TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пендаровски на средба со принцот Едвард

Скопје1 - 16.05.2019

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими Неговото Височество принцот Едвард, грофот од Весекс, кој престојува во официјална посета на Република Македонија.

Пендаровски го прими Неговото Височество принцот Едвард, грофот од Весекс

24Инфо - 16.05.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими Неговото Височество принцот Едвард, грофот од Весекс, кој престојува во официјална посета на Република Северна Македонија.

(ФОТО) Британскиот принц со полна агенда: Го пречека Шекеринска, се виде со Заев, на ред е Пендаровски

Фактор - 16.05.2019

Принцот Едвард, грофот од Весекс, денес ќе оди на средба со претседателот Пендаровски. Шефот на државата ќе го пречека неговото височество во вилата Водно. Британскиот принц пристигна во средата на аеродромот во Скопје и беше пречекан од ...

Претседателот Пендаровски ќе го прими принцот Едвард

Р.С.Европа - 16.05.2019

Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски денеска во вилата Водно ќе го прими неговото височество принцот Едвард, грофот од Весекс, кој престојува во официјална посета на државава.

Кој е принцот Едвард: Најмалото дете на Кралицата, годишно заработува 140.000 фунти

PressingTV - 16.05.2019

Во Македонија денеска на гости е принцот Едвард кој доаѓа на покана на британската амбасада. За него малку се знае и не е експониран во јавнота како неговиот брат Чарлс или пак внуците Хари и Вилијам.

Принцот Едвард на средба со претседателот Пендаровски

Опсервер - 16.05.2019

Принцот Едвард, грофот од Весекс, кој од вчера престојува во официјална посета на земјава, денеска ќе има средба со претседателот Стево Пендаровски. Британскиот принц ќе присуствува во Националната филхармонија на настанот што треба да ги прикаже ...

Британскиот принц Едвард пристигна во Македонија

Фокус - 15.05.2019

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска попладнево на Скопскиот аеродром го пречека принцот Едвард, грофот од Сасекс. По тој повод, Шекеринска на Твитер напиша „уникатна посета која зборува за одличните односи меѓу двете земји“.

Британскиот принц Едвард пристигна во скопје, ќе ги промовира силните врски меѓу двете земји

Сакам да кажам - 15.05.2019

Британскиот принц Едвард пристигна попладнево на Скопскиот аеродром и беше пречекан од министерката за одбрана Радмила Шекеринска. „Уникатна посета која зборува за одличните односи меѓу двете земји“, твитна Шекеринска.

Британскиот принц Едвард пристигна во Македонија

Н.Македонија - 15.05.2019

Неговото Височество принцот Едвард, грофот од Весекс, ќе престојува во официјална посета на Македонија, Словенија и Хрватска во периодот од 14 до 17 мај 2019 година. Оваа посета на Македонија ќе ги потенцира цврстите односи помеѓу државата и ...

Принцот Едвард, грофот од Весекс во официјална посета на Македонија

МКД - 15.05.2019

Од 14 до 17 мај грофот од Весекс ќе престојува во официјална посета на Словенија, Северна Македонија и Хрватска. Посетата на грофот од Весекс на Северна Македонија ќе ги истакне цврстите релации со Обединетото Кралство.

Пендаровски: Посетата на принцот Едвард потврда на силните врски со Обединетото Кралство

А1 On - 16.05.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими Неговото Височество принцот Едвард, грофот од Весекс, кој престојува во официјална посета на Република Северна Македонија.

Принцот Едвард на средба со претседателот Пендаровски

24Инфо - 16.05.2019

Принцот Едвард, грофот од Весекс, кој од вчера престојува во официјална посета на земјава, денеска ќе има средба со претседателот Стево Пендаровски. Британскиот принц ќе присуствува во Националната филхармонија на настанот што треба да ги прикаже ...

