TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црн рекорд во САД : Над 13 000 заболени само денеска , ги надминаа Кина и Италија

Канал5 - 26.03.2020

Бројот на нови случаи во САД е најголем досега во еден ден. Пријавени се 13.732 случаи за еден ден, според податоците на Worldofmeters.com. Исто така, вреди да се напомене дека сите држави не ги пријавиле сите случаи.

Една третина од смртните случаи во Шпанија се жители на старечки домови

А1 On - 26.03.2020

Вкупно 1.307 жители на шпански старечки домови починале од коронавирусот, што е околу една третина од вкупниот број на смртни случаи во земјата, објавија денеска локалните медиуми. Само во мадридскиот регион се пријавени 855 смртни случаи.

САД полека стануваат ново жариште - за 24 часа речиси 11.000 нови случаи

Press24 - 26.03.2020

Во Соединетите Американски Држави во претходните денови дојде до нагли скок на бројот на заразени од коронавирусот. Денеска забележани се 10.871 нов случај. За 24 часа забележани се и 116 смртни случаи, па бројот на мртви сега е 1.143.

Шпанија: Една третина од смртните случаи се жители во старечки домови, 498 починати во изминатите 24 часа

Локално - 26.03.2020

Вкупно 1.307 лица во Шпанија, сместени во старечки домови починале од коронавирус, што е приближно една третина од вкупните смртни случаи во земјата, јавува радиото Кадена Сер. Само во мадридскиот регион, од почетокот на епидемијата се пријавени 855 ...

СЗО бара дополнителни напори за вирусот да не преживее кога ќе се укинат ограничувањата

Глас на Америка - 26.03.2020

Дополнителните напори треба да вклучуваат проширување на ресурсите за здравствена заштита, тестирање во заедниците и идентификување на можностите за лекување и изолирање на пациентите Италија, САД и Шпанија сега се меѓу клучните центри во борбата ...

Дали оваа мапа открива една од причините за масовното ширење на коронавирусот во Италија и Шпанија?

Точка - 26.03.2020

Италија и Шпанија се земјите кои што станаа најголемите жаришта на коронавирусот во Европа. Во Италија ина над 7.500 смртни случаи, што е голема трагедија за оваа нација, особено доколку се земе предвид Кина, епицентарот на пандемијата во која што ...

Италија – бројот на мртви од корона денес е 683, а вкупно има 7.503

Независен - 25.03.2020

Четврт последователен ден се забележува пад на кривата на инфекција и смртните случаи во Италија, но тие и натаму се многу големи. Бројот на смртните случаи за последниве 24 часа беше 683 (вчера 743). Вкупната бројка е застрашувачка – 7.503.

Шпанската армија откри старски домови со напуштени и мртви штитеници

Н.Македонија - 25.03.2020

Шпанските војници што помагаат во борбата против пандемијата на ковид-19 во земјата откриле домови за стари лица во кои постарите пациенти биле напуштени, а во некои случаи дури и оставени мртви во креветите, поради страв од ширење на коронавирусот, ...

Една третина од смртните случаи во Шпанија се жители на старечки домови

Курир - 26.03.2020

Вкупно 1.307 жители на шпански старечки домови починале од коронавирусот, што е околу една третина од вкупниот број на смртни случаи во земјата, објавија денеска локалните медиуми. Само во мадридскиот регион се пријавени 855 смртни случаи.

Една третина од смртните случаи во Шпанија се жители на старечки домови

+инфо - 26.03.2020

Вкупно 1.307 жители на шпански старечки домови починале од коронавирусот, што е околу една третина од вкупниот број на смртни случаи во земјата, објавија денеска локалните медиуми. Само во мадридскиот регион се пријавени 855 смртни случаи.

Една третина од смртните случаи во Шпанија се жители на старечки домови

Либертас - 26.03.2020

Вкупно 1.307 жители на шпански старечки домови починале од коронавирусот, што е околу една третина од вкупниот број на смртни случаи во земјата, објавија денеска локалните медиуми. Само во мадридскиот регион се пријавени 855 смртни случаи.

Една третина од смртните случаи во Шпанија се жители на старечки домови

24Инфо - 26.03.2020

– Вкупно 1.307 жители на шпански старечки домови починале од коронавирусот, што е околу една третина од вкупниот број на смртни случаи во земјата, објавија денеска локалните медиуми. Само во мадридскиот регион се пријавени 855 смртни случаи.

Една третина од смртните случаи во Шпанија се жители на старечки домови

Press24 - 26.03.2020

Вкупно 1.307 жители на шпански старечки домови починале од коронавирусот, што е околу една третина од вкупниот број на смртни случаи во земјата, објавија денеска локалните медиуми. Само во мадридскиот регион се пријавени 855 смртни случаи.

Една третина од смртните случаи во Шпанија се жители на старечки домови

Опсервер - 26.03.2020

Вкупно 1.307 жители на шпански старечки домови починале од коронавирусот, што е околу една третина од вкупниот број на смртни случаи во земјата, објавија денеска локалните медиуми. Само во мадридскиот регион се пријавени 855 смртни случаи.

Една третина од смртните случаи во Шпанија се жители на старечки домови

Вечер - 26.03.2020

Вкупно 1.307 жители на шпански старечки домови починале од коронавирусот, што е околу една третина од вкупниот број на смртни случаи во земјата, објавија денеска локалните медиуми. Само во мадридскиот регион се пријавени 855 смртни случаи.

Една третина од смртните случаи во Шпанија се жители на старечки домови

Слободен Печат - 26.03.2020

Шпанската Влада соопшти дека сè уште собира податоци од сите региони за смртност во старечките домови и не може да ги потврди или негира податоците на медиумите. Вкупно 1.307 жители на шпански старечки домови починале од коронавирусот, што е околу ...

Една третина од смртните случаи во Шпанија се жители на старечки домови

MakPress - 27.03.2020

Вкупно 1.307 жители на шпански старечки домови починале од коронавирусот, што е околу една третина од вкупниот број на смртни случаи во земјата, објавија денеска локалните медиуми. Само во мадридскиот регион се пријавени 855 смртни случаи.