TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Заевизмот ја влече Македонија на дното

А1 On - 24.03.2019

„Заевизмот на Република Македонија и граѓаните им донесе губење на националното достоинство, сиромаштија и криминал на дневна основа. Црнилата на криминалниот картел на СДСМ направија хаос во државата, создадоа поделби, а животот на граѓаните од ден ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заевизмот донесе 2 века казна за луѓе кои не направиле ништо лошо

Макфакс - 24.03.2019

Недолжни граѓани станаа жртви на политички прогон само затоа што не се согласуваат со политиките на Зоран Заев, вели ВМРО-ДПМНЕ, коментирајќи ги казните за 27-ми април, каде вкупната затворска казна за 16 лица изнесува 211 години.

ВМРО ДПМНЕ: Нема 500 евра просечна плата, но затоа има вработувања за блиските и фризерките на функционерите од власта

Република - 23.03.2019

Република Македонија со СДСМ на власт стана земја на сиромаштија, криминал, политички прогон и неправди. За да ги покрие своите криминали но и неспособноста да донесе подобар стандард за граѓаните, власта почна да креира црно сценарио на поделби и ...

Посета на Сопиште, граѓаните против заевизмот

Курир - 23.03.2019

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Гила, ги посети граѓаните на Сопиште, граѓаните јасно дадоа до знаење дека се против политиките на ...

Мицкоски од Битола порача: Да излеземе сите заедно и да го поразиме Заевизмот кој нè влече на дното

Република - 23.03.2019

Да излеземе сите заедно и да го поразиме Заевизмот кој нè влече на дното, а Заевизмот не е само губење на националното достоинство туку и криминалот кој го прават на дневна основа, порача од битолската населба Јени маале Христијан Мицкоски, лидерот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Политичкиот прогон во земјава стана секојдневие

Сител - 23.03.2019

Република Македонија со СДСМ на власт стана земја на сиромаштија, криминал, политички прогон и неправди. За да ги покрие своите криминали но и неспособноста да донесе подобар стандард за граѓаните, власта почна да креира црно сценарио на поделби и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заевизмот ги зароби институците и донесе 2 века казна за луѓе што се спротиставиле на Заев

Скопје1 - 24.03.2019

Заевизмот на Република Македонија и граѓаните им донесе губење на националното достоинство, сиромаштија и криминал на дневна основа. Црнилата на криминалниот картел на СДСМ направија хаос во државата, создадоа поделби, а животот на граѓаните од ден ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заевизмот донесе 2 века казна за луѓе кои не направиле ништо лошо

24Инфо - 24.03.2019

Недолжни граѓани станаа жртви на политички прогон само затоа што не се согласуваат со политиките на Зоран Заев, вели ВМРО-ДПМНЕ, коментирајќи ги казните за 27-ми април, каде вкупната затворска казна за 16 лица изнесува 211 години.

Мицкоски: Со владата на СДСМ секој ден е нова борба за граѓаните на Република Македонија

Press24 - 22.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот комите на ВМРО-ДПМНЕ Кичево. Пред присутните Мицкоски истакна дека граѓаните се соочуваат со големи неправди и криминал кои што го прави ...

ВМРО-ДПМНЕ: Политичките затвореници не се одлика на една демократска држава

MakPress - 22.03.2019

Македонското судство го допре дното пресликувајќи ги двојните аршини, непринципиелноста и неморалноста на Зоран Заев и Стево Пендаровски. Политичкиот прогон стана пракса за справување со политичките противници на заевизмот.

Мицкоски: Апсењето на лидер на опозициска партија е израз на огромен страв и паника на Заевизмот

MakPress - 22.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави статус во врска со апсењето на поранешниот градоначалник на општина Карпош Стевче Јакимовски. -Апсењето на лидер на опозициска партија на еден месец пред гласањето на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Патриоти добија максимални казни затвор, а борци на ИСИС три пати пониски казни

Макфакс - 23.03.2019

Република Македонија со СДСМ на власт стана земја на сиромаштија, криминал, политички прогон и неправди. За да ги покрие своите криминали, но и неспособноста да донесе подобар стандард за граѓаните, власта почна да креира црно сценарио на поделби и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заевизмот донесе 2 века казна за луѓе, чиј единствен грев е што се спротиставиле на Заев

МКД - 24.03.2019

Заевизмот на Република Македонија и граѓаните им донесе губење на националното достоинство, сиромаштија и криминал на дневна основа. Црнилата на криминалниот картел на СДСМ направија хаос во државата, создадоа поделби, а животот на граѓаните од ден ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заевизмот донесе 2 века казна за луѓе кои не направиле ништо лошо

Centar - 24.03.2019

Недолжни граѓани станаа жртви на политички прогон само затоа што не се согласуваат со политиките на Зоран Заев, вели ВМРО-ДПМНЕ, коментирајќи ги казните за 27-ми април, каде вкупната затворска казна за 16 лица изнесува 211 години.

Мицкоски од Кичево: Или ќе продолжи Заевизмот и криминалот и нечесноста која тој ја носи, или ќе се спротивставиме и ќе ...

Курир - 22.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Кичево. Пред присутните Мицкоски истакна дека граѓаните се соочуваат со големи неправди и криминал кои што го прави ...

