TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сите се фатија за глава на Емирати, како Обамејанг успеа да го промаши ова? (ВИДЕО)

24Фудбал - 27.02.2020

Пјер Емерик Обамејанг можеше да биде херојот на Арсенал против Олимпијакос, но Габонецот стана голем трагичар откако во 123. минута промаши од пет метри чист зицер. Арсенал и Олимпијакос одиграа возбудлив меч на Емирати со драма до последниот свиреж.

ВИДЕО: Шок на „Емирати“ - Ел Араби го исфрли Арсенал од ЛЕ со гол во 119. минута!

Gol.mk - 27.02.2020

Во најлудиот натпревар од првата елиминациона фаза на Лига Европа, грчкиот вицешампион Олимпијакос го исфрли ланскиот финалист Арсенал, победувајќи го среде Лондон со 1-2 по продолжението, со гол на Ел Араби постигнат во 118. минута.

Џабе беа ножичките на Обамејанг, Олимпијакос го шокираше Арсенал во 120. минута! (ВИДЕО)

24Фудбал - 27.02.2020

Олимпијакос го исфрли Арсенал од Лига Европа откако го победи со 2-1 на Емирати во меч на кој се играа и продолженија. Арсенал го доби првиот натпревар со 1-0 и се очекуваше рутински да си ја заврши задачата на домашен терен и да се пласира во ...

Олимпијакос го шокираше Арсенал во 120. минута, Обамејанг со нестварна утка се претвори во трагичар (Видео)

Дерби - 27.02.2020

Олимпијакос го изрежира најголемото изненадување во воведната нокаут рунда во Лига Европа, откако успеа да го остави зад себе поразот на домашен терен од Арсенал, такашто вечерва направи сензација на гостувањето во Северен Лондон.

Ел Араби го шокираше Арсенал во 120.минута: Олимпијакос е во осминафинале на ЛЕ (ВИДЕО)

Sport 1 - 27.02.2020

Арсенал беше пред пласман во осминафиналето на Лигата на Европа, бидејќи со фантастичниот гол на Пјер-Емерик Обамејанг во продолженијата израмни на 1-1 и имаше резултат за прогрес. Сепак во 120-тата минута Грците преку Јусеф ел Араби погодија за ...

Лудница на „Емирати“: Залудни ножичките на Обамејанг, Олимпијакос се пласираше во осминафиналето (Видео)

СуперСпорт - 27.02.2020

Неверојатен фудбал, посебно во продолженијата, видовме на „Емирати“ каде се сретнаа Арсенал и Олимпијакос. „Топчиите“ беа големи фаворити за победа, меѓутоа гостинот од Грција стигна до потребната победа од 1:0 која ги однесе до продолженијата.

Арсенал елиминиран: Олимпијакос со гол во 119. минута до осминафинале во ЛЕ (ВИДЕО)

Екипа - 27.02.2020

Арсенал доживеа елиминација во 1/16-финалето од Лигата на Европа откако во продолженијата загуби од грчки Олимпијакос со 1-2. „Топчиите“ имаа 1-1 се до 119. минута за место во осминафиналето, но Ел Араби погоди на една минути пред крајот за триумф ...

Џабе се блескавите ножички на Обамејанг, Олимпијакос го елиминира Арсенал (Видео)

Спортманија - 28.02.2020

Со погодокот на Јусеф Ел Араби во 119. минута грчкиот гигант приреди изненадување на „Емирејтс“, а на Арсенал не му помогна ниту прекрасниот гол на Габонецот во 113. минута Олимпијакос приреди нова сензација во уникатната вечер во Европа Лигата и со ...

Драма во Лондон: Олимпијакос со гол во 119 минута го исфрли Арсенал (видео)

SportMedia - 27.02.2020

Олимпијакос се пласира во осминафиналето на Лига Европа откако вечерва на „Емирати“ го победи Арсенал со 2:1. Првиот меч во Пиреја заврши со триумф на Арсенал со 1:0, а вечерва со истиот резултат славеше Олимпијакос поради што се играа продолженија.

Арсенал елиминиран од Лигата на Европа

Локално - 28.02.2020

Арсенал им приреди големо разочарување на своите навивачи, откако доживеа пораз со 1:2 од Олимпијакос на домашен терен и со тоа се простија од овогодинешното издание на Лигата на Европа уште во 1/16-финалето.

ЛЕ: Олимпијакос го елиминираше и посрамоти Арсенал (видео)

OhridNews - 27.02.2020

Фудбалерите на Олимпијакос го приредија најголемото изненадување во 1/16 финалето од Лигата на Европа елиминирајќи го Арсенал. Вкупниот резултат во двобојот е 2-2, но грците патуваат понатаму поради сензационалната победа 1-2 на Емирати после ...

Ниту „ножичките“ на Обамејанг не го спасија Арсенал од Олимпијакос! (видео)

TopSport - 27.02.2020

Капитенот Пјер-Емерик Обамејанг постигна фантастичен гол со „ножички“ во 113. минута од продолжението, но ниту тоа не беше доволно да се спаси Арсенал од шокантно испаѓање во 1/16 финалето од Лига Европа од Олимпијакос, кои стигнаа до славна 2:1 ...

(ВИДЕО) Пукна бомбата во Лондон: Арсенал е во аут!

Спортклуб - 27.02.2020

Екипата на Арсенал доживеа уште едно непријатно изненадување и идната сезона речиси сигурно нема да игра во Лигата на шампионите. Лондонскиот тим е елиминиран во 1/16-финалето од Лигата Европа од Олимпијакос откако на домашен терен загуби со 1-2 по ...

СЕНЗАЦИЈА ВО ЛОНДОН: Олимпијакос го елиминираше Арсенал со гол во 119 минута!

Денешен - 27.02.2020

Во последниот натпревар од денешното коло на Лигата на Европа, грчки Олимпијакос го елиминираше Арсенал на реванш натпреаврот во Лондон, со гол во 119 минута, односно на истекот од последната минута од двете продолженија.

Олимпијакос го шокираше Арсенал во 120. минута! (ВИДЕО)

МКД - 27.02.2020

Олимпијакос го исфрли Арсенал од Лига Европа откако го победи со 2-1 на Емирати во меч на кој се играа и продолженија. Арсенал го доби првиот натпревар со 1-0 и се очекуваше рутински да си ја заврши задачата на домашен терен и да се пласира во ...

Ниту „ножичките“ на Обамејанг не го спасија Арсенал од Олимпијакос! (видео)

Макфакс - 28.02.2020

Капитенот Пјер-Емерик Обамејанг постигна фантастичен гол со „ножички“ во 113. минута од продолжението, но ниту тоа не беше доволно да се спаси Арсенал од шокантно испаѓање во 1/16 финалето од Лига Европа од Олимпијакос, кои стигнаа до славна 2:1 ...

Изненадување во Лондон, Грчки Олимпијакос го елиминираше Арсенал

MakPress - 28.02.2020

Арсенал им приреди големо разочарување на своите навивачи, откако доживеа пораз со 1:2 од Олимпијакос на домашен терен и со тоа се простија од овогодинешното издание на Лигата на Европа уште во 1/16-финалето.

Олимпијакос го елиминираше Арсенал од ЛЕ

Опсервер - 28.02.2020

– Арсенал им приреди големо разочарување на своите навивачи, откако доживеа пораз со 1:2 од Олимпијакос на домашен терен и со тоа се простија од овогодинешното издание на Лигата на Европа уште во 1/16-финалето.