TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рики Мартин се венча со својот партнер

А1 On - 12.01.2018

Популарниот пејач Рики Мартин тајно се венчал со својот партнер, сликарот Џован Јосеф. Веста за венчавката парот ја соопшти на црвниот тепих пред премиерата на ТВ серијата „Убиството на Џани Версаче“ во Лос Анџелес.

Се омажи Рики Мартин!

Попара - 12.01.2018

Само една година по веридбата, латинскиот заводник застана на лудиот камен. Тој го кажал судбоносното „да“ на својот партнер Џвану Јозеф и аико летото пејачот најавил голема свадба во Порторико, сепак се венчале на тајна церемонија.

,, Се чувствувам прекрасно” – Рики Мартин по венчавката со својот партнер

Канал5 - 11.01.2018

Пејачот Рики Мартин тајно се венча со својот партнер Џван Јосеф. Веста за венчавката ја открил сосем случајно . По една година од веридбата светски познатата пејачка ѕвезда се венчал тајно .

Рики Мартин се ожени… или се омажи!

Убавина и Здравје - 11.01.2018

Латино-заводникот му кажа „да“ на својот партнер Џван Џозеф. Церемонијата се одржа во тајност, како што пренесуваат светските медиуми. Чувството е одлично! Не можам да го опишам како мој свршеник. Не можам.

Рики Мартин се венча со својот партнер

+инфо - 11.01.2018

Рики Мартин и Џван Џозеф ветуваат спектакуларна свадбена церемонија, најавувајќи дека нивните гости може да очекуваат тридневна забава. Пејачот Рики Мартин веќе се венчал со своето момче Џван Џозеф, но допрва ќе прават свадбена церемонија.

(ФОТО) Рики Мартин се оженил:„Тој е мој сопруг, мој маж“

Екран - 11.01.2018

Една година после свршувачката Рики Мартин застанал на „лудиот камен“. Латино заводникот на својот партнер Жван Јосеф, му го изговорил судбоносното „Да“. Иако пејачот летоска најавувал дека нивната свадба ќе се случи во Порторико и дека го чека ...

Рики Мартин ја потврди веста дека стана сопруг

Среќа.mk - 11.01.2018

Познатиот пејач, Рики Мартин, пред две години, за време на гостувањето во шоуто на Елен Деџенерис, откри дека му понудил брак на неговиот партнер, Џуан Јосеф, со кого е заедно од 2016 година. Една година по свршувачката, тие тајно се венчаа.

„Во брак сум...Тој е мојот сопруг“ - Се омажи Рики Мартин

Сител - 11.01.2018

Една година по свршувачката пејачот Рики Мартин и неговиот партнер Џуан Јосеф се венчаа во тајност. - Во брак сум, а за неколку месеци подготвуваме голема прослава. Си се ветивме и потпишавме. Се чувствувам неверојатно.

Рики Мартин тајно се венчал со Џуан Јосеф

Фемина - 11.01.2018

Рики Мартин и Џуан Јосеф стапија во брак. Славниот пејач сподели дека се венчале во тајност, но дека наскоро планираат голема забава за да прослават за големиот чекор. „Сопруг сум, но ќе направиме голема забава по неколку месеци.

Рики Мартин објави дека се венчал со својот партнер

Сакам да кажам - 11.01.2018

По две години врска, пејачот и актер Рики Мартин објави дека се венчал со својот партнер Јуан Јосеф. „Сега сум сопруг. Ќе направиме голема забава во наредните неколку месеци, ќе дознаете за тоа.

Рики Мартин официјално во брак со партнерот

Женски магазин - 11.01.2018

Популарниот порторикански пејач Рики Мартин потврди дека се венчал со неговиот партнер Иван Јосеф , со кого беше во врска од 2016 година. Двајцата заедно имаат синови-близнаци, Матео и Валентино. По повод венчавката, тие планираат тридневна прослава.