Принц Едвард од утре во дводневна посета на Македонија

24Инфо - 14.05.2019

Принцот Едвард, грофот од Сасекс утре ќе дојде во дводневна посета на Македонија. Тој за време на посетата ќе биде запознаен со примери за помошта што Обединетото Кралство ја нуди за нашата земја во областа на ран детски развој и образование, како и ...

Принцот Едвард пристигна во официјална посета на Северна Македонија

Независен - 15.05.2019

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска попладнево на Скопскиот аеродром го пречека принцот Едвард, грофот од Сасекс. По тој повод, Шекеринска на Твитер напиша „уникатна посета која зборува за одличните односи меѓу двете земји“.

Принцот Едвард, грофот од Весекс во официјална посета на Северна Македонија

Локално - 15.05.2019

Грофот од Весекс ќе престојува во официјална посета на Словенија, Северна Македонија и Хрватска во периодот од 14 до 17 мај 2019 година. Посетата на грофот од Весекс на Северна Македонија ќе ги истакне цврстите релации меѓу Обединетото Кралство и ...

Пендаровски се сретна со принцот Едвард

Макфакс - 16.05.2019

Претседателот Стево Пендаровски се сретна со принцот Едвард, грофот од Весекс, кој престојува во официјална посета на земјава. Пендаровски ја оцени посетата на принцот како потврда за силните врски меѓу Република Северна Македонија и Обединетото ...

Принцот Едвард на средба со претседателот Пендаровски

Независен - 16.05.2019

Принцот Едвард, грофот од Весекс, кој од вчера престојува во официјална посета на земјава, денеска ќе има средба со претседателот Стево Пендаровски. Британскиот принц ќе присуствува во Националната филхармонија на настанот што треба да ги прикаже ...

Принц Едвард доаѓа во дводневна посета на Македонија

Слободен Печат - 14.05.2019

Ова е втора посета на принцот Едвард на Македонија. Принцот Едвард, грофот од Весекс, ќе ја посети Македонија на 15 и 16 мај, најавија од британската амбасада во Скопје. Тој во текот на посетата ќе биде запознаен со примери за помошта што ...

Принцот Едвард пристигна во официјална посета на Македонија

+инфо - 15.05.2019

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска попладнево на Скопскиот аеродром го пречека принцот Едвард, грофот од Сасекс. По тој повод, Шекеринска на Твитер напиша „уникатна посета која зборува за одличните односи меѓу двете земји“.

Принцот Едвард по 13 години повторно во Македонија (галерија)

Мета - 16.05.2019

Британскиот принц Едвард, грофот од Весекс, вчера пристигна во официјална посета на земјава. На аеродромот „Скопје“ беше пречекан од вицепремиерката Радмила Шекеринска, како и од британската амбасадорка во Република Северна Македонија, Рејчел ...

Пендаровски се сретна со принцот Едвард, грофот од Весекс

Press24 - 16.05.2019

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими Неговото Височество принцот Едвард, грофот од Весекс, кој престојува во официјална посета на Македонија. Посакувајќи му добредојде во земјава, претседателот Пендаровски изрази ...

Принцот Едвард пристигна во Скопје - средба со претседателот Пендаровски

Press24 - 16.05.2019

Принцот Едвард, грофот од Весекс, кој од вчера престојува во официјална посета на земјава, денеска ќе има средба со претседателот Стево Пендаровски. Британскиот принц ќе присуствува во Националната филхармонија на настанот што треба да ги прикаже ...

Принцот Едвард повторно во Македонија

+инфо - 14.05.2019

Принцот Едвард, грофот од Весекс, ќе ја посети Македонија на 15 и 16 мај, најавија од британската амбасада во Скопје. Тој во текот на посетата ќе биде запознаен со примери за помошта што Обединетото Кралство ја нуди за нашата земја во областа на ран ...

Принцот Едвард пристигна во официјална посета на Северна Македонија

24Инфо - 15.05.2019

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска попладнево на Скопскиот аеродром го пречека принцот Едвард, грофот од Сасекс. По тој повод, Шекеринска на Твитер напиша „уникатна посета која зборува за одличните односи меѓу двете земји”.

