека се селектираат војници преку СДСМ

Канал5 - 27.09.2022

Министерството за одбрана информира дека процесот на пријавување и селекција за конкурсот за прием на професионални војници се спроведува согласно професионални норми и стандарди. Во врска со натписите во некои портали, а се однесуваат на објава на ...

Конкурсот за професионални војници е според професионални стандарди, МО и Армијата не дозволуваат партиско влијание

24Инфо

МО: Селекцијата на професионални војници не дозволува какви било партиски влијанија

Press24

Министерството за одбрана демантира дека се селектираат војници преку СДСМ

Република

МО: Не дозволуваме какви било партиски или друг вид на влијание во Армијата

Бриф

МО: Не дозволуваме какви било партиски или друг вид на влијание во Армијата

Локално

МО: Не дозволуваме какви било партиски или друг вид на влијание во Армијата

Опсервер

Сител +инфо Zoom Либертас Фокус Вечер Прес Н.Македонија