TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Работник повреден во фабрика за акомулатори во Пробиштип

Press24 - 11.01.2019

Вчера во 23.00 часот во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека во Здравствениот дом Пробиштип со повреди бил донесен 27- годишниот С.М од Пробиштип. Според пријавата, тој се повредил при извршување на работни задачи во Фабриката за ...

Пробиштип го реализира капиталниот проект за водоснабдување

MTM - 11.01.2019

Пробиштип почна со проширување на Филтер станицата. Станува збор за капиталeн проект, што се реализира со најголемата донација досега за oпштината. Градоначалникот на Општина Пробиштип, Драган Анастасов за МИА вели дека од декември 2018 година ...

Повреден работник од Фабриката за акумулатори во Пробиштип

Опсервер - 12.01.2019

На 10.01.2019 година во 23.00 часот во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека во Здравствениот дом Пробиштип со повреди бил донесен С.М.(27) од Пробиштип. Според пријавата, тој се повредил при извршување на работни задачи во Фабриката за ...

Се проширува филтер-станицата во Пробиштип – донација од “Искра” Словенија

Вечер - 11.01.2019

Пробиштип почна со проширување на Филтер-станицата. Станува збор за капитален проект што се реализира со најголемата донација досега за општината. Градоначалникот на Општина Пробиштип, Драган Анастасов, вели дека од декември 2018 година фирмата ...