TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Костовски: Стечајот на Еуростандард Банка е злостор од криминогени структури, а тоа имам намера и да го докажам

ТВ21 - 17.10.2020

По покренувањето на кривични пријави од Народна банка против високи структури на Еуростандард банка кои директно учествувале во носење на банката во стечај со соопштение до медиумите се јави Трифун Костовски, кој како акционер во банката го поздрави ...

Трифун Костовски: Ќе докажам дека стечајот на Еуростандард е дело на криминогени структури

МКД - 17.10.2020

По покренувањето на кривични пријави од Народна банка против високи структури на Еуростандард банка кои директно учествувале во носење на банката во стечај со изјава се јави Трифун Костовски, кој како акционер во банката го поздрави овој потег на ...

Народната банка ги засили активностите за унапредување на платежните услуги и поддршка на финтек-секторот

24Инфо - 17.10.2020

Развивањето на платните системи, создавањето простор за унапредување и развивање на пазарот на платежни услуги и поддршката на примената на нови иновативни технологии во финансискиот сектор се дел од приоритетите на Народната банка.

ТРИФУН КОСТОВСКИ: Не се плашам од кривичната пријава, туку сум охрабрен да докажам дека стечајот е злостор

Фактор - 17.10.2020

Откако Народна банка поднесе кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард банка, Трифун Костовски, еден од сопствениците на банката, соопшти до медумите дека не се плаши од ова, туку напротив, е охрабрен да докаже дека стечајот ...

КРИВИЧНАТА ПРИЈАВА СТИГНАЛА ПРЕД ОСУМ ДЕНА - како ќе се одмотува клопчето Еуростандард банка

Фактор - 17.10.2020

Кривичната пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард банка стигнала пред осум дена. Јавноста се досега ја немше таа информација, а ја открил премиерот Зoран Заев пред штедачите на банката, нешто што тие го открија во свое соопштение до ...

Трифун Костовски верува дека кривичната пријава од НБ е за него и неговиот син Коста

Телма - 16.10.2020

Народната банка поднесе кривични пријави против, како што се посочува, поранешни одговорни лица во „Еуростандард банка“ АД Скопје – сега во стечај. Но, од НБРМ велат дека за да го испочитуваат правото на презумпција на невиност не може да споделат ...

НБ со кривични против поранешни одговорни лица во Еуростандард банка, Костовски верува дека се за него и неговиот син

Локално - 16.10.2020

Народната банка поднесе кривични пријави против, како што се посочува, поранешни одговорни лица во „Еуростандард банка“ АД Скопје – сега во стечај. Но, од НБРМ велат дека за да го испочитуваат правото на презумпција на невиност не може да споделат ...

ОЈO ЗА ЕУРОСТАНДАРД БАНКА: Обвинителот ги проучува наводите од пријавата, по што ќе одлучи за понатамошниот тек на ...

Фактор - 16.10.2020

Oд Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупцијa за Фактор потврдуваат дека е пристигната кривична пријава за лица поврзани со Еуростандард банка. „Истата е пристигната на 9.10.2020 година, а е распределена кај надлежен ...

Трифун Костовски: Премиерот ги најави кривичните, вистината за стечајот е политичко бизнис криминал

Фокус - 16.10.2020

Бизнисменот, Трифун Костовски кој беше и мнозинскиот акционер во „Еуростандард банка“ на којашто пред неколку месеци и беше одземена дозволата за работа во изјава за „Фокус“ вели дека денеска слушнал за кривичната пријава што ја поднесе Народна ...

Народна банка поднесе кривични против поранешното раководство на Еуростандард

24Инфо - 16.10.2020

Народна банка сосоопштение информираше дека поднела кривични пријави против пораншното раководство на Еуростандард банка. -Имајќи го предвид членот 181 од Законот за банките , со којшто се нормира кривичното дело – Предизвикување стечај на банка, ...

Народната банка поднесе кривична пријава против одговорните лица во „Еуростандард банка“

Курир - 16.10.2020

Имајќи го предвид членот 181 од Законот за банките, со којшто се нормира кривичното дело – Предизвикување стечај на банка, Народната банка до Јавното обвинителство има поднесено кривична пријава против поранешни одговорни лица во „Еуростандард ...