Рики Мартин се венча со неговиот партнер Иван Јосеф

Кајгана - 11.01.2018

Популарниот порторикански пејач Рики Мартин потврди дека се венчал со неговиот партнер Иван Јосеф, со кого беше во врска од 2016 година. Двајцата заедно имаат синови-близнаци, Матео и Валентино.

Рики Мартин се венчал со Иван Јосеф

Репортер - 11.01.2018

Порториканскиот пејач Рики Мартин за EL News потврдил дека се венчал со својот партнер Иван Јосеф. „Стапивме во брак и сега сум сопруг. Разменивме завети, ги потпишавме документите што требаше да ги потпишеме.

Ѕирнете во домот на Рики Мартин, вреден 13 милиони долари

Хитпортал - 11.01.2018

Рики Мартин и неговиот свршеник Хуан Џозеф за списанието „Architectural Digest“ ги отворија вратите од нивниот дом во Беверли Хилс. Имотот располага со површина од 280m2, вреди 13,5 милиони долари, а Рики го купил во 2016 година година.

„Станав сопруг!“ - Рики Мартин откри дека тајно се венчал со неговиот партнер Џуан Јосеф

Црнобело - 11.01.2018

На гостување во шоуто на Елен во 2016-та, Рики Мартин откри дека му предложил брак на неговиот партнер Џуан Јосеф. Во средата пак, латино ѕвездата ја соопшти веста дека се венчал со уметникот Џуан со кој е во врска 2 години.

Рики Мартин се оженил

Стандард - 11.01.2018

Познатиот пејач, Рики Мартин веќе разменил брачни завети со партнерот – шведскиот уметник Џван Јусеф. Ова беше објавено во интервју за Е! вчера. „Веќе сум сопруг, но големата прослава ќе биде по неколку месеци. Дефинитивно ќе дознаете за неа.

Рики Мартин се венча со својот партнер

Бриф - 11.01.2018

Пејачот Рики Мартин веќе се венчал со своето момче Џван Џозеф, но допрва ќе прават свадбена церемонија. – Дадовме завети и се заколнавме на сè и ги потпишавме сите документи што беа потребно, предбрачни договори. Јас сум сопругот.

Се омажи Рики Мартин – тој и неговиот партнер ќе посвојуваат уште деца

МК News - 11.01.2018

Една година по свршувачката пејачот Рики Мартин и неговиот партнер Џуан Јосеф се венчаа во тајност. – Во брак сум, а за неколку месеци подготвуваме голема прослава. Си се ветивме и потпишавме. Се чувствувам неверојатно.

Рики Мартин СЕ ОМАЖИ! Пејачот и неговиот дечко го кажаа големото ДА!

Таратур - 11.01.2018

Славниот пејач со порториканско потекло Рики Мартин официјално потврди дека се венчал со неговиот партнер Џван Јосеф. Тие се во врска од 2016 година, а имаат синови-близнаци, Матео и Валентино.

„Станав сопруг!“ – Рики Мартин откри дека тајно се венчал со неговиот партнер Џуан Јосеф

Локално - 11.01.2018

На гостување во шоуто на Елен во 2016-та, Рики Мартин откри дека му предложил брак на неговиот партнер Џуан Јосеф. Во средата пак, латино ѕвездата ја соопшти веста дека се венчал со уметникот Џуан со кој е во врска 2 години.

(ВИДЕО) Рики Мартин се омажи

еМагазин - 11.01.2018

Една година по свршувачката пејачот Рики Мартин и неговиот партнер, уметникот, Јуан Јосеф се венчаа во тајност. Информацијата ја сподели Мартин: - Во брак сум, а за неколку месеци подготвуваме голема прослава. Си се ветивме и потпишавме.

Рики Мартин откри дека тајно се венчал со Џуан Јосеф

ЗаЗабава - 11.01.2018

На гостување во шоуто на Елен во 2016-та, Рики Мартин откри дека му предложил брак на неговиот партнер Џуан Јосеф. Во средата пак, латино ѕвездата ја соопшти веста дека се венчал со уметникот Џуан со кој е во врска 2 години.