Пендаровски: Посетата на принцот Едвард потврда на силните врски со Обединетото Кралство

1tv - 16.05.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими Неговото Височество принцот Едвард, грофот од Весекс, кој престојува во официјална посета на земјава. Посакувајќи му добредојде во Република Северна Македонија, ...

Принцот Едвард на средба со претседателот Пендаровски

Локално - 16.05.2019

Принцот Едвард, грофот од Весекс, кој од вчера престојува во официјална посета на земјава, денеска ќе има средба со претседателот Стево Пендаровски. Британскиот принц ќе присуствува во Националната филхармонија на настанот што треба да ги прикаже ...

Принцот Едвард пристигна во Македонија

Република - 15.05.2019

Од 14 до 17 мај грофот од Весекс, Принцот Едвард ќе престојува во официјална посета на Словенија, Северна Македонија и Хрватска. Тој денеска пристигна на аеродромот во Скопје каде беше пречекан од Радмила Шекеринска, вицепремиер и министерка за ...

ФОТО: Шеќеринска го пречека принцот Едвард

Press24 - 15.05.2019

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска попладнево на Скопскиот аеродром го пречека принцот Едвард, грофот од Сасекс. По тој повод, Шекеринска на Твитер напиша „уникатна посета која зборува за одличните односи меѓу двете земји“.

Пендаровски: Посетата на принцот Едвард потврда на силните врски со Обединетото Кралство

24 Вести - 16.05.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими Неговото Височество принцот Едвард, грофот од Весекс, кој престојува во официјална посета на земјава. Посакувајќи му добредојде во Република Северна Македонија, ...

Принцот Едвард денеска на средба со претседателот Пендаровски

24 Вести - 16.05.2019

Принцот Едвард, грофот од Весекс, кој од вчера престојува во официјална посета на земјава, денеска ќе има средба со претседателот Стево Пендаровски. Британскиот принц ќе присуствува во Националната филхармонија на настанот што треба да ги прикаже ...

Шеќеринска го пречека принцот Едвард

Сител - 15.05.2019

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска попладнево на Скопскиот аеродром го пречека принцот Едвард, грофот од Сасекс. По тој повод, Шекеринска на Твитер напиша „уникатна посета која зборува за одличните односи меѓу двете земји“.

Средба на претседателот Пендаровски со Неговото Височество принцот Едвард, грофот од Весекс

Centar - 16.05.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими Неговото Височество принцот Едвард, грофот од Весекс, кој престојува во официјална посета на Република Северна Македонија.

Британскиот принц Едвард ќе се сретне со Пендаровски

Скопје инфо - 16.05.2019

Принцот Едвард, грофот од Весекс, кој од вчера престојува во официјална посета на земјава, денеска ќе има средба со претседателот Стево Пендаровски. Британскиот принц ќе присуствува во Националната филхармонија на настанот што треба да ги прикаже ...

Британскиот принц Едвард пристигна во Македонија

1tv - 15.05.2019

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска попладнево на Скопскиот аеродром го пречека принцот Едвард, грофот од Сасекс. По тој повод, Шекеринска на Твитер напиша „уникатна посета која зборува за одличните односи меѓу двете земји“.

Претседателот Пендаровски се сретна со принцот Едвард: Честитки на изборот

Независен - 16.05.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими Неговото Височество принцот Едвард, грофот од Весекс, кој престојува во официјална посета на Република Северна Македонија.

Принцот Едвард на средба со претседателот Пендаровски

Сител - 16.05.2019

Принцот Едвард, грофот од Весекс, кој од вчера престојува во официјална посета на земјава, денеска ќе има средба со претседателот Стево Пендаровски. Британскиот принц ќе присуствува во Националната филхармонија на настанот што треба да ги прикаже ...

Принцот Едвард пристигна во официјална посета на Македонија

ММС - 15.05.2019

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска попладнево на Скопскиот аеродром го пречека принцот Едвард, грофот од Весекс. По тој повод, Шекеринска на Твитер напиша „уникатна посета која зборува за одличните односи меѓу двете земји“.

