TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По земјотресот во Албанија се апсат 17 лица за убиство и за злоупотреба

360 степени - 14.12.2019

По катастрофалниот земјотрес во Албанија во кој загинаа 51 лице, албанското обвинителство издаде 17 налози за апсење на лица за делата убиство и злоупотреба на службената положба. Полицијата и обвинителството соопштија дека првичните истраги ...

17 налози за апсење по разорниот земјотрес во Албанија: Се товарат за убиство на 51 лице

А1 On - 14.12.2019

Албанското обвинителство издаде 17 налози за апсење со обвинение за убиство и злоупотреба на службената должност, поради смртта на 51 лице во земјотресот со јачина 6.4 степени минатиот месец, кога се урнаа повеќе десетици згради, соопшти полицијата, ...

Обвинителството во Албанија гони 17 лица по земјотресот – се градело без почитување на стандардите

Макфакс - 14.12.2019

Албанското обвинителство издаде 17 налози за апсење под обвинение за убиство и злоупотреба на службената положба поради смртта на 51 лице во земјотресот со јачина од 6,4 степени минатиот месец кога се срушија десетици згради, соопшти полицијата, ...

После земјотресот започна серија апсења во Албанија: 17 лица обвинети за смртта на 51 лице во потресите

Магазин - 14.12.2019

Албанското обвинителство издаде 17 налози за апсење по обвиненијата за убиство и злоупотреба на службената положба, поради смртта на 51 лице во земјотресот кој ја погоди Албанија со 6,4 степени според Рихтер, каде се срушија повеќе од 10 згради, ...

ПО БРОЈНИТЕ ЖРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ: Албанските власти започнаа со апсење на несовесните градители

Слободен Печат - 14.12.2019

Во Драч, три лица се уапсени по обвинение дека се виновни за смрт предизвикана од уривање на објекти по земјотресот на 26 ноември. Четири лица се обвинети за намерно убиство на 24 жртви во земјотресот во Драч. Тројца од нив се градители.

По земјотресот во Драч, албанските власти започнаа со апсења на несовесни градители

Нетпрес - 14.12.2019

Четири лица се обвинети за намерно убиство на 24 жртви во земјотресот во Драч. Тројца од нив се градители. Во Драч, три лица се уапсени по обвинение дека се виновни за смрт предизвикана од уривање на објекти по земјотресот на 26 ноември.

АЛБАНЦИТЕ АПСАТ: Лоцираа кој е виновен за катастрофалните последици од земјотресот

Фактор - 14.12.2019

Албанските власти ќе ги апсат несовесните градители, откако во земјотрес минатиот месец загинаа над 50 луѓе. Во градот Драч, три лица се уапсени по обвинение дека се виновни за смрт предизвикана од уривање на објекти по земјотресот на 26 ноември.

Во Албанија по катастрофалниот земјотрес се апсат градители, инжењери ….

Скопје1 - 14.12.2019

Четири лица се обвинети за намерно убиство на 24 жртви во земјотресот во Драч. Тројца од нив се градители. Во Драч, три лица се уапсени по обвинение дека се виновни за смрт предизвикана од уривање на објекти по земјотресот на 26 ноември.

Се апсат градежници виновни за жртвите во земјотресот во Драч, осомничен и полицаец

24Инфо - 14.12.2019

Четири лица се обвинети за намерно убиство на 24 жртви во земјотресот во Драч. Тројца од нив се градители. Во Драч, три лица се уапсени по обвинение дека се виновни за смрт предизвикана од уривање на објекти по земјотресот на 26 ноември.

Налог за апсење на 17 лица по земјотресот во Албанија

Н.Македонија - 14.12.2019

Албанското обвинителство издаде 17 налози за апсење под обвинение за убиство и злоупотреба на службената положба поради смртта на 51 лице во земјотресот со јачина од 6,4 степени минатиот месец кога се срушија десетици згради, соопшти полицијата, ...

Налог за апсење на 17 лица по земјотресот во Албанија

+инфо - 14.12.2019

Полицијата и обвинителите наведуваат дека првичните истраги покажале оти една од причините за жртвите во срушените згради е тоа што градителите, инженерите и инвеститорите не се придржувале кон безбедносните правила, норми и стандарди за градење, ...

Налог за апсење на 17 лица, по страотниот земјотрес во Албанија

Фокус - 14.12.2019

Албанското обвинителство издаде 17 налози за апсење под обвинение за убиство и злоупотреба на службената положба поради смртта на 51 лице во земјотресот со јачина од 6,4 степени минатиот месец кога се срушија десетици згради, соопшти полицијата, ...

Ќе се апсат 17 лица по земјотресот во Албанија

Република - 14.12.2019

Албанското обвинителство издаде 17 налози за апсење под обвинение за убиство и злоупотреба на службената положба поради смртта на 51 лице во земјотресот со јачина од 6,4 степени минатиот месец кога се срушија десетици згради, соопшти полицијата, ...