TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СРЦЕПАРАТЕЛНО ВИДЕО: Мајка си ги фрла децата од прозор за да ги спаси од пожар

Курир - 27.02.2021

Снимка на која се гледа како мајка од Истанбул своите 4 деца ги фрла низ прозорот од станот од третиот спрат за да ги спаси од пожар, со брзина на светлината го обиколи светот и потресе многумина.

Вознемирувачко видео: Мајка си ги фрла четирите деца од прозор од третиот кат за да ги спаси од пожар

Press24 - 27.02.2021

Светот го потресе снимка од мајка од Истанбул кој своите 4 деца ги фрлила низ прозорот од станот од третиот спрат за да ги спаси од пожар. Повеќе од десетина граѓани се собрале пред зградата во која горел стан и рашириле ќебе и церада за да можат да ...

Мајка во Турција фрли четири деца од трети кат за да ги спаси од пожар (ВИДЕО)

МКД - 27.02.2021

Жена во Турција ги спаси своите четири деца така што за време на пожар кој ја зафатил нивната зграда ги фрлила од трети кат. Семејството живеело во петкатница во истанбулскиот кварт Есенлер, која во средата ја зафатил пожар.

Срцепарателно видео: Мајката ги фрли децата од прозор за да ги спаси од пожар

Хаштаг - 27.02.2021

Мајчината љубов е неизмерна, а кога треба да направат нешто за сопствените деца, мајките се подготвени на се. За оваа теза, доказ е приказната која ќе ја споделиме со вас. Имено, една мајка за да ги спаси од пожар, одлучила да ги фрли двете деца од ...

(ВИДЕО) ПОЖАР ВО ТУРЦИЈА: Мајка ги фрли четирите деца од трети кат за да ги спаси

Фактор - 27.02.2021

Старотен пожар се случи во зграда во Турција, при што мајка ги спаси своите четири деца така што ги фрли од третиот кат. Семејството живеело во петкатница во истанбулскиот кварт Есенлер, каде во средата имало пожар.

ВИДЕО | Една е мајка: Жена во Турција ги фрли четирите деца низ прозорец за да ги спаси од пожар

Слободен Печат - 27.02.2021

Жена во Турција ги спаси своите четири деца така што во текот на пожар кој ја зафатил нејзината зграда ги фрлила од третиот кат. Семејството живеело во петкатница во истанбулскиот кварт Есенлер, кој во средата бил зафатен од пожар.

Ужас во Истанбул: Мајка си ги фрла четирите деца од трети кат за да ги спаси од пожар (ВИДЕО)

Канал5 - 26.02.2021

Жена во Турција ги спасила своите четири деца фрлајќи ги од третиот кат за време на пожарот што ја зафатил нивната зграда. Семејството живеело во петкатна зграда во истанбулскиот кварт Есенлер, која била зафатена од пожар.

Мајка си ги фрла децата од прозорец за да ги спаси од пожар | ВИДЕО

Сител - 27.02.2021

Мајка од Истанбул низ прозорот од станот ги фрла своите 4 деца од третиот спрат за да ги спаси од пожар. Повеќе од десетина граѓани се собрале пред зградата во која горел стан и рашириле ќебе и церада за да можат да ги фатат децата кои мајката со ...

СРЦЕПАРАТЕЛНО ВИДЕО: Мајка си ги фрла децата од прозор за да ги спаси од пожар

24Инфо - 27.02.2021

Снимка на која се гледа како мајка од Истанбул своите 4 деца ги фрла низ прозорот од станот од третиот спрат за да ги спаси од пожар, со брзина на светлината го обиколи светот и потресе многумина.

(ПОТРЕСНО ВИДЕО) Мајка си ги фрла децата од прозор за да ги спаси од пожар

iPortal - 27.02.2021

Снимка на која се гледа како мајка од Истанбул своите 4 деца ги фрла низ прозорот од станот од третиот спрат за да ги спаси од пожар, со брзина на светлината го обиколи светот и потресе многумина.

(ВИДЕО) ПОТРЕСНИ СЦЕНИ: Мајка си ги фрла децата од прозорец за да ги спаси од пожар

Екран - 27.02.2021

Во опасни ситуации некако е нормално и опасно да реагираме. Вистински пример за тоа е една мајка од Истанбул која направила неверојатен потрег само за да си ги спаси децата од пожарот во станот… Снимка на која се гледа како мајка од Истанбул своите ...

МАЈКА ГИ ФРЛА СВОИТЕ ДЕЦА ОД ТРЕТИ КАТ: Драматичен пожар во Турција! (ВИДЕО)

Локално - 26.02.2021

Жена во Турција ги фрлила своите четири деца од прозорецот од третиот кат на зградата, која горела. Снимката од овој драматичен настан го привлече вниманието на светските медиуми. Видеото покажува дека едно дете паѓа од третиот кат, додека ...