Претседателот Пендаровски го прими принцот Едвард: Ова е потврда за силните врски со Обединетото Кралство (ФОТО)

Слободен Печат - 16.05.2019

Посакувајќи му добредојде во Република Северна Македонија, претседателот Пендаровски изрази задоволство од посетата на Неговото Височество, оценувајќи ја како потврда за силните врски меѓу Република Северна Македонија и Обединетото Кралство на ...

Принцот Едвард на средба со претседателот Пендаровски

Канал5 - 16.05.2019

Принцот Едвард, грофот од Весекс, кој од вчера престојува во официјална посета на земјава, денеска ќе има средба со претседателот Стево Пендаровски. Британскиот принц ќе присуствува во Националната филхармонија на настанот што треба да ги прикаже ...

Принцот Едвард пристигна во официјална посета на Северна Македонија

Нова ТВ - 15.05.2019

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска попладнево на Скопскиот аеродром го пречека принцот Едвард, грофот од Сасекс. По тој повод, Шекеринска на Твитер напиша „уникатна посета која зборува за одличните односи меѓу двете земји“.

Принцот Едвард на средба со претседателот Пендаровски

А1 On - 16.05.2019

Принцот Едвард, грофот од Весекс, кој од вчера престојува во официјална посета на земјава, денеска ќе има средба со претседателот Стево Пендаровски. Британскиот принц ќе присуствува во Националната филхармонија на настанот што треба да ги прикаже ...

Принцот Едвард пристигна во официјална посета на нашата земја

Опсервер - 15.05.2019

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска попладнево на Скопскиот аеродром го пречека принцот Едвард, грофот од Сасекс. По тој повод, Шекеринска на Твитер напиша „уникатна посета која зборува за одличните односи меѓу двете земји“.

Пендаровски: Посетата на принцот Едвард потврда на силните врски со Обединетото Кралство

Бриф - 16.05.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими Неговото Височество принцот Едвард, грофот од Весекс, кој престојува во официјална посета на земјава. Посакувајќи му добредојде во Република Северна Македонија, ...

Принцот Едвард на средба со претседателот Пендаровски

1tv - 16.05.2019

Принцот Едвард, грофот од Весекс, кој од вчера престојува во официјална посета на земјава, денеска ќе има средба со претседателот Стево Пендаровски. Британскиот принц ќе присуствува во Националната филхармонија на настанот што треба да ги прикаже ...

Британскиот принц Едвард пристигна во Македонија

Либертас - 15.05.2019

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска попладнево на Скопскиот аеродром го пречека принцот Едвард, грофот од Сасекс. По тој повод, Шекеринска на Твитер напиша „уникатна посета која зборува за одличните односи меѓу двете земји“.

Пендаровски: Посетата на принцот Едвард потврда на силните врски со Обединетото Кралство

Либертас - 16.05.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими Неговото Височество принцот Едвард, грофот од Весекс, кој престојува во официјална посета на земјава. Посакувајќи му добредојде во Република Северна Македонија, ...

Принцот Едвард на средба со претседателот Пендаровски

ММС - 16.05.2019

Принцот Едвард, грофот од Весекс, кој од вчера престојува во официјална посета на земјава, денеска ќе има средба со претседателот Стево Пендаровски. Британскиот принц ќе присуствува во Националната филхармонија на настанот што треба да ги прикаже ...

Британскиот принц Едвард пристигна во Македонија

iPortal - 16.05.2019

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска вчера попладне на Скопскиот аеродром го пречека принцот Едвард, грофот од Сасекс. По тој повод, Шекеринска на Твитер напиша „уникатна посета која зборува за одличните односи меѓу двете ...

Пендаровски: Посетата на принцот Едвард потврда на силните врски со Обединетото Кралство

Сител - 16.05.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими Неговото Височество принцот Едвард, грофот од Весекс, кој престојува во официјална посета на земјава. Посакувајќи му добредојде во Република Северна Македонија, ...