TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Куман не може глава да крене: Потврден кошмарот за Холандија пред ЕП!

Спортски - 11.06.2024

Холандскиот фудбалер Теун Копмајнерс ќе го пропушти Европското првенство поради повреда, соопшти денеска Фудбалскиот сојуз на Холандија. Тој се повреди на загревањето пред последниот подготвителен натпревар на Холандија против Исланд пред почетокот ...

Холандија без една од ѕвездите на ЕП – се повредил на загревање, неговата замена го прекина одморот на Миконос

SportSport

Матсен на местото на Френки Де Јонг во селекцијата на Холандија

Канал5

Куман повика нов играч по откажувањата на Де Јонг и Копмајнерс

Дерби

По финалето на ЛШ, замина на одмор на Миконос, но итно го викнаа да игра на Европското првенство

Спортманија

„Правдата е задоволена“: Матсен доби повик за ЕП, но Холандија претрпе сериозен удар

24Фудбал

Куман одлучил кого ќе повика на местото на повредениот Де Јонг

Sport 1

Спортманија Телма Gol.mk Алсат-М MakPress Нетпрес Точка

Френки де Јонг нема да игра на ЕП 2024

Канал5 - 11.06.2024

Репрезентативецот на Холандија, Френки де Јонг, поради повреда е исклучен од Европското првенство летово во Германија. Играчот од средниот ред на Барселона страдаше од повторливи проблеми со глуждот во последните месеци и никогаш не се опорави ...

Холандија во проблеми пред ЕП: Де Јонг отпадна, под знак прашалник и уште еден важен фудбалер

Слободен Печат

Куман отворено ја критикуваше Барселона: За нивниот ризик ние ја плаќаме цената!

Спортски

Куман за Де Јонг ја обвини Барса: Тие ризикуваа, ние ја плаќаме цената

Sport 1

Куман ја обвини Барселона за повредата на Де Јонг: Решија да ризикуваат, а ова е цената

Gol.mk

Куман жестоко ја нападна Барселона за „случајот Де Јонг“: Ја плаќаме цената поради нив

Дерби

Куман ја нападна Барселона поради Де Јонг

СуперСпорт

Локално Дерби Спортманија Спортклуб Точка MakPress