Народна банка поднесе кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард банка

Фокус - 16.10.2020

Народната банка информира дека до Јавното обвинителство има поднесено кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард банка АД Скопје, сега во стечај. -Имајќи го предвид членот 181 од Законот за банките, со којшто се нормира ...

Народната банка поднесе кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард за предизвикување стечај на ...

Денар - 16.10.2020

Народната банка информира дека до Јавното обвинителство има поднесено кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард банка АД Скопје, сега во стечај. -Имајќи го предвид членот 181 од Законот за банките, со којшто се нормира ...

Народната банка поднесе кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард за предизвикување стечај

А1 On - 16.10.2020

Имајќи го предвид членот 181 од Законот за банките, со којшто се нормира кривичното дело – Предизвикување стечај на банка, Народната банка до Јавното обвинителство поднело кривична пријава против поранешни одговорни лица во „Еуростандард банка“ АД ...

Народната банка поднесе кривична против поранешни одговорни лица во Еуростандард за предизвикување стечај на банката

еМагазин - 16.10.2020

Народната банка информира дека до Јавното обвинителство има поднесено кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард банка АД Скопје, сега во стечај. -Имајќи го предвид членот 181 од Законот за банките, со којшто се нормира ...

Народна банка поднесе кривична пријава против лицата одговорни за стечајот на Еуростандард банка

Слободен Печат - 16.10.2020

Народната банка информира дека до Јавното обвинителство има поднесено кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард банка АД Скопје, сега во стечај. -Имајќи го предвид членот 181 од Законот за банките, со којшто се нормира ...

Народната банка поднесе кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард

Press24 - 16.10.2020

Народната банка информира дека до Јавното обвинителство има поднесено кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард банка АД Скопје, сега во стечај. -Имајќи го предвид членот 181 од Законот за банките, со којшто се нормира ...

Народната банка поднесе кривична пријава против поранешни директори поради стечај на Еуростандард банка

+инфо - 16.10.2020

Народната банка информира дека до Јавното обвинителство има поднесено кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард банка АД Скопје, сега во стечај. – Имајќи го предвид членот 181 од Законот за банките, со којшто се нормира ...

Народната банка поднесе кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард

Канал5 - 16.10.2020

Народната банка информира дека до Јавното обвинителство има поднесено кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард банка АД Скопје, сега во стечај. -Имајќи го предвид членот 181 од Законот за банките, со којшто се нормира ...

Народна банка поднесе кривична против поранешни одговорни лица во Еуростандард

Вечер - 16.10.2020

Народната банка информира дека до Јавното обвинителство има поднесено кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард банка АД Скопје, сега во стечај. - Имајќи го предвид членот 181 од Законот за банките, со којшто се нормира ...

Народната банка поднесе кривична пријава против одговорните лица во „Еуростандард банка“

Опсервер - 16.10.2020

Народната банка поднесе кривична пријава против поранешни одговорни лица во „Еуростандард банка“ АД Скопје. Како што информираат од НБРМ, кривичната се однесува на предизвикување стечај на банката.

Народна банка поднела кривична пријава за стечајот на Еуростандард банка

Нетпрес - 16.10.2020

Народната банка поднела кривична пријава за предизвикување стечај на банка до Јавното обвинителство против поранешни одговорни лица Еуростандард банка, соопштија оттаму. Без да објавуваат детали, од Народната банка наведуваат и дека предложиле и ...

Народната банка поднесе кривична против одговорните лица во „Еуростандард банка“

Нетпрес - 16.10.2020

Имајќи го предвид членот 181 од Законот за банките, со којшто се нормира кривичното дело – Предизвикување стечај на банка, Народната банка до Јавното обвинителство има поднесено кривична пријава против поранешни одговорни лица во „Еуростандард ...

Народна банка поднесе кривична пријава против одговорните лица во „Еуростандард банка“

PressingTV - 16.10.2020

Имајќи го предвид членот 181 од Законот за банките, со којшто се нормира кривичното дело – Предизвикување стечај на банка, Народната банка до Јавното обвинителство има поднесено кривична пријава против поранешни одговорни лица во „Еуростандард ...

Народната банка поднесе кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард за предизвикување стечај на ...

Сител - 16.10.2020

Народната банка информира дека до Јавното обвинителство има поднесено кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард банка АД Скопје, сега во стечај. -Имајќи го предвид членот 181 од Законот за банките, со којшто се нормира ...

