TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бајден ја поништи одлуката на Трамп, им дава 235 милиони на Палестинците

МКД - 08.04.2021

Администрацијата на претседателот на САД Џо Бајден планира да издвои 235 милиони долари помош за Палестинците, за повторно да го придвижи финансирањето на Агенцијата на ОН за помош на палестинските бегалци (УНРВА) и другата помош која ја укина ...

САД им ја враќа на Палестинците помошта од 200 милиони долари

Канал5 - 07.04.2021

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден планира да одвои околу 200 милиони долари помош за Палестинците, враќајќи дел од помошта што поранешниот претседател Доналд Трамп ја укинал.

САД ќе ја обноват хуманитарната помош за Палестинците во висина од 235 милиони долари

ТВ21 - 07.04.2021

САД планираат обнова на американската хуманитарна помош за Палестинците, запрена за време на претседателот Доналд Трамп во 2018 година. Како што изјави денеска државниот секретар Ентони Блинкен, рестартираната помош треба најпрвин да биде одобрена ...

САД ќе ја обноват помошта за Палестинците

Опсервер - 07.04.2021

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден планира да испрати пакет помош од околу 150 милиони долари за Палестинците, обновувајќи дел од помошта која ја прекина поранешниот претседател Доналд Трамп, изјавија денеска добро упатени лица ...

Бајден поништи одлука на Трамп, дава 235 милиони на Палестина

Локално - 07.04.2021

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден планира да издвои 235 милиони долари за помош на Палестинците, со цел да се започне повторно со финансирање на Агенцијата на ООН за помош на палестинските бегалци (УНРВА) и друга помош што ја ...

САД ќе ја обноват помошта за Палестинците

Либертас - 07.04.2021

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден планира да испрати пакет помош од околу 150 милиони долари за Палестинците, обновувајќи дел од помошта која ја прекина поранешниот претседател Доналд Трамп, изјавија денеска добро упатени лица ...

САД ќе ја обноват помошта за Палестинците

24Инфо - 07.04.2021

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден планира да испрати пакет помош од околу 150 милиони долари за Палестинците, обновувајќи дел од помошта која ја прекина поранешниот претседател Доналд Трамп, изјавија денеска добро упатени лица ...

САД ќе ја обноват помошта за Палестинците

MakPress - 07.04.2021

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден планира да испрати пакет помош од околу 150 милиони долари за Палестинците, обновувајќи дел од помошта која ја прекина поранешниот претседател Доналд Трамп, изјавија денеска добро упатени лица ...

САД ја рестартираат хуманитарната помош за Палестинците во висина од 235 милиони долари

Вечер Прес - 07.04.2021

САД планираат обнова на американската хуманитарна помош за Палестинците, запрена за време на претседателот Доналд Трамп во 2018 година. Како што изјави денеска државниот секретар Ентони Блинкен, рестартираната помош треба најпрвин да биде одобрена ...