TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пендаровски, Ковачевски, Османи, Маричиќ и Битиќи се во Њујорк, само Џафери е во земјава

Фокус - 19.09.2023

Македонската делегација е во Њујорк, на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации. Освен претседателот Пендаровски и премиерот Ковачевски, во делегацијата се и вицепремиерите Фатмир Битиќи и Бојан Маричиќ, како и шефот на дипломатијата ...

Со претседателот, премиерот И тројца министри, за Њујорк замина И 20-члена придружба

Сакам да кажам

Со претседателот, премиерот И тројца министри, за Њујорк замина И 20-члена придружба

Курир

Сите во Њујорк – во земјава остана само Талат Џафери

Expres

Ќе грмне ли гласот на Македонија во храмот на нациите

Н.Македонија - 19.09.2023

Во Њујорк вчера започна 78-та сесија на Генералното собрание на Обединетите нации, со учество на голем број највисоки делегации од целиот свет, што е извонредна можност секоја држава да ги каже своите ставови и позиции за важни глобални, регионални ...

Пендаровски ќе присуствува на прием организиран од Бајден

Локално - 19.09.2023

Претседателот Стево Пендаровски денеска попладне по македонско време во Њујорк ќе присуствува на отворањето на генералната дебата на 78. сесија на Генералното Собрание на Обединетите Нации.

Пендаровски ќе присуствува на отворањето на генералната дебата на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации

Бизнис Вести

Пендаровски ќе присуствува на отворањето на генералната дебата на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации

24Инфо

Пендаровски ќе присуствува на отворањето на генералната дебата на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации

ТВ21

Пендаровски ќе присуствува на отворањето на генералната дебата на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации

Телма

Пендаровски ќе присуствува на отворањето на генералната дебата на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации

Zoom

Пендаровски ќе присуствува на отворањето на генералната дебата на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации

Нова ТВ

ДРЖАВНИОТ ВРВ ВО САД: Само Џафери е во Македонија – Пендаровски со сопругата, Ковачевски и 20 члена делегација се во ...

Денешен - 19.09.2023

Од политичкиот врв во Македонија остана само спикерот Талат Џафери, додека претседателот Стево Пендаровски и премиерот Димитар Ковачевски, кои предводат 20-члена делегација се во повеќедневна работна посета на САД.

Само Џафери не отиде во Њујорк

Независен

ГАЛЕРИЈА: Спектакуларен собир на светската асамблеа во Обединетите нации во Њујорк

Либертас - 18.09.2023

Денес се отвори Самитот за одржлив развој во Обединетите нации во Њујорк, каде претседателот Стево Пендаровски одржа говор, а во исто време министерот за надворешни работи, Бујар Османи потпиша Меморандум за воспоставување дипломатски односи со ...

Претседателот Пендаровски ја предводи државната делегација на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации

4NEWS - 17.09.2023

Претседателот Стево Пендаровски, од 18 до 22 септември 2023 година, ќе ја предводи државната делегација на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк. Претседателот Пендаровски на 22 септември 2023 година, петок, ќе се обрати ...

Пендаровски ја предводи државната делегација на 78. сесија на Генералното собрание на ОН

Канал5

Претседателот Пендаровски ја предводи државната делегација на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации

ТВ21

Претседателот Пендаровски ја предводи државната делегација на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации

Макфакс

Пендаровски ќе му врачи на Гутереш Орден на РС Македонија

Локално

Претседателот Пендаровски ја предводи државната делегација на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации

Опсервер

Претседателот Пендаровски ја предводи државната делегација на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации

Скопје1

MTM Скопје инфо

Претседателот Пендаровски ја предводи државната делегација на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации

24 Вести - 17.09.2023

Претседателот Стево Пендаровски, од 18 до 22 септември 2023 година , ќе ја предводи државната делегација на 7 8 . сесија на Генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк. Претседателот Пендаровски на 2 2 септември 202 3 година, петок , ќе се ...

Пендаровски и државна делегација ќе присуствуваат на 78. Сесија на Генералното собрание на Обединетите нации

24 Вести

Пендаровски ја предводи државната делегација на 78. сесија на Генералното собрание на ОН

Независен - 17.09.2023

Претседателот на државата Стево Пендаровски, од утре до 22 септември 2023 година, ќе ја предводи државната делегација на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк, САД.

Пендаровски ја предводи државната делегација на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации

Сител

Пендаровски ја предводи државната делегација на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации

Zoom

Пендаровски ја предводи државната делегација на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации

24Инфо

Пендаровски ја предводи државната делегација на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации

CivilMedia

Пендаровски ја предводи државната делегација на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации

Нова ТВ

Пендаровски ја предводи државната делегација на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации

Слободен Печат

Frontline Точка Вечер Прес Press24 МКД MakPress

Претседателот Пендаровски на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации

Либертас - 17.09.2023

Претседателот Стево Пендаровски, од 18 до 22 септември 2023 година ја предводи државната делегација на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк. Тој на 22 септември 2023 година, петок, ќе се обрати на Генералната дебата на ...

Пендаровски ќе говори на Генералното собрание на ОН

Република

Претседателот Пендаровски на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации

Фокус

Пендаровски на 78. сесија на Генералното собрание на ОН

Expres

Пендаровски ќе говори на Генералното собрание на ОН

Во Центар

Пендаровски и државна делегација на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации

Во Центар - 18.09.2023

Државна делегација предводена од претседателот Стево Пендаровски од денеска до 22 септември ќе учествува на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк. -Пендаровски на 22 септември ќе се обрати на Генералната дебата на 78.

Пендаровски и државна делегација ќе присуствуваат на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации

360 степени

Пендаровски и државна делегација на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации

Сител

Пендаровски и државна делегација на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации

Канал5

Пендаровски и државна делегација на 78. сесија на Генералното собрание на ОН

CivilMedia

Државна делегација предводена од Пендаровски од денеска до 22. септември ќе учествува на за 78. сесија на Генералното собрание на ОН

еМагазин

Пендаровски и државна делегација на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации

ТВ21

Република Frontline

Пендаровски и државна делегација на 78. сесија на Генералното собрание на ОН

Слободен Печат - 18.09.2023

Државна делегација предводена од претседателот Стево Пендаровски од денеска до 22 септември ќе учествува на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк. Во рамки на учеството на Генералното собрание на ОН, предвидено е ...

Пендаровски и државна делегација на 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации

OhridNews

Пендаровски со државна делегација на Генералното собрание на ОН

Р.С.Европа - 18.09.2023

Државна делегација предводена од претседателот Стево Пендаровски од денеска до 22 септември ќе учествува на 78-та сесија на Генералното собрание на Обединетите Нации во Њујорк. Темата на годинашното собрание е „Обнова на довербата и повторно ...

Пендаровски со државна делегација на Генералното собрание на ОН

Алсат-М