TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ако сте меѓу нив – спремете се за љубов! За овие знаци МЛАДАТА МЕСЕЧИНА може да им го промени животот

Попара - 03.12.2023

Оваа млада месечина се јавува во врска со Марс, што значи дека кармичките задачи на иднината ќе бидат решени во средината на декември. Кармата не спие – кога се чини дека ништо ново нема да дојде во вашиот живот, планетите сигурно ќе испратат ...

2024 година носи големи љубовни промени за три хороскопски знаци

Скопје инфо - 03.12.2023

Кои три хороскопски знаци ќе имаат најголема среќа во љубовта во 2024 година? Photo by Vows on the Move on Unsplash Овен Оние Овни кои се во врска ќе се чувствуваат енергично и ќе имаат силна желба да ја изразат својата енергија и ентузијазам; ...

Финансиски хороскоп за декември: Кого го очекува вистинско богатство, а кого финансиска пропаст

Слободен Печат - 03.12.2023

Во продолжение прочитајте што ви подготвиле ѕвездите на финансиски план во декември. Очекувајте значителни непланирани трошоци. И покрај вашите најдобри напори да заштедите пари, ќе има моменти кога ќе треба да издвоите пари.

Неделен хороскоп: 4-10 декември

Скопје инфо - 03.12.2023

Што ни носи новата недела? Photo by Drew Coffman on Unsplash ОВЕН Кому можете да му верувате? Во понеделник, Венера влегува во Шкорпиј и ве инспирира да одредедите кои однесувања ви носат доверба и зошто.

Три хороскопски знаци кои се подготвени за промени во кариерата во 2024

Скопје инфо - 03.12.2023

Ова се три знаци кои се подготвени да направат нешто сосема ново за себе. Photo by Hunters Race on Unsplash Овен Овните се бестрашни. Тие имаат неверојатна енергија која ги прави постојано да бидат активни.

До крајот на 2023 година: Животот на овие 2 хороскопски знаци ќе им се преврти наопаку

Женски магазин - 03.12.2023

Опуштете се - сите промени кои ќе надојдат, ќе бидат позитивни 2023 година е речиси при крај. Секако, сите се надеваме дека дотогаш ќе ни се случуваат само убави работи. Да, точно таква ќе биде ситуацијата до крајот на годината, но само за два знака.

Три хороскопски знаци кои сакаат да ги контролираат своите партнери

Локално - 03.12.2023

Во светот на романтичните врски, динамиката на моќ игра значајна улога во обликувањето на односите. Додека некои претпочитаат еднакви и флексибилни односи, други претпочитаат поголема контрола во нивните односи.

Три хороскопски знаци кои брзо ги преболуваат раскинувањата

Локално - 03.12.2023

Прекините на врските, и романтични и пријателски, се неизбежен дел од животот. Иако раскинувањето може да биде болно искуство, некои луѓе можат побрзо да продолжат понатаму бидејќи не се оптоварени со минатото.

3 декември е опасен датум! Венера и Плутон ќе ни ги збркаат работите – еве на што треба да внимавате

ТВ21 - 03.12.2023

Венера, планетата на љубовта, која треба да влезе во Шкорпија, формира предизвикувачки аспект на небото со Плутон, што се однесува на љубовните врски. Венера квадрат Плутон во вашето раѓање ги комплицира вашите блиски односи поради интензитетот на ...

5 најопасни датуми во декември 2023 година: Еве од што најмногу треба да се плашите

Убавина и Здравје - 03.12.2023

Проверете на кои датуми треба да бидете особено внимателни 4 декември – Венера преминува во знакот на Скорпија Првиот опасен настан е транзитот на Венера од Терезија до Скорпија. Самиот ден ќе биде крајно неповолен.

Припадниците на овој хороскопски знак се сметаат за неверни, несигурни и груби

Локално - 03.12.2023

Секој хороскопски знак го поврзуваме со неговите карактеристики. Постојат традиционални мислења за луѓето во зависност од знакот во кој се родени, па често сме внимателни околу Скорпиите, бидејќи се плашиме од нивната одмаздољубивост, Јарците ги ...

Венера, ПЛАНЕТАТА НА ЉУБОВТА влегува во фаталната Скорпија и носи моќни и страсни врски

Вечер Прес - 02.12.2023

Границата помеѓу љубовта и опсесијата се брише Венера, планетата на љубовта, на 4 декември влегува во магнетната Шкорпија каде што носи зголемена страст, љубомора, но и судбоносни врски. Ова не е царство на безгрижни флертувања или случајни ...

Три хороскопски знаци кои се познати по честите промени во расположението

Макфакс - 02.12.2023

Расположението понекогаш е како времето – променливо и непредвидливо. Еден момент можеме да почувствуваме бура од емоции, а следниот сончев мир. Овие промени можат да бидат резултат на голем број фактори, вклучувајќи го и хороскопскиот знак во кој ...

