TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонките ќе се борат за 11. место против Хрватска

Н.Македонија - 09.08.2022

Женската кадетска репрезентација на Македонија за ракометарки до 18 години го загуби првиот натпревар од разигрувањето за пласман од деветтото до 12-то место на Светското првенство (СП), кое утре завршува во Скопје.

Бројки на Македонија: Ризоска нај стрелец, Чурлиновска во ТОП 3 голманки на СП, сестрите Коцеви…

24 Ракомет - 09.08.2022

Пред финалниот ден и битките за медали, иако ракометот е колективен спорт ќе направиме краток преглед на индивидуалните постигнувања на македонските репрезентативки и ќе разгледаме неколку статистички показатели.

Македонија го освои 12-то место на СП – пресуди лошото прво полувреме со Хрватска (ФОТО)

Sport 1 - 08.08.2022

Женската ракометна репрезентација на Македонија до 18 години заврши како 12-та на Светското првенство кое се игра во Скопје, после денешниот нов пораз во разигрувањето за пласман, сега од Хрватска со 28-32 и тоа само поради ужасно лошото прво ...

Ризоска: Ќе работиме да сме рамо до рамо со посилните

Gol.mk - 08.08.2022

Битолчанката Емилијана Ризоска заврши како најдобар стрелец против Хрватска, но не успеа да се радува на победата и Македонија го освои дванаесеттото место на Светското првенство (СП) кое се игра на домашен терен.

Пораз и од Хрватска: Кадетките го „преспаа“ првото полувреме, па доцна се разбудија

Екипа - 08.08.2022

Кадетската репрезентација на Македонија за ракометарки до 18 години го освои 12. место на светскиот шампионат што се одржува во Скопје, откако нашите ракометарки во дуелот за пласман на 11. позиција загубија од Хрватска со резултат 28-32.

Ракометарките загубија од Хрватска и на крајот завршија на 12 место на СП

Слободен Печат - 08.08.2022

Женската ракометна репрезентација на Македонија до 18 години настапот на Светското првенство што се игра во Скопје го заврши со пораз од 28:32 од Хрватска. Поразот од Хрватска значеше и пласман на 12 позиција на ракометниот Мундијал за младите ...

Македонија со пораз го заврши настапот на Светското првенство

МКД - 08.08.2022

Македонската женска ракометна репрезентација до 18 години на 12. место го заврши настапот на Светското првенство кое се играше во Скопје откако денеска доживеа пораз од Хрватска со 32-28. Македонските ракометарки имаа катастрофално прво полувреме ...

Пораз за крај, Македонија заврши на 12. место на Мундијалот! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 08.08.2022

Македонија У-18 попладнево во салата „Борис Трајковски“ во битката за 11. место на СП за кадетки загуби од Хрватска со 28-32 (10:20), па така заврши на дванаесетото место на овој Мундијал кој се одржува во Скопје.

Пораз од Хрватска за крај, Македонија заврши на 12. место на СП!

24 Ракомет - 08.08.2022

Женската кадетска репрезентација на Македонија го заврши настапот на Мундијалот во Скопје на 12 место по поразот од селекцијата на Хрватска со 32-28. По слабото прво полувреме кога губеа со десет гола, македонските ракометарки одиграа многу подобро ...

Крајот не го украси делото, но кадетките „купија“ искуство за новите предизвици (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет - 08.08.2022

Женската кадетска репрезентација на Македонија го заврши настапот на Мундијалот во Скопје на 12 место по поразот од селекцијата на Хрватска со 32-28. По слабото прво полувреме кога губеа со десет гола, македонските ракометарки одиграа многу подобро ...

Македонските кадетки го освоија 12. место на ракометниот Мундијал

Опсервер - 08.08.2022

Македонската репрезентација составена од ракометарки до 18 години со пласман на 12. позиција ги завршија настапите на Светското првенство во Скопје. Попладнево во СЦ „Борис Трајковски“, избраничките на селекторот Љубомир Савевски во меч за 11.

Македонските кадетки го освоија 12. место на ракометниот Мундијал

Кајгана - 08.08.2022

Македонската репрезентација составена од ракометарки до 18 години со пласман на 12. позиција ги завршија настапите на Светското првенство во Скопје. Попладнево во СЦ „Борис Трајковски“ избраничките на селекторот Љубомир Савевски во натпревар за 11.

Македонските кадетки го освоија 12-то место на ракометниот Мундијал

Н.Македонија - 08.08.2022

Македонската репрезентација за ракометарки до 18 години со пласман на 12. позиција ги заврши настапите на Светското првенство во Скопје. Попладнево во СЦ „Борис Трајковски“, избраничките на селекторот Љубомир Савевски во меч за 11.

Македонските кадетки го освоија 12. место на ракометниот Мундијал

Курир - 08.08.2022

Македонската репрезентација составена од ракометарки до 18 години со пласман на 12. позиција ги завршија настапите на Светското првенство во Скопје. Попладнево во СЦ „Борис Трајковски“, избраничките на селекторот Љубомир Савевски во меч за 11.

Македонските кадетки го освоија 12. место на ракометниот Мундијал

MakPress - 09.08.2022

Македонската репрезентација составена од ракометарки до 18 години со пласман на 12. позиција ги завршија настапите на Светското првенство во Скопје. Попладнево во СЦ „Борис Трајковски“, избраничките на селекторот Љубомир Савевски во меч за 11.

Кадетките се пласираа на 12. место на СП

Вечер Прес - 09.08.2022

Македонската ракометна репрезентација до 18 години се пласира на 12. позиција на Светското првенство во Скопје. Во СЦ „Борис Трајковски“, избраничките на селекторот Љубомир Савевски, во меч за 11. место загубија од врсничките од Хрватска со 32:28.