TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Велковски: повредата минато, се подготвуваме за најдобриот Татран Прешов

Битола Њуз - 26.02.2021

Утре во Битола екипата на Еурофарм Пелистер ќе се игра третиот натпревар од СЕХА лигата, против Татран Прешов. Гостувањето на словачкиот шампион е можност репрезентативецот Велковски да се врати во ритам по повредата по Светското првенство.

Мартин Велковски: Да се покажеме во вистинско светло!

SportMedia

Велковски: Мечот против Татран Прешов е клучен за Пелистер во групната фаза во СЕХА

Екипа

Велковски се враќа во тимот на Е. Пелистер: Против Татран ќе се покажеме во вистинско светло

Слободен Печат

Велковски: Се подготвуваме за најдоброто издание на Татран во Битола

Тера

Пелистерци отптимисти за утрешниот меч со Татран

Алфа

Мартин Велковски: Ги анализиравме добро и се надевам дека ќе се покажеме во вистинско светло

Дриблинг

Sport 1 24 Ракомет Gol.mk

Службени бодови за Металург и Е.Пелистер во Европската лига

Курир - 26.02.2021

Скопскиот ракометен клуб Металург службено го доби натпреварот против Тулуз, а битолчани мечот со германскиот Рајн Некар Левен. За Металург оваа службена победа е прва сезонава, откако на претходните осум натпревари македонскиот претставник запиша ...

Службени бодови и за Металург и за Еурофарм Пелистер во Европската лига

Нетпрес

Службена победа на ракометарите на Еурофарм Пелистер против Рајн-Некар Левен

ММС

ЕХФ одлучи: Вардар освои нови три бода во ЛШ, Е.Пелистер и Металург впишаа по една победа

Спортклуб

Службени бодови и за Металург и Е.Пелистер во Европската лига

Спортски

ЕХФ реши, Вардар, Металург и Е. Пелистер добиваат службени бодови

SportMedia

Металург и Е. Пелистер службено победија со Тулуз односно Рајн-Некар Левен

Sport 1

Слободен Печат 24 Ракомет Gol.mk Тера