Народната банка поднесе кривична пријава против одговорните лица во „Еуростандард банка“

Вечер - 16.10.2020

Народната банка поднесе кривична пријава против поранешни одговорни лица во „Еуростандард банка“ АД Скопје. Како што информираат од НБРМ, кривичната се однесува на предизвикување стечај на банката.

Трифун Костовски не се плаши од кривичните пријави од Народната банка

Независен - 16.10.2020

Трифун Костовски, еден од акционерите на Еуростандард банка вели дека е задоволен што по двомесечен молк отпочнуваат активности околу вистинските причини за носењето на банката во стечај. Оваа негова реакција доаѓа, како што вели во соопштението до ...

НБРМ поднесе кривична пријава против поранешни директори поради стечај на Еуростандард банка

Република - 16.10.2020

Народната банка информира дека до Јавното обвинителство има поднесено кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард банка АД Скопје, сега во стечај. соопшти Народната банка.

Народната банка поднесе кривична пријава против одговорните лица во „Еуростандард банка“

Centar - 16.10.2020

Народната банка поднесе кривична пријава против поранешни одговорни лица во „Еуростандард банка“ АД Скопје. Како што информираат од НБРМ, кривичната се однесува на предизвикување стечај на банката.

Народната банка поднесе кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард за предизвикување стечај на ...

ММС - 16.10.2020

Народната банка информира дека до Јавното обвинителство има поднесено кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард банка АД Скопје, сега во стечај. -Имајќи го предвид членот 181 од Законот за банките, со којшто се нормира ...

Народната банка поднесе кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард за предизвикување стечај на ...

Скопје инфо - 16.10.2020

Народната банка информира дека до Јавното обвинителство има поднесено кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард банка АД Скопје, сега во стечај. -Имајќи го предвид членот 181 од Законот за банките, со којшто се нормира ...

Кривична пријава за ексдиректори на Еуростандард банка за предизвикување стечај

Expres - 16.10.2020

Народната банка информира дека до Јавното обвинителство има поднесено кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард банка АД Скопје, сега во стечај. „ Имајќи го предвид членот 181 од Законот за банките, со којшто се нормира ...

Народната банка поднесе кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард за предизвикување стечај на ...

Бизнис Вести - 16.10.2020

Народната банка информира дека до Јавното обвинителство има поднесено кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард банка АД Скопје, сега во стечај. -Имајќи го предвид членот 181 од Законот за банките, со којшто се нормира ...

НБ поднесе кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард

Кајгана - 16.10.2020

Народната банка информира дека до Јавното обвинителство има поднесено кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард банка АД Скопје, сега во стечај. – Имајќи го предвид членот 181 од Законот за банките, со којшто се нормира ...

Народна банка поднесе кривична пријава против поранешни челници на „Еуростандард банка“

Мета - 16.10.2020

Народната банка до Јавното обвинителство поднесе кривична пријава против поранешни одговорни лица во „Еуростандард банка“ АД Скопје – сега во стечај. Поднесената кривична пријава е во согласност со членот 181 од Законот за банките, со којшто се ...

КОСТОВСКИ ЗА КРИВИЧНИТЕ: Знам дека се против нас сопствениците, прстот го вперувам кон Владата, таа на ова кумувала

Курир - 16.10.2020

Јас не знам против кого се поднесени кривичните пријави бидејќи досега не сум добил никакви документи, но претпоставувам дека тоа е против нас двајцата акционери во банката, односно против мене и мојот син Коста Kостовски, изјави за Фактор еден од ...

Народната банка со кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард банка

CivilMedia - 16.10.2020

Народната банка информира дека до Јавното обвинителство поднела кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард банка АД Скопје, сега во стечај. „Имајќи го предвид членот 181 од Законот за банките, со којшто се нормира кривичното ...

Народната банка поднесе кривична пријава против одговорните лица во „Еуростандард банка“

24 Вести - 16.10.2020

Народната банка информира дека до Јавното обвинителство има поднесено кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард банка АД Скопје, сега во стечај. -Имајќи го предвид членот 181 од Законот за банките, со којшто се нормира ...

