TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ОФИЦИЈАЛНО: Баер Леверкузен среде пандемија потпиша перспективен голман

Gol.mk - 08.04.2020

Екипата на Баер Леверкузен и покрај кризата предизвикана од вирусот ковид-19 го официјализираше првиот трансфер. Се работи за голманот на репрезентацијата на Германија до 21 година, Ленарт Грил кој го брани голот на третолигашот Каjзерслаутерн.

Една традиционална вест: Баер и официјално се засили

SportMedia - 08.04.2020

Поради пандемијата на коронавирус фудбалот и целиот спорт е „замрзнат“. Секојдневно пласираме информации поврзани со „Ковид-19“, кога ќе продолжат првенствата и секако стари натпревари. Но, Баерн Леверкузен успеа да ја разбие оваа монотонија и во ...

И тоа се случи: Трансфер за време на пандемија

Бриф - 08.04.2020

Баер Леверкузен го привлече голманот на Кајзерслаутерн, Ленарт Грил, соопштија „аспирините“ на нивната официјална веб-страница. Дваесет и едно-годишниот Грил, кој е младински репрезентативец на Германија, потпиша договор до летото 2024 година.

И тоа се случи: Трансфер за време на пандемија

Опсервер - 08.04.2020

Леверкузен, 8 април 2020 () – Баер Леверкузен го привлече голманот на Кајзерслаутерн Ленарт Грил, соопштија „аспирините“ на нивната официјална веб-страница. Дваесет и едно-годишниот Грил, кој е младински репрезентативец на Германија, потпиша договор ...

Младиот голман Грил потпиша договор со Баер Леверкузен до 2024

А1 On - 08.04.2020

Баер Леверкузен го привлече голманот на Кајзерслаутерн Ленарт Грил, соопштија „аспирините“ на нивната официјална веб-страница. Дваесет и едногодишниот Грил, кој е младински репрезентативец на Германија, потпиша договор со клубот до летото 2024 ...

Трансфер за време на пандемија

Независен - 08.04.2020

Баер Леверкузен го привлече голманот на Кајзерслаутерн Ленарт Грил, соопштија „аспирините“ на нивната официјална веб-страница. Дваесет и едно-годишниот Грил, кој е младински репрезентативец на Германија, потпиша договор до летото 2024 година.

Светот се бори со пандемија, во Германија официјално потврдија трансфер!

Спортски - 08.04.2020

Баер Леверкузен го привлече голманот на Кајзерслаутерн Ленарт Грил, соопштија „фармацевтите“ на нивната официјална веб страница. 21-годишниот Грил , кој е младински репрезентативец на Германија, потпиша договор Баер Леверкузен до летото 2024 година.

И тоа се случи: Трансфер за време на пандемија

Вечер - 08.04.2020

Баер Леверкузен го привлече голманот на Кајзерслаутерн Ленарт Грил, соопштија „аспирините” на нивната официјална веб-страница. Дваесет и едно-годишниот Грил, кој е младински репрезентативец на Германија, потпиша договор до летото 2024 година.

И тоа се случи: Трансфер за време на пандемија

MakPress - 09.04.2020

Баер Леверкузен го привлече голманот на Кајзерслаутерн Ленарт Грил, соопштија „аспирините“ на нивната официјална веб-страница. Дваесет и едно-годишниот Грил, кој е младински репрезентативец на Германија, потпиша договор до летото 2024 година.