TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ова се 4-те најмоќни жени во хороскопот. Дали и вие сте една од челичните дами?

Нане - 14.08.2019

Моќта отсекогаш низ историјата се сметала за одлика на мажите, но историјата исто така сведочи дека многу влијателни дами секогаш ги остварувале своите цели, по секоја цена. Доколку сакате да бидете во тек со „хороскопските случувања“ погледнете ја ...

Најсериозните 3 хороскопски знаци со коишто не треба да се шегувате

Кафе пауза - 14.08.2019

Отворено кажувате што мислите и често сакате да правите шеги на своја и туѓа сметка? Заборавете на шегување кога сте покрај овие знаци. Поради влијанието на планетите кои ги управуваат, но и поради астролошките аспекти од нивната натална карта, нема ...

Дневен хороскоп за 14.08.2019: Близнаците да бидат упорни, Вагите да не ги мешаат љубовта и парите

Црнобело - 14.08.2019

Дали оваа среда ќе биде среќна и на кое поле поточно? Каков тек на настаните може да очекувате, на што да се посветите, а од што да направите чекор ...

Пазете се од нив: Овие знаци на зодијакот се родени манипулатори

Точка - 13.08.2019

Некои луѓе едноставно се склони кон манипулација. Иако понекогаш манипулацијата не мора да биде негативна, воглавно се злоупотребува и искористува во лична корист, а на штета на другите луѓе.

На личностите родени во овој хороскопски знак може за сè да им се доверите

Кајгана - 13.08.2019

Ако не сте сигурни кому можете да му верувате и да му ги кажете тајните, според астрологијата, Бикот важи за најдоверлив хороскопски знак. Според астролозите, на личностите родени во овој знак може да им ги откриете вашите најдлабоки тајни.

Кој е најпаметниот хороскопски знак?

Скопје24 - 13.08.2019

Како прво, важно е да знаете дека интелигенцијата има две форми: Аналитичка интелигенција – која се мери со тестови за интелигенција и е поврзана со когнитивните способности на личноста. Перцепција – која значи препознавање и разбирање на ...

5 хороскопски знаци што најчесто несвесно прават грешки

Кафе пауза - 13.08.2019

Не постои човек кој не згрешил барем еднаш во животот. Постојат несвесни, но и свесни грешки. Но, постои каење и постои надуеност без покајување. Сите хороскопски знаци прават грешки, но некои повеќе од другите.

Кои се најголемите заводници според хороскопските знаци

ЗаЗабава - 13.08.2019

Следниве три хороскопски знаци се најопасни кога станува збор за флертот и заведувањето. На нивните вештини за заведување не можете да одолеете… Дали вие се наоѓате меѓу нив? Близнаци Имаат интересен пријателски пристап, кој всушност, секогаш ја ...

4 ментално најсилни хороскопски знаци

Црнобело - 13.08.2019

Кој хороскопски знаци не знаат што е страв? Кои се подготвени да најдат решение дури и во најтешките животни мигови? Кои хороскопски знаци имаат ментална сила и способност реално и трезвено да гледаат на работите? Кои хороскопски знаци одлично се ...

Кои се 3-те најтврдоглави хороскопски знаци?

Скопје24 - 12.08.2019

Сите понекогаш имаме епизоди на тврдоглавост, без разлика на кој хороскопски знак припаѓаме. Но, постојат неколку претставници на Зодијакот кои со своето удирање со глава во тврд ѕид се издвојуваат од сите останати.

3-те хороскопски знаци кои, според ѕвездите, ќе стапат во брак до крајот на оваа година

Нане - 12.08.2019

Трите хороскопски знаци, доколку се наоѓаат во посериозни врски, можат да бидат пријатно изненадени до крајот на оваа година, така што со партнерот ќе го направат следниот чекор и ќе стапат во брак.

Родени под среќна ѕвезда: Овие 2 хороскопски знаци имаат најмногу среќа во животот!

Среќа.mk - 12.08.2019

За некои луѓе се вели дека се родени под среќна ѕвезда бидејќи сѐ им оди во животот. Можеби не се родени под среќна ѕвезда туку во правилниот хороскопски знак. Овие два знаци се најголемите среќници во зодијакот.

3-те хороскопски знаци кои се оперирани од чувството за романтика, кога станува збор за љубовта

Нане - 12.08.2019

Повеќето луѓе се навикнати, особено на почетокот на една врска, да изразуваат повеќе романтични чувства и да прават буквално се за партнерот. Но, замислете партнерот да не е таков. Да не се досетува да ви подари цвеќе, да ви каже некој убав ...

3 астролошки апликации од кои може да научите за вашата натална карта, а ќе ве изненадат со точноста

Кафе пауза - 12.08.2019

Сакате астрологија и сте голем фан на хороскопот? Ако сте одлучиле целосно да се посветите на проучување на Зодијакот, во кој хороскопски знак патува месечината и слично тогаш сигурни сме дека овие апликации се вистински погодок за вас.

Овие два хороскопски знаци никогаш не лажат

Скопје инфо - 12.08.2019

Сите понекогаш лажеме, без оглед на тоа дали се работи за мали или големи лаги. Но, има луѓе кои навистина не знаат да лажат. Овие луѓе се најискрени и секогаш претпочитаат да ја кажат вистината.

Мажите родени во овие хороскопски знаци се мајстори за флерт

Вистина.мк - 12.08.2019

Астролозите тврдат дека на способноста за флерт делува и хороскопскиот знак, а во овие знаци се раѓаат највештите заводници. Овен Овните сакаат да бидат мачо мажи на сите животни полиња, па така и на љубовен план.

Кои се најголемите „хејтери“ меѓу хороскопските знаци?

Кумановски м. - 12.08.2019

Не ги сакаат сите луѓе во своето друштво, а хороскопот во голема мера одредува колку и ќе бидеме друштвеи. Овие три хороскопски знаци се најголемите хејтери во зодијакот. РОДЕНИ ДА БИДАТ ГЛАВНИ: Двата најуспешни хороскопски знаци loading...

Три хороскопски знаци ги очекува најголема среќа до крајот на годината – проверете дали сте и вие меѓу нив

Магазин - 12.08.2019

На почетокот од 2019 година некои луѓе беа среќни, некои па имаа среќно лето, но овие три хороскопски знаци ќе имаат многу среќа последните три месеци од годината. Прочитајте и дознајте што вели хороскопот за овие знаци. Јарец Време е да заблескате.

На личностите родени во овој хороскопски знак може за сè да им се доверите

Локално - 13.08.2019

Ако не сте сигурни кому можете да му верувате и да му ги кажете тајните, според астрологијата, Бикот важи за најдоверлив хороскопски знак. Според астролозите, на личностите родени во овој знак може да им ги откриете вашите најдлабоки тајни.

3-те хороскопски знаци кои, според ѕвездите, ќе стапат во брак до крајот на оваа година

Скопје24 - 12.08.2019

Трите хороскопски знаци, доколку се наоѓаат во посериозни врски, можат да бидат пријатно изненадени до крајот на оваа година, така што со партнерот ќе го направат следниот чекор и ќе стапат во брак. 1.

За овие хороскопски знаци се тврди дека имаат најмногу среќа во животот!

Екран - 12.08.2019

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… „Роди ме мајко со ксмет па фрли ме на буниште“, вели онаа народната со која сакаме да кажеме дека во животот ни треба ...