TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пронајдени 16 мигранти во близината на кумановско

ТВ21 - 11.02.2019

На 10.02.2019 година во 07.35 часот на автопатот Табановце-Куманово возило „Мерцедес“ не застанало на даден знак и се упатило кон граничниот премин Табановце. По преземени мерки, во 08.20 часот во село Табановце, на место викано „Чивлук“, било ...

Српски државјанин утринава лишен од слобода на Табановце

Кумановски м. - 11.02.2019

На Граничниот премин Табановце утринава во 04:30 часот, при пасошка контрола, било констатирано дека Ј.Ј.(57) од Панчево, Република Србија, се наоѓа на стоп – листа. Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, во 05.00 часот лицето ...

Српски државјанин уапсен на Табановце

Сител - 11.02.2019

Рано утрово во 04.30 часот на Граничен премин Табановце, при пасошка контрола, било констатирано дека Ј.Ј.(57) од Панчево, Република Србија, се наоѓа на стоп – листа. Во 05.00 часот лицето било предадено на полициски службеници од Полициската ...

Уапсен Србин кој се барал со потерница

24Инфо - 11.02.2019

Полицијата на ГП Табановце утрово го уапсила Ј.Ј.(57) од Србија кој се барал со потерница. Како што информира МВР, утрово во 4.30 часот на ГП Табановце дошол Ј.Ј. При пасошката контрола, било констатирано дека тој се наоѓа на стоп – листа.

Албанец се обидел да излезе од Македонија со фалсификуван пасош

Скопје1 - 10.02.2019

На 09.02.2019 година во 09,15 часот на Граничниот премин Табановце, за излез од Р.Македонија, по извршена пасошка контрола на З.К. (25) од Албанија констатирано е дека патната исправа е фалсификувана.

Откриени 16 мигранти, криумчарите избегале

24Инфо - 11.02.2019

Полицијата открила шеснаесет мигранти во село Табановце и Лојане, информираше МВР. Според полицијата, вчера околу 7.35 часот на автопатот Табановце- Куманово автомобил „мерцедес“ не застанал на даден знак и се упатил кон граничниот премин Табановце.

Србин уапсен на граничниот премин Табановце

Скопје1 - 11.02.2019

На 11.02.2019 година во 04.30 часот на Граничен премин Табановце, при пасошка контрола, било констатирано дека Ј.Ј.(57) од Панчево, Република Србија, се наоѓа на стоп – листа. Во 05.00 часот лицето било предадено на полициски службеници од ...

Албанец сакал да излезе од Македонија со фалсификуван пасош

Фокус - 10.02.2019

Едно лице од Албанија е лишено од слобода, откако е констатирно дека, при пасошка контрола, неговиот пасош е фалсификуван. „На 09.02.2019 година во 09,15 часот на Граничниот премин Табановце, за излез од Р.Македонија, по извршена пасошка контрола на ...

Шверцот на мигранти низ кумановско не запира

Кумановски м. - 11.02.2019

На автопатот Табановце – Куманово вчера во 07.35 часот возило „Мерцедес“ не застанало на даден знак и се упатило кон граничниот премин Табановце. По преземени мерки, во 08.20 часот во село Табановце, на место викано „Чивлук“, било пронајдено ...

Апсење ноќеска на Табановце, Србин кој се наоѓал на стоп – листа сакал да премине граница

Република - 11.02.2019

Ноќеска околу 04 часот на Граничен премин Табановце, при пасошка контрола, било констатирано дека Ј.Ј. (57) од Панчево, Република Србија, се наоѓа на стоп – листа. Во 05 часот лицето било предадено на полициски службеници од Полициската станица ...

Апсење на Табановце - го изнеле со лисици на раце

Press24 - 10.02.2019

Во 09.15 часот на Граничниот премин Табановце, за излез од Македонија, по извршена пасошка контрола на 25-годишниот З.К. од Албанија констатирано е дека патната исправа е фалсификувана. Лицето било лишено од слобода и предадено на полициски ...

Откриени две групи со 16 мигранти кај Табановце

Макфакс - 11.02.2019

Две групи со вкупно 16 миграти биле откриени во близина на Табановце. Како што информира полицијата, вчера во 7:35 часот на автопатот Табановце-Куманово возило „мерцедес“ не застанало на даден знак и се упатило кон граничниот премин Табановце.

Србин уапсен на Табановце

МКД - 11.02.2019

Рано утрово во 04.30 часот на Граничен премин Табановце, при пасошка контрола, било констатирано дека Ј.Ј.(57) од Панчево, Република Србија, се наоѓа на стоп – листа. Во 05.00 часот лицето било предадено на полициски службеници од Полициската ...

Приведено лице со фалсификуван пасош на Табановце

24Инфо - 10.02.2019

На 09.02.2019 година во 09.15 часот на Граничниот премин Табановце, за излез од Р.Македонија, по извршена пасошка контрола на З.К. (25) од Албанија констатирано е дека патната исправа е фалсификувана.

Откриени две групи со 16 мигранти кај Табановце

Точка - 11.02.2019

Две групи со вкупно 16 миграти биле откриени во близина на Табановце. Како што информира полицијата, вчера во 7:35 часот на автопатот Табановце-Куманово возило „мерцедес“ не застанало на даден знак и се упатило кон граничниот премин Табановце.

