TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со 88 апликации за патенти на уреди на преклопување, HUAWEI го претстави новиот Mate X2

Црнобело - 22.02.2021

HUAWEI Mate X2 беше претставен во бела, црна, кристално сина и кристално розова боја Следејќи ја својата долгорочна политика на инвестиции во развојот и технолошките иновации, Huawei Consumer Business Group (BG) го претстави HUAWEI Mate X2 - ...

Премиера на „Huawei Mate X2“ со нов дизајн, четири камери на задната страна (ФОТО+ВИДЕО)

Денар - 22.02.2021

„Huawei“ официјално го претстави својот телефон „Mate X2“ со флексибилен екран. Уредот има нов дизајн, кој се разликува од оној што го имал неговиот претходник. „Mate X2“ се наведнува навнатре, за разлика од моделите „Mate X“ и „Mate Xs“ чиј екран ...

Сè што треба да знаете за новиот Xiaomi Mi 11

Кајгана - 22.02.2021

Xiaomi го претстави својот најнов смартфон – Xiaomi Mi 11 за глобалниот пазар. Xiaomi Mi 11 пристигнува со 6,81-инчен AMOLED екран, со QHD+ резолуција и 120 Hz освежување на екранот. Предниот панел го штити Gorilla Glass Victus.

Huawei го претстави Mate X2 со целосно променет концепт на превиткување

Smartportal - 22.02.2021

Новата генерација од телефонот со екран кој се превиткува од Huawei сега се преклопува како книга и има уште еден екран за користење кога е затворен Huawei денес претстави нова верзија од нивниот Mate X, телефон со екран кој се превиткува.

Сега ќе може да пишувате SMS пораки и од Huawei Watch GT 2 Pro

Телефони.мк - 22.02.2021

Huawei го има еден од најквалитетните смарт часовници во моделот Huawei Watch GT 2 Pro, но се до неодамна корисниците преку него не можеа да испратат одговор или реакција на пристигнатите SMS пораки.

HUAWEI го претстави новиот Mate X2

Локално - 22.02.2021

Следејќи ја својата долгорочна политика на инвестиции во развојот и технолошките иновации, Huawei Consumer Business Group (BG) го претстави HUAWEI Mate X2 – преклопен flagship на новата генерација, кој започнува нова ера во иконскиот Falcon Wing ...

Со 88 апликации за патенти на уреди на преклопување, HUAWEI го претстави новиот Mate X2

Опсервер - 22.02.2021

HUAWEI Mate X2 беше претставен во бела, црна, кристално сина и кристално розова боја Следејќи ја својата долгорочна политика на инвестиции во развојот и технолошките иновации, Huawei Consumer Business Group (BG) го претстави HUAWEI Mate X2 – ...

Со 88 апликации за патенти на уреди на преклопување, HUAWEI го претстави новиот Mate X2

Фактор - 22.02.2021

Следејќи ја својата долгорочна политика на инвестиции во развојот и технолошките иновации, Huawei Consumer Business Group (BG) го претстави HUAWEI Mate X2 - преклопен flagship на новата генерација, кој започнува нова ера во иконскиот Falcon Wing ...

Со 88 апликации за патенти на уреди на преклопување, HUAWEI го претстави новиот Mate X2

Хаштаг - 22.02.2021

HUAWEI Mate X2 беше претставен во бела, црна, кристално сина и кристално розова боја Следејќи ја својата долгорочна политика на инвестиции во развојот и технолошките иновации, Huawei Consumer Business Group (BG) го претстави HUAWEI Mate X2 - ...

Huawei го претстави новиот Mate X2 на преклоп со бројни функции

Телефони.мк - 22.02.2021

Следејќи ја својата долгорочна политика на инвестиции во развојот и технолошките иновации, Huawei Consumer Business Group (BG) го претстави HUAWEI Mate X2 - преклопен flagship на новата генерација, кој започнува нова ера во иконскиот Falcon Wing ...

Xiaomi подготвува електричен автомобил?

Локално - 21.02.2021

Откако минатата година Huawei објави дека планира да го прошири својот бизнис во автомобилската индустрија, се чини дека Xiaomi се движи во таа насока. Информациите што доаѓаат од Кина сугерираат дека компанијата прави планови за својот прв ...