Костовски: Зад кривичните пријави за случајот со „Еуростандард“ стои Владата

Нетпрес - 16.10.2020

Јас не знам против кого се поднесени кривичните пријави, бидејќи досега не сум добил никакви документи, но претпоставувам дека тоа е против нас двајцата акционери во банката, односно против мене и мојот син Коста Kостовски, изјави за Фактор еден од ...

Народна банка поднесе кривична пријава против поранешни одговорни лица во „Еуростандард банка“

Вечер Прес - 16.10.2020

Имајќи го предвид членот 181 од Законот за банките , со којшто се нормира кривичното дело – Предизвикување стечај на банка, Народната банка до Јавното обвинителство има поднесено кривична пријава против поранешни одговорни лица во „Еуростандард ...

Народната банка поднесе кривична пријава против одговорните лица во Еуростандард банка

MTM - 16.10.2020

Народната банка поднесе кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард банка АД Скопје. Како што информираат од НБРМ, кривичната се однесува за предизвикување стечај на банката.

Народна банка со кривична бара ЈО да ги гони одговорните за стечајот на Еуростандард банка

Денешен - 16.10.2020

Имајќи го предвид членот 181 од Законот за банките, со којшто се нормира кривичното дело – Предизвикување стечај на банка, Народната банка до Јавното обвинителство има поднесено кривична пријава против поранешни одговорни лица во „Еуростандард ...

ТРИФУН КОСТОВСКИ ЗА КРИВИЧНИТЕ ОД НБ: Кум на ова гонење е Владата

Денешен - 16.10.2020

Јас не знам против кого се поднесени кривичните пријави бидејќи досега не сум добил никакви документи, но претпоставувам дека тоа е против нас двајцата акционери во банката, односно против мене и мојот син Коста Kостовски, изјави за Фактор еден од ...

Народната банка поднесе кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард за предизвикување стечај на ...

Либертас - 16.10.2020

Народната банка поднела кривична пријава за предизвикување стечај на банка до Јавното обвинителство против поранешни одговорни лица Еуростандард банка, соопштија оттаму. Без да објавуваат детали, од Народната банка наведуваат и дека предложиле и ...

Народната банка поднесе кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард за предизвикување стечај на ...

4NEWS - 16.10.2020

Народната банка информира дека до Јавното обвинителство има поднесено кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард банка АД Скопје, сега во стечај. -Имајќи го предвид членот 181 од Законот за банките, со којшто се нормира ...

Народната банка поднесе кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард за предизвикување стечај на ...

Бриф - 16.10.2020

Народната банка информира дека до Јавното обвинителство има поднесено кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард банка АД Скопје, сега во стечај. -Имајќи го предвид членот 181 од Законот за банките, со којшто се нормира ...

Костовски: Заев ги најави кривичните, вистината за стечајот е политичко бизнис криминал

Мак. Весник - 16.10.2020

Бизнисменот, Трифун Костовски кој беше и мнозинскиот акционер во „Еуростандард банка“ на којашто пред неколку месеци и беше одземена дозволата за работа во изјава за „Фокус“ вели дека денеска слушнал за кривичната пријава што ја поднесе Народна ...

Трифун Костовски: Премиерот ги најави кривичните, вистината за стечајот е политичко бизнис криминал

24Инфо - 16.10.2020

Бизнисменот, Трифун Костовски кој беше и мнозинскиот акционер во „Еуростандард банка“ на којашто пред неколку месеци и беше одземена дозволата за работа во изјава за „Фокус“ вели дека денеска слушнал за кривичната пријава што ја поднесе Народна ...

Народна банка со кривична бара ЈО да ги гони одговорните за стечајот на Еуростандард банка

Скопје1 - 16.10.2020

Имајќи го предвид членот 181 од Законот за банките, со којшто се нормира кривичното дело – Предизвикување стечај на банка, Народната банка до Јавното обвинителство има поднесено кривична пријава против поранешни одговорни лица во „Еуростандард ...

Народна банка со кривични пријави против поранешните одговорни лица во „Еуростандард банка“ АД Скопје

Банкарство.мк - 16.10.2020

Оштетените штедачи од Еуростандард банка АД Скопје остварија повторна средба со премиерот Зоран Заев, придружуван од вицепремиерот Фатмир Битиќи. На состанокот, оштетените штедачи од Еуростандард банка АД Скопје побараа од премиерот Заев да ...