Уапсен патник од Албанија, со фалсификуван пасош фатен на Табановце

+инфо - 10.02.2019

На 09.02.2019 година во 09.15 часот на Граничниот премин Табановце, за излез од Р.Македонија, по извршена пасошка контрола на З.К. (25) од Албанија констатирано е дека патната исправа е фалсификувана.

Откриени две групи со 16 мигранти кај Табановце

24Инфо - 11.02.2019

Две групи со вкупно 16 миграти биле откриени во близина на Табановце. Како што информира полицијата, вчера во 7:35 часот на автопатот Табановце-Куманово возило „мерцедес“ не застанало на даден знак и се упатило кон граничниот премин Табановце.

На Табановце приведен албански државјанин со фалсификуван пасош

А1 On - 10.02.2019

Албански државјанин со фалсификувана патна исправа е лишен од слобода на Табановце при обид да излезе од Македонија. Како што соопшти МВР, На 09.02.2019 година во 09.15 часот на граничниот премин Табановце, за излез од Македонија, по извршена ...

Откриени две групи со 16 мигранти кај Табановце

Centar - 11.02.2019

Две групи со вкупно 16 миграти биле откриени во близина на Табановце. Како што информира полицијата, вчера во 7:35 часот на автопатот Табановце-Куманово возило „мерцедес“ не застанало на даден знак и се упатило кон граничниот премин Табановце.

На „Табановце“ уапсен албански државјанин со фалсификуван пасош

Слободен Печат - 10.02.2019

Како што соопшти МВР, На 09.02.2019 година во 9.15 часот на граничниот премин Табановце, за излез од Македонија, по извршена пасошка контрола на З.К. (25) од Албанија констатирано е дека патната исправа е фалсификувана.

Полицијата фати две групи мигранти

Опсервер - 12.02.2019

На 10.02.2019 година во 07.35 часот на автопатот Табановце-Куманово возило „Мерцедес“ не застанало на даден знак и се упатило кон граничниот премин Табановце. По преземени мерки, во 08.20 часот во село Табановце, на место викано „Чивлук“, било ...

На Табановце приведен албански државјанин со фалсификуван пасош

Курир - 10.02.2019

Албански државјанин со фалсификувана патна исправа е лишен од слобода на Табановце при обид да излезе од Македонија. Како што соопшти МВР, На 09.02.2019 година во 09.15 часот на граничниот премин Табановце, за излез од Македонија, по извршена ...

Албанец сакал да излезе од Македонија со фалс пасош

Н.Македонија - 10.02.2019

Албански државјанин со фалсификувана патна исправа е лишен од слобода на Табановце при обид да излезе од Македонија. Како што соопшти МВР, вчера во 9.15 часот на граничниот премин Табановце, за излез од Македонија, по извршена пасошка контрола на ...

На Табановце приведен албански државјанин со фалсификуван пасош

Локално - 10.02.2019

Албански државјанин со фалсификувана патна исправа е лишен од слобода на Табановце при обид да излезе од Македонија. Како што соопшти МВР, На 09.02.2019 година во 09.15 часот на граничниот премин Табановце, за излез од Македонија, по извршена ...

На Табановце приведен албански државјанин со фалсификуван пасош

1tv - 10.02.2019

Албански државјанин со фалсификувана патна исправа е лишен од слобода на Табановце при обид да излезе од Македонија. Како што соопшти МВР, На 09.02.2019 година во 09.15 часот на граничниот премин Табановце, за излез од Македонија, по извршена ...

На Табановце приведен албански државјанин со фалсификуван пасош

МКД - 10.02.2019

Албански државјанин со фалсификувана патна исправа е лишен од слобода на Табановце при обид да излезе од Македонија. Како што соопшти МВР, На 09.02.2019 година во 09.15 часот на граничниот премин Табановце, за излез од Македонија, по извршена ...

На Табановце приведен Албанец со фалсификуван пасош

ТВ21 - 10.02.2019

Албански државјанин со фалсификувана патна исправа е лишен од слобода на Табановце при обид да излезе од Македонија. Како што соопшти МВР, На 09.02.2019 година во 09.15 часот на граничниот премин Табановце, за излез од Македонија, по извршена ...

На Табановце приведен Албанец со фалсификуван пасош

4NEWS - 10.02.2019

Албански државјанин со фалсификувана патна исправа е лишен од слобода на Табановце при обид да излезе од Македонија. Како што соопшти МВР, На 09.02.2019 година во 09.15 часот на граничниот премин Табановце, за излез од Македонија, по извршена ...

На Табановце приведен албански државјанин со фалсификуван пасош

Канал5 - 10.02.2019

Албански државјанин со фалсификувана патна исправа е лишен од слобода на Табановце при обид да излезе од Македонија. Како што соопшти МВР, На 09.02.2019 година во 09.15 часот на граничниот премин Табановце, за излез од Македонија, по извршена ...

Албански државјанин приведен на Табановце

Кумановски м. - 10.02.2019

На 09.02.2019 година во 09,15 часот на Граничниот премин Табановце, за излез од Р.Македонија, по извршена пасошка контрола на З.К. (25) од Албанија констатирано е дека патната исправа е фалсификувана, информираат од полицијата.