Три хороскопски знаци кои ќе блескаат во декември: Среќата ќе биде на нивна страна

Точка - 02.12.2023

На самиот почеток од последниот месец на 2023 година, дојде моментот да дознаеме кој ќе има среќа пред доаѓањето на Нова година. Овен Овенот ќе има многу добар крај на годината. Ќе биде тешко да донесат важни одлуки поради слабиот Меркур, но моќниот ...

Голем месечен хороскоп за декември 2023

Кајгана - 02.12.2023

Каква и да беше, на оваа година ѝ се ближи кон крајот. Но, пред да запловиме во новата 2024 година, треба да го поминеме декември... А на почетокот на декември нè очекуваат Сонцето, Марс и Меркур во знакот Стрелец, Плутон во знакот Јарец, Сатурн и ...

Четири хороскопски знаци кои деновиве имаат добри шанси да раскинат

Локално - 02.12.2023

Влеговме во периодот на Стрелец, кој е знак на пријателство и сочувство, но кој внесува наивност, буди конкурентност и ароганција. Четирите хороскопски знаци ги очекува голем тест во следните неколку дена и искушение да ја прекинат романтичната ...

Неделен хороскоп (од 4 до 10 декември): Неодоливост за Шкорпиите, среќа за Девиците, добри вести за Јарците…

Еспресо - 02.12.2023

ОВЕН: МИРНО ВРАЌАЊЕ НА ЉУБОВТА Драг Овен, конечно – почнувајќи од понеделник – планетата Венера повеќе нема да биде во опозиција со вашиот знак! Ако последниот период беше прилично стресен во однос на вашиот љубовен живот, сега малку по малку ќе ...

Најоптимистичкиот хороскопски знак: во секој проблем ја наоѓа добрата страна

ТВ21 - 02.12.2023

Многу луѓе на животот и на сите проблеми гледаат на начин на кој сè оди наопаку, додека има добар дел од оние кои се надеваат дека сè ќе излезе и на крајот ќе биде добро. Меѓу вечните оптимисти има еден астролошки знак кој ги надминува сите останати.

Со доаѓањето на декември доаѓа и невидена среќа за 3 хороскопски знаци, животот ќе им се промени од корен

Вечер Прес - 01.12.2023

Хороскопот открива дека на 16 декември нè очекува голема енергетска промена на небото – полна Месечина во Лав. Овој астролошки феномен ќе го направи овој период многу интензивен за некои хороскопски знаци, додека други лесно и безгрижно ќе ги ...

Денешен хороскоп: Можни се посериозни несогласувања денеска за овој хороскопски знак

Lady - 02.12.2023

Овен Работа: Потребна ви е физичка и психичка релаксација, па оваа сабота би можеле да ја искористите за да се посветите на некое хоби или спортска активност. Љубов: Денеска не е многу препорачливо да влегувате во екстра комплицирани ситуации, ако е ...

Меркур влезе во Јарец, внимавајте повеќе на тоа што зборувате

Локално - 02.12.2023

Бидејќи планетата на комуникацијата Меркур на 1-ви декември влезе во строгиот и упорен знак Јарец, ќе мора да внимавате повеќе на она што го кажувате, особено во професионалната сфера. Доколку водите деловни преговори, покажете дека сте сериозни, ...

Хороскоп за денес за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за денес 02.12.2023 во врска со работата, ...

Екран - 02.12.2023

Овен Работа: Потребна ви е физичка и психичка релаксација, па оваа сабота би можеле да ја искористите за да се посветите на некое хоби или спортска активност. Љубов: Денеска не е многу препорачливо да влегувате во екстра комплицирани ситуации, ако е ...

Најоптимистичкиот хороскопски знак: во секој проблем ја наоѓа добрата страна

Zoom - 02.12.2023

реклама Многу луѓе на животот и на сите проблеми гледаат на начин на кој сè оди наопаку, додека има добар дел од оние кои се надеваат дека сè ќе излезе и на крајот ќе биде добро. Меѓу вечните оптимисти има еден астролошки знак кој ги надминува сите ...

Три хороскопски знаци кои се познати по честите промени во расположението

Опсервер - 02.12.2023

Расположението понекогаш е како времето – променливо и непредвидливо. Еден момент можеме да почувствуваме бура од емоции, а следниот сончев мир. Овие промени можат да бидат резултат на голем број фактори, вклучувајќи го и хороскопскиот знак во кој ...

Три хороскопски знаци кои се познати по честите промени во расположението

Скопје1 - 02.12.2023

Расположението понекогаш е како времето – променливо и непредвидливо. Еден момент можеме да почувствуваме бура од емоции, а следниот сончев мир. Овие промени можат да бидат резултат на голем број фактори, вклучувајќи го и хороскопскиот знак во кој ...

Овие три знаци во декември ги чека голема среќа: Полната месечина во Лав им го менува животот од корен

Во Центар - 03.12.2023

Хороскопот открива дека на 16 декември нè очекува голема енергетска промена на небото – полна месечина во Лав. Овој астролошки феномен ќе го направи овој период многу интензивен за некои хороскопски знаци, додека други лесно и безгрижно ќе ги ...