ВМРО-ДПМНЕ: Патриоти добија максимални казни затвор, а борци на ИСИС три пати пониски казни

24Инфо - 23.03.2019

Република Македонија со СДСМ на власт стана земја на сиромаштија, криминал, политички прогон и неправди. За да ги покрие своите криминали, но и неспособноста да донесе подобар стандард за граѓаните, власта почна да креира црно сценарио на поделби и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заевизмот ја влече Македонија на дното, неправдите, криминалот и сиромаштијата станаа секојдневие

Курир - 24.03.2019

Заевизмот на Република Македонија и граѓаните им донесе губење на националното достоинство, сиромаштија и криминал на дневна основа. Црнилата на криминалниот картел на СДСМ направија хаос во државата, создадоа поделби, а животот на граѓаните од ден ...

Мицкоски од Кичево: Или ќе продолжи Заевизмот и криминалот и нечесноста која тој ја носи, или ќе се спротивставиме и ќе ...

Нетпрес - 22.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Кичево. Пред присутните Мицкоски истакна дека граѓаните се соочуваат со големи неправди и криминал кои што го прави ...

ВМР-ДПМНЕ: Недолжни граѓани ги полнат затворите, додека премиерот Заев е ослободен за поткуп

Скопје1 - 23.03.2019

Република Македонија со СДСМ на власт стана земја на сиромаштија, криминал, политички прогон и неправди. За да ги покрие своите криминали но и неспособноста да донесе подобар стандард за граѓаните, власта почна да креира црно сценарио на поделби и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заевизмот ја влече Македонија на дното, неправдите станаа секојдневие

Нетпрес - 24.03.2019

Заевизмот на Република Македонија и граѓаните им донесе губење на националното достоинство, сиромаштија и криминал на дневна основа. Црнилата на криминалниот картел на СДСМ направија хаос во државата, создадоа поделби, а животот на граѓаните од ден ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија со СДСМ на власт стана земја на сиромаштија, криминал,  политички прогон и неправди

Курир - 23.03.2019

Република Македонија со СДСМ на власт стана земја на сиромаштија, криминал, политички прогон и неправди. За да ги покрие своите криминали но и неспособноста да донесе подобар стандард за граѓаните, власта почна да креира црно сценарио на поделби и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заевизмот ја влече Македонија на дното, неправдите, криминалот и сиромаштијата станаа секојдневие

Сител - 24.03.2019

Заевизмот на Република Македонија и граѓаните им донесе губење на националното достоинство, сиромаштија и криминал на дневна основа. Црнилата на криминалниот картел на СДСМ направија хаос во државата, создадоа поделби, а животот на граѓаните од ден ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија со СДСМ на власт стана земја на сиромаштија, криминал, политички прогон и неправди

А1 On - 23.03.2019

„Република Македонија со СДСМ на власт стана земја на сиромаштија, криминал, политички прогон и неправди. За да ги покрие своите криминали но и неспособноста да донесе подобар стандард за граѓаните, власта почна да креира црно сценарио на поделби и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заевизмот на Македонија и граѓаните им донесе губење на националното достоинство

MakPress - 24.03.2019

Заевизмот на Република Македонија и граѓаните им донесе губење на националното достоинство, сиромаштија и криминал на дневна основа. Црнилата на криминалниот картел на СДСМ направија хаос во државата, создадоа поделби, а животот на граѓаните од ден ...

ВМРО-ДПМНЕ: Патриоти добија максимални казни затвор, а борци на ИСИС три пати пониски казни

Centar - 23.03.2019

Република Македонија со СДСМ на власт стана земја на сиромаштија, криминал, политички прогон и неправди. За да ги покрие своите криминали, но и неспособноста да донесе подобар стандард за граѓаните, власта почна да креира црно сценарио на поделби и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија со СДСМ на власт стана земја на сиромаштија, криминал,  политички прогон и неправди

Нетпрес - 23.03.2019

Република Македонија со СДСМ на власт стана земја на сиромаштија, криминал, политички прогон и неправди. За да ги покрие своите криминали но и неспособноста да донесе подобар стандард за граѓаните, власта почна да креира црно сценарио на поделби и ...

ВМРО: Македонија со СДСМ на власт стана земја на сиромаштија, криминал и неправди

Магазин - 23.03.2019

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека Република Македонија со СДСМ на власт стана земја на како што велат сиромаштија, криминал, политички прогон и неправди . За да ги покрие своите криминали но и неспособноста да донесе подобар стандард за граѓаните, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Патриоти добија максимални казни затвор, а борци на ИСИС три пати пониски казни

Точка - 23.03.2019

Република Македонија со СДСМ на власт стана земја на сиромаштија, криминал, политички прогон и неправди. За да ги покрие своите криминали, но и неспособноста да донесе подобар стандард за граѓаните, власта почна да креира црно сценарио на поделби и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија со СДСМ на власт стана земја на сиромаштија, криминал, политички прогон

MakPress - 23.03.2019

Република Македонија со СДСМ на власт стана земја на сиромаштија, криминал, политички прогон и неправди. За да ги покрие своите криминали но и неспособноста да донесе подобар стандард за граѓаните, власта почна да креира црно сценарио на поделби и ...